Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej,

Aktualnie użytkuje telefon Xiaomi Mi 9T Pro. Jakością dźwięku nie zachwyca.

Ostatnio rzuciła mi się reklama z aliexpress takiego cuda:

Realtek ALC5686

https://pl.aliexpress.com/item/4001209849706.html

Czy ktoś może użytkował/użytkuje i może się wypowiedzieć czy jakość dźwięku będzie lepsza niż na "standardowym" Mini Jack z telefonu ?

 

Ewentualnie taki wzmacniacz słuchawkowy ??

https://pl.aliexpress.com/item/32870734227.html?spm=a2g0o.store_home.productList_2359523.subject_0

Edytowano przez ProVo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś z ciekawości kupiłem coś takiego oparte o układ Realtek ALC4042 i przy swojej niskiej cenie jest to fajny DAC. Układy wbudowane w smartphony zwykle nie grzeszą detalicznością dźwięku i to zabezpiecza takie coś. Dobrze sprawdza się przy dokanałówkach o wysokiej skuteczności i niskiej impedancji wtedy gra to naprawdę zupełnie nieźle. Gdy podłączy się trochę mniej skuteczne duże słuchawki o impedancji rzędu 30 ohm przy głośniejszym graniu czuje się że brakuje wydajności prądowej. Przy trochę większej impedancji słuchawek o dobrej skuteczności problem znacząco się zmniejsza ze względu na dość wysokie napięcie wyjściowe sygnału przy małym obciążeniu. Dlatego widzę w tym postęp w stosunku do tego co dają nawet niezłe smartpony, jednak nie można tu liczyć na na zdolności do napędzania słuchawek jakie daje DAC/Amp z osobnym układem wzmacniacza, który może być również zasilany z gniazda telefonu. Podsumowując, odczuwa się ze jest dźwięk HD, jednak na dużo mocy bym nie liczył. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 6 months later...

Both subject are matter of conversation and they contrast from one another. The Realtek ALC5628 is an exceptionally incorporated I2S/PCM interface sound DAC with various information/yield ports and is intended for Multimedia and Communication handheld gadgets. It gives a Stereo Hi-Fi DAC for playback by means of the I2S/PCM interface and is constrained by the I2C interface. 

While, the Xiaomi Mi 9T Pro is an extraordinary looking telephone. Its bended body feels smooth, despite the fact that it's anything but a slight telephone as such at 8.8mm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...