Skocz do zawartości

Subwoofer do 12m2 do KD


Dzitu

Recommended Posts

Cześć,

Rozglądam się za subwooferem. Przejrzałem forum i kilka innych i nie znalazłem czegoś pasującego do moich warunków. Pomieszczenie ma ~12m2 (~3x4m), głośniki to B&W FPM5 x 2 (fronty) + FPM4 (central) + FPM2 x 2 (surround). Wzmacniacz to Technics SA-EX510. Treści to głównie kino domowe - muzyka idzie na słuchawki. Zaproponujcie proszę subwoofery pasujące do tej sytuacji w cenie ~1000zł oraz ~2000zł celem ew. odsłuchu i porównania co i jak mi podejdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, dziękuję za polecenia. Widzę, że nie doprecyzowałem, że mam sąsiadów pode mną, a nade mną nie. Jak z tego punktu widzenia wypadnie REL (down firing) vs SB-1000 / HECO Aurora (front-firing)?

A jeśli SVS to co przemawia za konstrukcją zamkniętą zamiast bass reflex (PB-1000 czy wymieniona HECO Aurora)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy subwoofer sąsiedzi będą słyszeli lepiej od Ciebie ;). Niskie częstotliwości roznoszą się bardzo łatwo po ścianach i podłodze, więc nie sądzę, żeby to miało większe znaczenie. Do kina raczej polecałbym konstrukcje otwarte, te subwoofery schodzą niżej i mają dłuższe wybrzmienie co przy efektach daje pożądany efekt. Z konstrukcji zamkniętych korzysta się raczej przy stereo, lepsza kontrola basu, krótsze wybrzmienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SB-2000 to klasa wyżej niż „1000”, tak więc na pewno propozycja warta rozważenia. Jest to konstrukcja zamknięta, która jednak zaoferuje trochę lepszą kontrolę, szybkość, a w pomieszczeniu kilkunastometrowy mocy na pewno nie zabraknie. Tak więc zdecydowanie polecam SB-2000
Zapraszam na odsłuchy i wyceny. Mamy na stanie wszystkie modele subwooferów SVS, taka więc można w komfortowych warunkach posłuchać i porównać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...