Skocz do zawartości

Wybór źródła


ws70

Recommended Posts

Witam,

Posiadam wzmacniacz Vincent-SV500 + kolumny Monitor Audio GS20. Źródłem jest obecnie Spotify z Chromecast Audio. Jakiś czas temu zastanawiałem się nad zakupem CD, ostatecznie nic z tego nie wyszło. Teraz wracam do tematu źródła i po zastanowieniu doszedłem do wniosku że może i lepiej że wtedy nic nie kupiłem - nie mam jakiejś obszernej kolekcji płyt a słuchanie ze Spotify jest super wygodne.

Chociaż Chromecast jest fajny i wygodny wydaje mi się, że może być lepiej i chciałbym kupić... no właśnie - lepsze źródło. Skłaniam się raczej do streamera pozwalającego na wygodą obsługę Spotify i Tidal oraz zapewniającego możliwość grania z pendrive lub dysku zewnętrznego. Powinien mieć również radio internetowe.

W obecnym graniu brakuje mi trochę większej detaliczności oraz kontroli na basie (tu pewnie sporo do zrobienia jest w kwestii akustyki pomieszczenia).

Po przejrzeniu dostępnych urządzeń w budżecie do ok. 3000 zł wytypowałem: Audiolab 6000N, Onkyo NS-6170, Pioneer N-30AE lub 50AE (ten trochę ponad budżet ale...).

Zastanawiałem się jeszcze nad Yamaha CD-NT670D lub Marantz ND8006 bo jednak chciałby mieć również CD, ale nie wiem czy to dobry pomysł kupować "2 w 1".

Będę wdzięczny na propozycje ewentualnych innych rozwiązań, z tym że od razu zaznaczam, że często polecana malinka to raczej nie dla mnie (za dużo zabawy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, audiolab to bardzo częsty wybór naszych klientów. Minimalistycznie wyglądający sprzęt grający bardzo przyzwoicie. Jeśli chciałbyś go wypożyczyć na testy to bez problemu Ci go pożyczymy. Z Onkyo niestety jest teraz przez pandemię spory problem z dostępnością i prawdopodobnie do końca roku się to nie zmieni. Marantz niestety też na ten moment nie jest dostępny. Jeszcze można rozważyć Primare NP5 Prisma.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu i na odsłuchy ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wymienione urzadzenia: audiolab, onkyo, pioneer, bluesound, primare i może jeszcze jakiś dennon można jakiś uszeregowac pod względem jakości brzmienia? Bo w sumie to nic mnie specjalnie nie pili do zakupu i być może warto poczekać np. na takie onkyo?

A może, biorąc pod uwagę posiadany sprzęt nie będzie większej różnicy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ws70 napisał:

Bo w sumie to nic mnie specjalnie nie pili do zakupu

Jeżeli tak jest rzeczywiście proponuję wypożyczać testować u siebie i robić  notatki  😉  Sam sobie wyrobisz zdanie o każdym z nich nabierzesz doświadczenia!

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że przed zakupem będę chciał sprzęt przetestować. Co prawda porównanie mam tylko do chromecasta ale chociażby kwestia obsługi urządzenia też jest warta sprawdzenia. Bo co z tego że dźwięk będzie rewelacyjny gdyby okazało się że np. nie działa jakąś usługą, rwie połączenie itp.

Tak że wypożyczenie na pewno.

Odnośnie audiolaba - ma co najmniej jedną wadę: brak USB. A zależy mi na tej funkcjonalności ze względu na to, że to będzie - przynajmniej chwilowo - jedyne źródło, więc w przypadku awarii netu koniec słuchania...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ws70 napisał:

Odnośnie audiolaba - ma co najmniej jedną wadę: brak USB

Właśnie dlatego dobrze jest potestować a może najbardziej podejdzie Ci Audiolab? Jeżeli piszesz o stabilności połączenia domyślam się że 5G raczej nie masz?

2 godziny temu, ws70 napisał:

tu pewnie sporo do zrobienia jest w kwestii akustyki pomieszczenia).

Musisz nad tym popracować to jest bardzo ważna kwestia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No 5G nie mam i chyba nie prędko się pojawi u mnie, narazie tylko Neostrada i to max 13-15 Mbps :(

Audiolaba chciałbym sprawdzić mimo tego że nie ma USB. Co do drugiej propozycji od Q21 czyli primare to odpada - nie ma wyjść analogowych.

 A jak wygląda sprawa dostępności Pioneer lub Denon? Nic nie ma obecnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ws70 napisał:

Neostrada i to max 13-15 Mbps :(

Myślałem że nikt już tego nie używa a tu taka niespodzianka! Może warto poszukać innego operatora? 

Pioneer n30 jest go pełno  😉

https://www.ceneo.pl/47409753 

n50 trochę mniej 

https://www.ceneo.pl/53078963

Denon DNP-800NE srebrny

https://www.ceneo.pl/67500522

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gotowych urządzeń Onkyo 6170 gra naprawdę dobrze. Można też zastanowić się nad Pioneerem. Chodź jego brzmienie jest bardziej sterylne. Onkyo jest bardziej analogowe. Ewentualnie w tym budżecie warto zwrócić uwagę nad Malinka z DigiONE 1.2 albo Signature i dobry DAC. Arcam irDAC II albo Topping.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Co lepsze pod mój setup - Pioneer N-30AE czy Bluesound Node? I jaki interkonekt do tego? Myślałem nad Vermouth Rhapsody bądź Van Den Hul. Mam wzmacniacz NADC356bee, kolumny Monitor Audio Silver 6, KimberKable 4VS jako głośnikowe. Zależy mi na słuchaniu w głównej mierze ze Spotify.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...