Skocz do zawartości

Audiosymptom i6 jaki wzmacniacz?


pawelend

Recommended Posts

Witam. Kupiłem kolumny audiosymptom i6. Narazie słuchałem ich z Technics su-v300 i Onkyo tx-nr307.Wcześniej miałem klipsch r620f i bylo dużo więcej basu ale nie bylo srodka. W i6 jest środek ale w wielu utworach jest mało basu (kolumny grają dopiero kilka godzin),grają też trochę sucho.Zrobiłem w onkyo kalibrację audyssey i jest lepiej, ale to nadal amplituner kina domowego. Może jakiś ciepły wzmacniacz z dobrym basem i dużą ilością wysokich tonów.Budżet około 2tyś. Pomieszczenie 18m2.

Edytowano przez pawelend
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sluchalem i nie widziałem, ale wyglądają super. Żadnych niedociągnięć nie zauważyłem, fajna regulacja kolców, a pod nie podkładki metalowe z filcem. Nie przypominają mi grania klipsch, jest fajny wokal góra nie tak ostra i basy juz się pojawiają (kolumny grają około 6 godz). Zamówiłem Marantz PM6006 więc będzie lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie. Zmieniłeś słabe kolumny na kolejne modele których nie słuchałeś.

1 godzinę temu, pawelend napisał:

amówiłem Marantz PM6006 więc będzie lepiej.

No łasnie nie będe taki pewien co do tego. Te kolumny potrzebują gęstego miesistego wzmacniacza. NAD 356 BEE albo Xindak 06.

Z Marantzem będzie tak sobie. Ale wiem że napiszesz że jesteś zadowolony :) I trzymam kciuki żeby tak było.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, pawelend napisał:

Myślę o Marantz PM6006.Jak porównywałem u was cxa60 z marantzem (amplituner, nie pamiętam jaki) to marantz miał mniej basu a więcej sopranów. Z tymi wzmacniaczami będzie podobnie?

To zależy z czym ich słuchałeś, nie znam Twoich kolumn. Jak już zamówiłeś, to posłuchaj i sam oceń czy to granie Ci pasuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

To kwestia dynamiki wzmacniacza do kolumn. Tak jak pisałem on nie jest gęsty i w niektórych utworach nie jest w stanie dostarczyć odpowiedniej mocy do kolumn. Dlatego kręcisz gałką.

Wypożycz NADa i zobacz czy jest lepiej.

Kolumny grają jeszcze z ampli kd. Za Marantzem czekam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S4Home napisał:

 

 

7 godzin temu, pawelend napisał:

To kwestia dynamiki wzmacniacza do kolumn. Tak jak pisałem on nie jest gęsty i w niektórych utworach nie jest w stanie dostarczyć odpowiedniej mocy do kolumn. Dlatego kręcisz gałką.

Wypożycz NADa i zobacz czy jest lepiej.

A NAD nie ma mało góry, bo lubię jak jest dużo. I znów to samo z Marantzem w jednych utworach jest fajnie w innych gorzej. U mnie w pokoju slaba jest akustyka. Przeniosłem sprzęt z ciekawości do pokoju 9m i jest gorzej. Ogólnie to kolumny nie grają źle, lepiej niż np. Bronze 6 z audiolabem chyba 6000a.

Namieszalem z cytowaniem, klikło mi się niechcący. Przepraszam.

Edytowano przez pawelend
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotify to również przecietne źródło. Można wysnuć fałszywe wnioski i nabrać chęci na zmianę całego toru czyli wzmacniacza i kolumn.
Pisałeś gdzieś wyżej że np bronze 6 słabo zagrały. Niewygrzane grają owszem sucho i płasko ale potem pokazują pazur. Dając im dobre źródło i wzmacniacz jest naprawdę bardzo dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Spotify nawet w wersji premium to zwykła mp3 tyle, że 320 kb/s, przy odsłuchach jeśli nie mamy opcji słuchania z CD lub winyla to staramy się "lecieć" z Tidala w wersji master, tutaj masz FLAC, czyli jakość płytowa a w niektórych przypadkach w wersji MQA co zwykle dodaje trochę przestrzeni w nagraniu i subtelnie większą szczegółowość. 

Zobacz tego NADa, jeśli kolumny mają naturalną jasność to być może będzie to traf w 10. Napisz do nas to umówimy się na wypożyczenie ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy dac do laptopa, czy musi być streamer? W rapowych utworach bas nisko schodzi, a w niektórych brakuje wyższego basu.

7 minut temu, Q21 napisał:

Zobacz tego NADa, jeśli kolumny mają naturalną jasność to być może będzie to traf w 10. Napisz do nas to umówimy się na wypożyczenie ;) 

Tylko ten NAD nie podoba mi się i podobno się psuje, Xindak a06 mi się podoba ale nie ma regulacji tonów. Dźwięk jest ważniejszy niż wygląd, więc pewnie Nad będzie lepszym wyborem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skoro coś się tam psuje i się nie podoba to warto posłuchać DENON PMA-800NE lub PMA-600NE. Wyższy model będzie bardziej basowy, niższy będzie miał wyraźniej zaznaczoną górę pasma choć przy słabej akustyce może być różnie i trzeba testować w domu.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj, ale kto mówi, że się psuje? 😮 Nie spotkałem się z jakąś szczególną awaryjnością sprzętu NAD. Nie ma sprzętów, które się w ogóle nie psują, zawsze znajdzie się ktoś komu coś się popsuło, ale ostrożniej przyklejałbym łatki awaryjności sprzętom tylko dlatego, że przysłowiowemu znajomemu kolegi popsuł się 5 lat temu inny model. Od tego jest gwarancja producenta, często przedłużona, żebyśmy w razie problemów mogli spać spokojnie. Im w wyższą półkę wejdziesz tym mniejsza szansa na jakąkolwiek regulacje EQ, z założenia nie poprawiamy autorów i producentów nagrań. Ogólnego brzmienia poszukujemy dobierając odpowiednio pod nasz gust każdy element zestawu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...