Skocz do zawartości

Audiosymptom i6 jaki wzmacniacz?


pawelend

Recommended Posts

Dnia 3.10.2020 o 12:54, Q21 napisał:

Poczekaj, ale kto mówi, że się psuje? 😮 Nie spotkałem się z jakąś szczególną awaryjnością sprzętu NAD.

Yyyyy, no koledzy jest to znane. Jest. Nie ma tu co wlewać miodu do dziegciu.

nie sa to powazne awarie. A same urzadzenia grajądobrze.

23 godziny temu, pawelend napisał:

NAD 326 będzie dużo gorzej grał od NAD 356?

Przede wszystkim inaczej.

356 ma wieksza dynamike i moc. I to sporo. A druga sprawa że 326 gra cieplej. Bardziej dociążonym dźwiękiem. 356 gra jaśniej , wyższym środkiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
20 godzin temu, Paweł Laszenko napisał:

I jak poprawił sie dźwięk i bas 

Zastanawiam sie nad i8 a Klipsch r820f

20201027_134403(1).jpg

Dla mnie nie warto dopłacać 800zł do 356, nie było dużej różnicy między pm6006 (widać nie jestem audiofilem i do tego słaba akustyka).

Miałem wcześniej klipsch r620f i była lepsza dynamika i więcej niskich tonów na basowych utworach, a przy niektórych brakowało. Środek wokal mi się nie podobał.

W Audiosymptom i6 środek i wokal jest dużo lepszy i bas jest lepiej kontrolowany, góra też jest fajna i nie kłuje w uszy. Dla mnie i6 są lepszym wyborem, ale to jeszcze nie to co bym chciał usłyszeć więc zwróciłem cały sprzęt ( choć the Voice of poland słuchało się super) i miałem słabe źródło laptop optyk wzmacniacz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Panowie, polecicie coś jeszcze pod te głośniki ( może są jakieś lepsze kolumny w kwocie do 3000 zł ). Żeby to dobrze zagrało razem, priorytetem możliwość puszczania muzyki z TV, spotify, bluetooth, gdyż tak będzie to najczęściej użytkowane... Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedzi :)

Dnia 6.11.2020 o 08:06, pawelend napisał:

Gra inaczej ale marantz ma loudness i do tego gałki daje wszystkie na maxa, w rapowych utworach musiałem zmniejszać bas. Na direct dla mnie to niegra. Choć trafił się utwór, który dobrze gra w tym trybie Jennifer Warnes-Way down deep, tylko ja raczej takiej muzyki nie slucham.

Jak wrażenia po wygrzaniu się kolumn. Gra warta świeczki ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, pawelend napisał:

Kolumny zwróciłem, ale to nie są złe kolumny, może po wygrzaniu było by jeszcze lepiej. Chyba sam nie wiem czego szukam.Teraz i6 Cooper są w promocji do końca stycznia, ja miałem carboon.

Dobrze by bylo pojechac do salonu, zobaczyc kilka opcji, cos na testy do domu i wtedy sie zdecydowac. Te audiosymptom sa ciekawe, ale brakuje recenzji - mogli by podeslac do Darko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tenfilip napisał:

Dobrze by bylo pojechac do salonu, zobaczyc kilka opcji, cos na testy do domu i wtedy sie zdecydowac. Te audiosymptom sa ciekawe, ale brakuje recenzji - mogli by podeslac do Darko.

Miałem klipsch r620f, i6 dla mnie dużo lepsze. Wypożyczyłem q acoustics 3050i. Byłem na odsłuchu bronze6, magnat, aurora700, polk audio s 55e, chorus 716. Te ostatnie chyba najlepsze, i6 chyba trochę gorzej, ale chorus w salonie testowalem, a i6 w domu. I żadne nie zachwyciły mnie na tyle żeby je kupić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, S4Home napisał:

Cała istota w tych kolumnach jest aby każdy robił ich test sam.

Kupujesz i możesz je oddać przez długi okres czasu. ("masz 30 dni na odstąpienie od umowy.")

W ten sposób klienci mają budować bazę recenzji a nie sugerować się opinia "Darko"

Piotr

To dobra opcja dla osób, które mają na to czas. I miejsce i energie. Reszta niestety musi w jakiś sposób zawęzić kręgi poszukiwań do kilku modeli. I stąd to forum, stąd recenzje. A tej firmie zwiekszyloby to zasieg, tak mysle.

6 godzin temu, pawelend napisał:

Miałem klipsch r620f, i6 dla mnie dużo lepsze. Wypożyczyłem q acoustics 3050i. Byłem na odsłuchu bronze6, magnat, aurora700, polk audio s 55e, chorus 716. Te ostatnie chyba najlepsze, i6 chyba trochę gorzej, ale chorus w salonie testowalem, a i6 w domu. I żadne nie zachwyciły mnie na tyle żeby je kupić.

Mi się sposobaly kiedyś bardzo kef q500, niestety tylko u kogoś sluchalem, może warto je zobaczyć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.01.2021 o 07:38, S4Home napisał:

Cała istota w tych kolumnach jest aby każdy robił ich test sam.

Kupujesz i możesz je oddać przez długi okres czasu. ("masz 30 dni na odstąpienie od umowy.")

W ten sposób klienci mają budować bazę recenzji a nie sugerować się opinia "Darko"

Piotr

Czy te kolumny uciągnie i  i dobrze zagra nimi taki Pioneer XC-HM86D, czy bardziej coś w stylu  Yamaha R-N602. Jestem początkujący, jeżeli chodzi o jakieś poważniejsze audio. Do tej pory względnie dobre systemy grające miałem tylko w autach :) Z jednej strony mogę powiedzieć, że nie mogę żyć bez muzyki, bo towarzyszy mi zawsze. W domu w pracy w samochodzie w czasie wolnym i zabawie etc. Jednak mam też świadomość, że mogę mieć po prostu ucho na które nadepnął słoń. Im więcej czytam i rozmawiam z ludźmi, tym bardziej wpadam w niepożądany od początku wir ... Jak z autami, nigdy wystarczająco dużo mocy, wyposażenia itd, zawsze może być coś lepszego, trochę można dopłacić itp itd. Jednak najczęściej kieruje się stosunkiem tego co otrzymujemy za daną kwotę. Czyli stosunek cena/jakość. Po kilku zarwanych nocach jeżeli chodzi o kolumny finalnie zostały mi Heco Aurora 700 i właśnie Audiosymptom i6. Prawdopodobnie padnie na te drugie. Podoba mi się w miarę wygląd, lubię też sprawdzać jakieś doceniane, ale jeszcze nie lecące na logo produkty. Pytanie tylko czym je napędzić. Budżet na całość to jakieś 5k. Chodzi o audio, więc ma to grać a nie wyglądać. Jednak NAD jest dla mnie aoptyczny. Nie ujade chyba jego wyglądu w salonie :( Z jeszcze innej strony najbardziej kręci mnie stara szkoła i klimaty vintage. Im więcej gałek, przełączników tym lepiej, jeszcze jak jest jakaś drewniana obudowa ❤️  Chciałbym wieczorami siadać i puszczać sobie kasety, vinyle i CD. Jednak jestem realistą i wiem, że inne zainteresowania i aktywności sprowadzą całą sprawę do tego, że większość czasu słuchania będzie się sprowadzało do spotify, YouTuba, TV, PC i bluetootha z telefonu. Zauważyłem, że w miarę fajny vintage piec z jakimiś transmiterami wyjdzie drożej niż wspomniana tutaj Yamaha, która ma już wszystko, jeżeli dobrze rozumiem. Chyba, że kopałem zbyt płytko ?? Dlatego uprzejmie proszę o opinię, czy da rady skleić w całość jakiś vintage zestaw, czy jednak będzie to rzeźba i gra nie warta świeczki. Może sprzęty z lat 70-80 w ogóle się nie nadają do tych kolumn. ( chciałbym również vintage kolumny, jednak większość z nich jest szeroka a mi Audiosymptomy i6 wejdą na styk na szerokość ). Najlepiej, jakby to były propozycje sprzętowe z pozycji, które są u Pana do wypożyczenia. Wtedy na 30 dni testów bym zakupił i6 plus do tego jakieś 2-3 wzmacniacze i wybrać co przyjemniejsze. Jeżeli chodzi o muzykę, to też nie ma łatwo, bo słucham dosłownie wszystkiego. Jazz, hip-hop, troche popu, rock, metal, choć ostatnimi latami coraz bardziej zagłębiam się w muzykę elektroniczną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Marcin i6, pięknie to wszystko opisałeś ale fajnie by było gdybyś jeszcze dodał jak duże jest pomieszczenie, w którym mają stanąć kolumny. Troszkę niepokojący jest też fakt, że planujesz je wciskać w jakieś wąskie przestrzenie (ale warunki lokalowe raczej większości osób nie rozpieszczają). Ja akurat słuchałem tych audiosymptomow z Cyrusem one i według mnie do muzyki, o której piszesz nadają się bardzo dobrze. Nie wiem czy @S4Home ma akurat te paczki ale ma je @Q21 i @Na Temat Audio

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, seba3002 napisał:

Kolego @Marcin i6, pięknie to wszystko opisałeś ale fajnie by było gdybyś jeszcze dodał jak duże jest pomieszczenie, w którym mają stanąć kolumny. Troszkę niepokojący jest też fakt, że planujesz je wciskać w jakieś wąskie przestrzenie (ale warunki lokalowe raczej większości osób nie rozpieszczają). Ja akurat słuchałem tych audiosymptomow z Cyrusem one i według mnie do muzyki, o której piszesz nadają się bardzo dobrze. Nie wiem czy @S4Home ma akurat te paczki ale ma je @Q21 i @Na Temat Audio

Pomieszczenie niestety małe, 20m2 :( Dlatego też odpuściłem moją megalomanię i model i8. Co do szerokości, po prostu  pole manewru wyznacza szerokość ściany i szafa RTV na niej. Szersze kolumny będą wchodzić na wejście do salonu z kuchnią ..... Kolumny będą stało po bokach szafy i TV, jedna będzie w rogu, no ale taka akurat nieruchomość :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...