Skocz do zawartości

Który amplirmtuner Onkyo lepszy?


raiwan

Recommended Posts

Witam. 

Po wielu godzinach szukania i czytania zdecydowałem się na amplituner onkyo. 

Moje pytanie co lepiej wybrać? Czy model rz900 dużo różni się od rz1100?

I oczywiście czy warto dopłacić do rz1100, czy wystarczy w zupełności rz840? 

Zależy mi w szczególności na stereo i na tym, żeby amplituner radził sobie bez problemu z kolumnami 4 Ohm głównie frontami. Zależy mi też oczywiście na tym, żeby wydać jak najmniej pieniędzy, dlatego pytam o rz900, jak to ma się do tego nowego Rz1100. Zawsze można trochę zaoszczędzić na używanym sprzęcie. 

Obecnie używam amplitunera marantz sr-6006 połączonego w bi-ampingu z kolumnami Jamo 7.6

Zmieniam tylko dlatego bo jest już przestarzały. Chcę sterować amplitunerem z telefonu już i żeby miał już lepsze przetworniki ca. Ogólnie jakość dźwieku jest wystarczająca, tylko nowe Marantzy strasznie ograniczają moc dla kolumn 4 Ohm co mija się z celem. 

Chyba, że doradzicie mi inny amplituner w granicach do 6 tysięcy, albo niższy model z pre amp i osobna Integra? 

Niestety Cambridge Audio już nie robi ampli kina domowego. Nawet używane ciężko dostać a myślałem o nim właśnie. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez raiwan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest duża roznica między tymi modelai RZ 900 to kocur. Onkyo chciało go zbudować jak legendarny 905. Nie jest to taki model ale na prawde zacny.

RZ 1100 pracuje już w klasie D. Brzmienei jest z goła inne. Dokładniejsze , mocniejsze. Ale nie ma takiej dynamiki i nasycenia.

1100 nie jest następca 900tki.

Oba beda znacznie lepsze od obecnego Marantza.

Z tym że 900 ma swoje lata a tylko uzywane.

W cenie 6k warto sprawdzić jeszcze NADa i Arcama. Nie mają takiej funkcjonalności ale  ich brzmienie to wysoka półka.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z fajnie grających amplitunerów jest jeszcze Yamaha RX-A1080 a jeśli nie potrzebujesz 7.1 to gorąco polecamy Anthem MRX-520, warto poczytać o jego funkcjonalnościach bo nie jest to amplituner dla każdego, natomiast oba te sprzęty radzą sobie równie dobrze w kinie co w stereo.

Zapraszamy na odsłuchy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...