Skocz do zawartości

6 glosnikow sciennych w salonie


banana15

Recommended Posts

Witam. Czy jesteście w stanie doradzić jakie nagłośnienie, system audio sprawdzi się w tym połączeniu? W salonie mam kable głosnikowe doprowadzone do sześciu punktów pod sufitem - z przodu, na środku i końcu salonu, a wszystkie kable sprowadzają się do jednej puszki? Czy zakup jednakowych głośników ściennych sprawdzi się?

 

aq3ry00jh960.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najgorsze w tym jest to, że jakiś instalator wziął sowitą dopłatę za „okablowanie pod wielokanałowy system audio do kina domowego”.

Sam nie wiem, co byłoby lepsze: że nie robi mu różnicy i bierze pieniądze za system który zna właśnie z restauracji czy sklepów, bo tu dźwięk i tam dźwięk, czy też nie ma pojęcia, jak to zrobić, ale klient płaci, to coś gdzieś zapytał, zrobił byle jak, ale mu się wydaje, że zrobił dobrze.

 

Producenci głośników robią modele sufitowe do realizowania kina w suficie. Np. KEF robi model Ci200RR-THX, który ma nawet certyfikację THX.
https://eu.kef.com/collections/in-ceiling/products/ci200rr
Nazywa się to ogólnie "in-ceiling LCR". Tu inny przykład:
https://www.sonance.com/reference-in-ceiling-lcr/lcr

Problem w tym, że aby uzyskać z tym w miarę przyzwoity efekt potrzeba amplitunera, który potrafi coś z takimi przetwornikami zrobić. Sony ma taki tryb jeszcze w ostatnich modelach amplitunerów (DH790 i DN1080), inni producenci już chyba nie oferują. Potem jest Trinnov, ale powiedzmy sobie szczerze, że w takim budżecie taniej wyjdzie zedrzeć rigipsy ze ścian, przykleić nowe i jeszcze starczy na elektronikę od „normalnego” producenta i głośniki, a i tak nie wystarczy to na procesor AV od Trinnova.

Drugi problem jest taki, że nie masz kabla pod głośnik centralny (przynajmniej nie napisałeś, że masz, aczkolwiek widzę, że coś tam z sufitu sterczy).

Trzeci problem, że odległości do głośników są chyba źle podobierane (zależy gdzie ustawisz kanapę). Przydałby się rzut pokoju z góry, żeby móc to ocenić. W większości takich systemów nie wystarczy dać głośników nad miejscem, w którym byłby głośnik podłogowy czy naścienny, tylko trzeba dobrze dobrać kąt (dopasować kąt w poziomie i w pionie), odległość i rozstaw tych głośników. Częściowo skoryguje to amplituner, ale cudów nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że nie ma jeszcze posadzki ani połogi. Możesz to wykorzystać rozprowadzając nowe kable pod podłogą w celu rozmieszczenia  normalnego systemu KD (z atmosem lub bez). Możliwe, że jedna para tych kabli w suficie mogłaby pasować do głośników sufitowych atmosa (jeśli zdecydowałbyś się na ten system). Zadanie rozmieszczenia kabli do kolumn podłogowych zleć komuś kto sie na tym zna, a nie komuś takiemu jak ten który Ci zmontował te kable w suficie.  A przynajmniej komuś kto ma jakieś pojęcie o tym jakie jest rozmieszczenie kolumn w systemie stereo lub KD. ,,Fachowiec,, od kabli w suficie powinien Ci zwrócić kase za taki projekt oraz wykorzystany materiał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację pozycja sprzętu tu jest istotna potem kable. Jednak czytając ten temat zrozumiałem że autor wyraźnie napalił się na głośniki sufitowe lub podwieszane na ścianach, zaraz przy suficie więc kable w podłodze odpadają! Jeżeli wygląd jest najważniejszy to i tak kable pochowa i nikogo nie będzie słuchać 😃

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RLC- wycięcie bruzdy w ścianie na podprowadzenie kabla z podłogi to kwestia dwudziestu minut na pięc lub sześć kabli. Późniejsze ich zamaskowanie to nastepne trzydzieści  minut, więc Twoja sugestia , że kable w podłodze odpadają ma sie nijak do rzeczywistości. Wszystko można naprawic. Trzeba ratować sytuację jak najtańszym kosztem. Właściciel już i tak zapłacił komuś za ,,padakę,, i rzecz w ty,m aby nie podwyższać kosztów i zrobić z tego coś sensownego.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rega Wiesz może gdzie będzie stał sprzęt i w jakich miejscach będą kolumny? Zaproponuj ich lokalizację? Czemu tak się spinasz skoro autor planował kupić Dali Fazon SAT 5.1 (do najtańszych nie należą) to nawet jeżeli położy dodatkowo parę metrów kabla to go chyba nie zrujnuję i jutro starczy mu na śniadanko 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Kolego nie wiesz co znaczy spinanie sie. Propozycja lokalizacji należy do właściciela pomieszczenia i umieszczanie kabla w ścianie jest uzależnione od Jego decyzji. Chciałem Ci tylko uświadomić że podprowadzenie kabla w ścianie nie jest niczym szczególnie trudnym nawet w obecnej sytuacji. A swoją drogą Kolego  RLC może trochę pokory po zaledwie kilku dniach obecności na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat o kładzeniu przewodów wiem więcej jak ci się wydaje! To że jesteś dłużej ode mnie na tym forum nie oznacza że będziesz negował moje wypowiedzi a ja będę siedział cichutko bo ty tak chcesz! Kolego to nie wojsko że STARY rządzi młodymi! Wyluzuj trochę 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to kto jest dłużej na forum, a jedynie o merytoryczne porady. Ja wcale nie chce abyś siedział cichutko. Czy Ci to powiedziałem? Pokaż mi w którym miejscu udzieliłem błędnej porady. Nie mam zamiaru wyluzowywać bo nie uważam abym był zdenerwowany. Czego nie można powiedziec o Tobie. Natomiast wracając do kładzenia kabli to jeśli masz praktykę to doskonale wiesz, ze położenie dodatkowych kabli w nowych bruzdach nie jest niczym szczególnym, ani pracochłonnym  A na marginesie, myślę, że ta dyskusja do niczego nie prowadzi. Ważne jest jak pomóc Koledze w kłopocie.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...