Skocz do zawartości

Czyszczenie płyt - problemy.


Bartosz

Recommended Posts

Najpierw zakupiłem szczotkę Pro-Ject Brush It. Zauważyłem że widać delineate rysy na płycie po jej używaniu. 

Kupiłem więc ZESTAW CZYSZCZĄCY - RESON PST-DUO.

https://audiotop.pl/pl/p/Zestaw-czyszczacy-Reson-PST-DUO/1639

Gąbka welurowa i płyn. Welurowa część po pierwszy użyciu już się odkleiła, a płyn zostawia białe smugi na płycie. 

Co robię nie tak. Czy płyn czyszczący do kitu? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.09.2020 o 21:42, Bartosz napisał:

Gąbka welurowa i płyn. Welurowa część po pierwszy użyciu już się odkleiła, a płyn zostawia białe smugi na płycie. 

Po pierwsze zwróć się do sklepu i opisz sytuację. Powinni Ci wymienić tą gąbkę lub oddać kasę. Po drugie zobacz czy ten płyn to nie koncentrat i czy nie trzeba go rozcieńczyć. Białe smugi maga być też od kurzu który najpierw na sucho powinieneś usunąć z płyty. Osobiście używam myjki i płyty myję raz na pół roku , natomiast na bieżąco przed posłuchaniem na sucho przeciągam welurową gąbką po płycie.

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @Bartosz zbytecznie wydajesz kasę na gadżety, płyty najlepiej myje się pod bieżącą woda letnią ok 20 stopni miekką gąbką i pianą z płunu do naczyń, płyn musi byc dobry, najlepiej sprawdzić na szklance czy nie zostawia smug.

Co do czyszczernia na słucho użyj pędzela do modelowania twarzy z miękkiego  włosa , coś takiego

cd4be2628b7a6897e71ce50dc767a6e1dd61a618.jpg.9733d6db080ce5ebb66727e4121f7a98.jpg

od  początku tak czyszczę płyty, a to już ponad 40 lat i nie mam oznak zużycia, czy tez jakiś smug czy rys od pędzla.

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartosz , na mokro płytę myje się w myjce 

https://www.winyle.pl/knosti/7276-myjka-knosti-generation-ii-plus-50-kopert-antystatycznych.html

taką mogę polecić , służy mi już trzy lata i to na tym samym koncentracie.

Albo opcja druga dużo tańsza to ta o której wspomina Karol , ale wymagająca trochę wprawy i doboru gąbki . Z mojego doświadczenia wynika , że najlepiej sprawdzają się lekko zużyte :) 

Myjka o której wspomniałem ma w zestawie suszarkę, a to naprawdę ułatwia życie.

Nie słyszałem o myciu płyt jakąś gąbką , przy użyciu jak mówi instrukcja do tej Twojej paru kropli jakiegoś płynu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartosz najczęście używam gąbki do naczyń są takie prostokątne u mnie nie wiem jak w PL,  lub inna, ale jeden warunek istotny gąbka nie może być nowa żeby nie była sztywna tylko lekko zmiękczona w dotyku i oczywiście czysta. Po umyci pianką polać czystą wodą dokładnie i pozostawic w pionie do wyschnięcia. Jak często myć? zależy jak często będziesz odtwarzac i długo będzie płyta leżała na talerzu, jak zauważysz nowe trzaski to warto przemyć. Natomiast za każdym razem kiedy kładę płytę na gramofonie na obrotach lekko przeciskam pędzelek i kieruje sie na zewnątrz płyty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.10.2020 o 08:20, Karol64208 napisał:

Cześć @Bartosz zbytecznie wydajesz kasę na gadżety, płyty najlepiej myje się pod bieżącą woda letnią ok 20 stopni miekką gąbką i pianą z płunu do naczyń, płyn musi byc dobry, najlepiej sprawdzić na szklance czy nie zostawia smug.

Co do czyszczernia na słucho użyj pędzela do modelowania twarzy z miękkiego  włosa , coś takiego

cd4be2628b7a6897e71ce50dc767a6e1dd61a618.jpg.9733d6db080ce5ebb66727e4121f7a98.jpg

od  początku tak czyszczę płyty, a to już ponad 40 lat i nie mam oznak zużycia, czy tez jakiś smug czy rys od pędzla.

Zauważyłem ze żonka używa podobnych tylko z 5 razy szerszych. Sa w dotyku mega delikatne. Myślę że do "odmiatania" były by mega pomocne. Oczywiscie nowe :P nie brudne z pudru

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...