Skocz do zawartości

CD czy warto naprawiać


Bombalina

Recommended Posts

Witam, mam CD Pioneer PD-30 u którego wystąpił problem z wysyłaniem sygnału przez Coaxial oraz optyka.

Sygnał cyfrowy jest wysyłany tylko w tedy kiedy włączę oraz wyłączę Pure Audio, po przełączeniu na następny utwór sygnał zanika i znowu muszę powtórzyć procedurę włączyć/wyłączyć Pure Audio.

Dodam że sygnał analogowy CD wysyła prawidłowo.

Szczerze mówiąc mój Pioneer co raz bardziej działa mi na nerwy i zastanawiam się czy go naprawiać czy kupić nowy lub używany CD.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na logikę trzeba zacząć od tego ile kosztuje taka naprawa czyt. dowiedzieć się wysyłając sprzęt na serwis. 

Sama diagnoza na serwisie to okolice 100-120zł czyli nie jakiś majątek i ZAPEWNE na Twoim miejscu od tego bym zaczął. 

Dla przykładu mój znajomy kupił uszkodzony, powystawowy amplituner (wiedział o tym). Cała naprawa skończyła się na kwocie 100zł (padł jakiś elektrolit wart 5zł).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej okolicy to będzie problem, już raz był u naprawy i nie potrafili zlokalizować usterki i skończyło się na wsadzeniu mocniejszego bezpiecznika.

Będę musiał wysłać, czyli dochodzą koszty transportu, diagnostyki oraz ewentualnej naprawy.

Edytowano przez Bombalina
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli po diagnostyce decydujesz się na naprawę to ten koszt najczęściej jest wliczony w naprawę. "Tracisz" pieniądze jeżeli po diagnozie stwierdzasz, że odpuszczasz naprawę, więc czy to w okolicy, czy gdzieś na terenie Polski dochodzą Ci koszta wysyłki. Myślę że max 50zł w obydwie strony, więc nadal to nie jest jakiś majątek...... 

A jak widzisz same negatywy to kup inny i po problemie 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po opisie usterki można wywnioskować, iż to może być jakiś problem z firmware; być może pomoże procedura przeładowania firmware czy też resetu serwisowego. Niby proste ale zarazem raczej do zrobienia tylko w serwisie autoryzowanym. Hardware - to będzie pewnie wymiana modułowa - płyta cyfrowa etc a to będą już koszty. Na wstępie poczytaj instrukcję, user manual czy nie ma jakieś wzmianki co do procedury resetu nastaw, ustawienia nastaw fabrycznych. Optyka - jak to optyka czasami wystarczy czyszczenie a niekiedy laser jest do wymiany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, elektron6 napisał:

Po opisie usterki można wywnioskować, iż to może być jakiś problem z firmware; być może pomoże procedura przeładowania firmware czy też resetu serwisowego. Niby proste ale zarazem raczej do zrobienia tylko w serwisie autoryzowanym. Hardware - to będzie pewnie wymiana modułowa - płyta cyfrowa etc a to będą już koszty. Na wstępie poczytaj instrukcję, user manual czy nie ma jakieś wzmianki co do procedury resetu nastaw, ustawienia nastaw fabrycznych. Optyka - jak to optyka czasami wystarczy czyszczenie a niekiedy laser jest do wymiany.

Też tak myślę, szukałem w polskiej instrukcji ale nie ma opcji resetowanie ustawień, znalazłem pdf serwisowy i można wymienić w bardzo prosty sposób firmware tylko trzeba znaleźć nową wersję oprogramowania. Nadal szukam.   

Edytowano przez Bombalina
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, S4Home napisał:

Jest kilka dobrych serwisów. Jeśli wyjdzie cie to malo to polecam naprawiać.

Pytanie jaki inny Cd byś kupił?

Nowy? Yamaha CDS700? Czy używany? Tak czy siak to od 700 zl za używki do 2000 za nówkę.

 

Teraz mam jeszcze jeden problem z nowym gramofonem https://forum.audio.com.pl/topic/76701-gramofon-nowy-problem/

Dzisiejszy sprzęt to jakaś kpina

Jak uporam się z gramofonem to pomyślę co z moim CD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...