Skocz do zawartości

Kino domowe 5.1 Denon / Klipsch lub coś innego?


KonstruktorMarzen

Recommended Posts

Pokój:
- 3.5mx5.0m (czyli 17.5m^2)
- Prostokątny, zamknięty.
- TV i głośniki będą na krótszej ścianie.

Przeznaczenie:
- Podpięcie wyłącznie pod PC.
- 95% gry/filmy.

Mój wstępny plan:
- TV: Sony KD-85XH9096
- Amplituner: Denon AVR-X2700H
- Fronty: 2 x Klipsch RP-6000F
- Centralny: Klipsch RP-600C
- Surroundy: 2 x Klipsch RP-402S
- Subwoofer: Klipsch R-120SW

Powody:
- Ten amplituner ze względu na HDMI 2.1.
- Słyszałem, że Klipsch do kina domowego najlepszy w swojej cenie.

Pytania:
- Może coś lepiej gra z Klipschami niż denon?
- Może w ogóle nie Klipsch?
- Zakładam, że trzeba to spiąć dwoma przewodami HDMI 2.1: PC --> AV <--> TV.
- Musiałbym się rozglądać za jakimiś konkretnymi przewodami audio, żeby nie zlejkować sygnału?
- Czy moc głośników jest dobrze dobrana do wielkości pomieszczenia? Może monitory zamiast podłogowych do kina wystarczają? Nie chciałbym przepłacać za coś, czego nie wykorzystam w pełni :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch to dobry ruch jeśli chodzi o wybór do Kina, będzie dynamicznie i efektownie. Z Denonem fajnie zgra się też HECO Aurora 700, 300, center 30, Sub 30a. W tak małym pomieszczeniu chyba odpuściłbym sobie sub. Jeśli koniecznie chcesz sub to wtedy można pomyśleć o zamianie podłogówek na podstawkowe, ale wydaje mi się, że bas będzie skuteczniejszy, szybszy i lepiej kontrolowalny przy podłogówkach bez suba.

Jeśli chciałbyś posłuchać porównania Klipschy z Heco to zapraszamy na odsłuchy i po wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kino bez suba? To gdzie będą wybuchy :D ? Co do podstawkowych (RP-600M) to obawiam się, czy by nie było "przerwy" między ich wysokimi i średnimi, a niskimi subwoofera. Jakbym nie był zadowolony to nawet ich potem na tył nie dam bo tam chciałem te RP-402S. Podłogowe dlatego wydawały mi się bezpieczniejszym wyborem, chociaż nie odsłuchiwałem. Mógłbym faktycznie na początek kupić bez suba i pożyczyć takiego od znajomego, żeby wiedzieć ile on zmienia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko przytoczę klasykę gatunku: kino bez suba, to ch**, nie kino. 

A jeżeli kolego montujesz sprzęt głównie do kina/gier, a muzyka będzie marginalna, to nie bałbym się podstawkowych. Raz, że normalnie monitory spokojnie potrafią zagrać pełnym dźwiękiem, to do tego jeszcze w kinie i tak będziesz je ciął na 80Hz. Obstawiam, że w ślepym teście, przy takim cięciu do kina, nie odróżniłbyś 6000F od 600M, więc tym bardziej bez obaw. Ja bardziej zastanowiłbym się nad zmianą kolumny centralnej na 404/504.

Moim zdaniem w kinie central i sub, to dwa najważniejsze kanały, które robią najwięcej roboty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centralny RP-600C ma dwie zalety w moich oczach:
- Spójna średnica membran z RP-600M / RP-6000F
- Rozmiar głośnika wejdzie do szafki RTV, będzie mógł być na dolnej półce amplituner a na górnej głośnik centralny. Z tymi szerszymi już problem bo by musiały leżeć na szafce, a potem kolejny problem bo nóżki telewizora będą krótsze niż wysokość takiego centralnego i trzeba coś podstawiać albo inaczej zamontować... Tak, że wolałbym tego uniknąć - no chyba, że różnica jest między nimi jest wyraźna...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Markcox napisał:

 jeżeli kolego montujesz sprzęt głównie do kina/gier, a muzyka będzie marginalna, to nie bałbym się podstawkowych. Raz, że normalnie monitory spokojnie potrafią zagrać pełnym dźwiękiem, to do tego jeszcze w kinie i tak będziesz je ciął na 80Hz. Obstawiam, że w ślepym teście, przy takim cięciu do kina, nie odróżniłbyś 6000F od 600M, więc tym bardziej bez obaw. 

Ja nawet do stereo nie bałbym się monitorów. Sam wymieniłem ostatnio kolumny podłogowe na podstawki i basu, o który się bałem najbardziej na szczęście w małym pokoju nie brakuje. Także w kinie tym bardziej monitory będą ok. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RP 600C to dobry głośnik centralny. Ale tutaj wspólna wielkosc membran niewiele daje bo model 404C jest znacznie lepszy.

Jeśli lubisz kinowe granie, takie wyostrzone, dokładne to możesz iśc we wspomniane Klipsch albo w nową linie kolumn Monitor audio Bronze 200 set

Jeśli wolisz jednak dźwięk złagodzony do odsłuchu wielogodzinnego to polecam ELAC F6.2 set albo Heco Auroa 700.

 

Subwoofer jest konieczny. Bez względu na to jakie będziesz mieć fronty.

Zapraszam po wyceny i na odsłuch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic Ci nie przyćmi. Jak któryś kanał będzie dominował, to kalibracja jest od tego, żeby wyrównać kanały i zachować ich spójność - oczywiście przy poprawnym rozstawieniu systemu 5.1

A kolumna centralna, to nie tylko "dialogi", jak może się wydawać większości zaczynającym swoją przygodę z KD.

Ja będąc na Twoim miejscu, szedłbym z LCR w konfiguracje 404/504C + 2x600M

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Markcox napisał:

Nic Ci nie przyćmi. Jak któryś kanał będzie dominował, to kalibracja jest od tego, żeby wyrównać kanały i zachować ich spójność - oczywiście przy poprawnym rozstawieniu systemu 5.1

A kolumna centralna, to nie tylko "dialogi", jak może się wydawać większości zaczynającym swoją przygodę z KD.

Ja będąc na Twoim miejscu, szedłbym z LCR w konfiguracje 404/504C + 2x600M

A ja jako posiadacz 404C mogę potwierdzić. Czasami mam wrażenie, że w kinie gra tylko centralny, jest go tak dużo w porównaniu do pozostałych kanałów i szczerze, to do kina aż szkoda dużych frontów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.10.2020 o 08:12, KonstruktorMarzen napisał:

Ale jakbym zmniejszył fronty na RP-600M a zwiększył centralny na RP-404C / RP-504C to czy on nie "przyćmi" tych frontów?

Nie. Bo z głośnika centralnego idzie znacznie więcej dźwięków niż z frantów!

Dnia 3.10.2020 o 11:29, marcinZG napisał:

Moje frony to Monitor Audio Bronze 6 i uwierz, że w kinie są prawie niesłyszalne w porównaniu do centralnego, chociaż siedzę od nich 3 m.

no własnie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...