Skocz do zawartości

Teufel Ultima 40 - zmienić? Jaki subwoofer? Pomocy!


dandiboi

Recommended Posts

Witam,

po odsłuchu, jakiś czas temu zdecydowałem się na zakup Teufel Ultima 40, podpięte są pod wzmacniacz Onkyo TX-SR503E. Chciałem dokupić do nich subwoofer, natomiast mam pewne dylematy, w których bardzo bym prosił o pomoc i Waszą opinię w miarę możliwości. Nie miałem styczności z wieloma sprzętami grającymi, natomiast te kolumny grają czysto jak na moje ucho, mocne wysokie tony. Ale spodziewałem się więcej, jeśli chodzi o niskie tony, typowo pod "łupanki". Lepiej to brzmi w muzyce rockowej, aniżeli w electro, techno. Być może jestem zbyt wymagający i za dużo oczekiwałem od samych podłogówek (co jest najbardziej prawdopodobne) ALBO warunki salonu na pewno w jakiś sposób wpływają na to, że nie brzmi to tak jak powinno, czy też wzmacniacz, który też je też ogranicza. W mieszkaniu mam wysokie sufity, ściany są grube, kolumny stoją parkiecie na zamontowanych w komplecie podstawkach. Miałem okazje je słyszeć wcześniej w zupełnie innym pomieszczeniu, ale też na innym amplitunerze, mój błąd, że nie zwróciłem bardziej uwagi na doły. Wszystko to sprowadza się do tego - zakupić subka. Reasumując to wszystko, co byście zrobili na moim miejscu? Kombinować i pomyśleć o innych kolumnach podłogowych (gdzie te doły mogłyby być lepsze, do nich też ew. dorzucić sub), czy też zostawić te Ultimy i do nich ładować suba? Rozważałem też na przejście na monitory, które wrzuciłbym na standy i do nich również subwoofer? W najprostszej dla mnie opcji, dorzucenia subwoofera do nich, zastanawiałem się nad modelem KLIPSCH R-100SW (tego budżetu też nie chciałbym przekraczać). Znajdzie się coś lepszego?

Mam straszny mentlik, bo nie wiem co robić. Będę niezmiernie wdzięczny za wszystkie porady i pomoc!

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej bym przy takim pomieszczeniu nie schodził do monitorów. Sam musisz rozważyć co dla Ciebie będzie lepsze. Klipsch to raczej subwoofery kinowe, natomiast w tej cenie są faworytem jako alternatywa jest jeszcze Klipsch R-12SW, Najtańszy sensowny subwoofer do muzyki to moim zdaniem SVS SB-1000. Niestety nie znam tych kolumn, więc nie jestem w stanie stwierdzić czy to kolumny prezentują mało basu czy pomieszczenie jest tak wymagające.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za 1 odpowiedź! Czy jesteś w stanie wskazać czym taki subwoofer kinowy będzię 'gorszy'? Sugerowałem się bardziej samą mocą subwoofera i sensowną marką, ale mimo wszystko ten budżet w o okolicy 1k to max. co mogę przeznaczyć, bo moja kobieta i tak już mi marudzi hahah. Coś poza Klipschem? Zbaczając od subwoofera, zastanawiałem się nad zmianą w strone Pylona Pearl 27, bądź czegoś podobnego. W odczuciu te Ultima 40 są mocne, tego im nie brakuje, dźwięk jest ciepły i czysty, wysokie, czasem ostre wokale. W muzyce bardziej w stronę instrumentów, klasyki, rock, jazz sprawdzają się idealnie. Jak wchodzi łupanka, to jest problem z tym dołem, schodzą świetnie momentami, ale nie ma tego.. walnięcia (lubię czasami dla odmóżdzenia zapodać sobie dawkę techno albo dubstepu) Wydaje mi się, że chyba to pomieszczenie jest ciężko 'dobasić', albo ja marudzę i zbyt dużo wymagam w kolumnach w tym budżecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Velodyne Impact 10 niestety w Olsztynie, za daleko ode mnie (Wrocław).

Magnat 302A nie jest też zbyt kinowy? 

Poszperałem w używkach na OLX, co sądzicie o Harmanie HKTS-SUB200 lub TS7?

Z nówek wpadł mi w oko Wilson SUB-9, warte to coś?

Edytowano przez dandiboi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...