Skocz do zawartości

Sprzęt audio do 1500 zł, pokoj 15m


masiak

Recommended Posts

Cześć,
Poszukuję zestawu audio do swojego pokoju. Budżet jakim dysponuję to 1500 zł. Pokój jest prostokątem o wielkości 2.5x5,5 m. Sprzęt będzie wykorzystywany tylko do słuchania muzyki. Na co dzień słucham gatunków, w których linia basu gra znaczącą rolę. Zdaje sobie sprawę, że rozmiar pokoju jest tutaj ograniczeniem dlatego nie oczekuję cudów natomiast chciałbym, żeby to chociaż trochę grało. Muzyka będzie puszczana z Tidala przez laptop/komputer/telefon. Sprzęt może być używany. Jeżeli w obrębie zakładanego budżetu jestem w stanie dostać coś co grałoby klasę wyżej to też jestem w stanie rozważyć dopłatę. Zestaw fajnie jakby posłużył 2/3 lata. Po tym czasie planuję przeprowadzkę i zakup czegoś lepszego. Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Skoro TIDAL/laptop/komputer myślę że SMSL Q5 PRO powinien się dobrze sprawdzić słyszałem go w kilku konfiguracjach od kolumn podstawkowych do podłogowych! Dzielnie sobie z nimi dawał radę 😉 

https://a.aliexpress.com/_B1OqcH 

Kolumny polecał bym takie:

https://www.olx.pl/oferta/piekne-kolumny-podstawkowe-kef-q300-idealne-jak-fabryka-mega-stan-CID99-IDGpsYp.html 

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Sprzęt tak jak wspomniałem w pierwszym poście może być używany, nie jest to żadnym problemem.

Ten SMSL wydaje się ciekawą opcją natomiast sam zastanawiałem się czy jednak nie warto kupić czegoś używanego. Za kwotę około 600 zł jestem w stanie dostać co prawda leciwy ale cieszący się dobrą opinią wzmacniacz HK 970 lub amplituner HK 3390. Czy taki zakup nie dał by więcej jakości niż wzmacniacz z Aliexpress?

Co do kolumn to w weekend będę miał możliwość osłuchania tych kef q300 natomiast już teraz zrobiłem małe rozeznanie i gdzieś przeczytałem, że są one bardzo neutralne. Słucham muzyki, w której bas jest bardzo ważny więc jestem ciekawy jak sobie poradzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku wielkość nie ma znaczenia 😉 HK 970/3390 nie słyszałem!

Q5 słyszałem z KEF Q550 😯 jest on czystym wzmacniaczem cyfrowym! Jeżeli zapewnisz mu dobre kolumny będzie dobrze!  Dobrze zgrywa się z Magnat Quantum 673/723 z nimi basu masz dużo jak na podstawkowe kolumny!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

przy tak małym pomieszczeniu na pewno monitory, pomysł sparowania tego z Toppingiem MX3 i Aurorami 300 jest bardzo sensowny. To minimalistyczne połączenie, ale w pełni zadowalające w brzmieniu. Jeśli byłoby za dużo basu w takim pomieszczeniu to można jeszcze rozważyć Fyne Audio F301.

Jeśli chciałbyś sobie przetestować takie rozwiązanie w swoim pomieszczeniu, daj znać. Umówimy się na testy ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 2.10.2020 o 15:27, Q21 napisał:

Cześć, 

przy tak małym pomieszczeniu na pewno monitory, pomysł sparowania tego z Toppingiem MX3 i Aurorami 300 jest bardzo sensowny. To minimalistyczne połączenie, ale w pełni zadowalające w brzmieniu. Jeśli byłoby za dużo basu w takim pomieszczeniu to można jeszcze rozważyć Fyne Audio F301.

Jeśli chciałbyś sobie przetestować takie rozwiązanie w swoim pomieszczeniu, daj znać. Umówimy się na testy ;) 

Jestem na etapie zakupu stereo do mieszkania. Pokój 14m/2. Zamówiłem już toppinga i zastanawiam sie nad dobraniem monitorów. Z okazji czarnego piątku są w dobrej cenie Fyne Audio F301 tylko zastanawiam się czy np. nie warto dopłacić 350zł do Auror 300. Zastanawia mnie też ta ww. różnica w basie ? Fyne grają niezadawalająco w niskich partiach ?

Fyne są też wielkościowo mniejsze, co nie ukrywam w wąskim pokoju ma dla mnie znaczenie.

Edytowano przez Mk1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...