Skocz do zawartości

Gramofon Nowy Problem


Recommended Posts

Przy tego typu gramofonach zdarzają się takie rzeczy. Te silniki lubią delikatnie hałasować. Może się więc okazać, że po wymianie problem dalej będzie taki sam (niestety).

Co nie zmienia faktu, że warto spróbować wymienić go na nowy. Jak nic to nie da, to proponuję Ci pomyślenie o jakimś starszym gramofonie "z epoki" ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale u mnie to nie jest delikatne hałasowanie ale tyrkotanie które słychać z odległości ok 3 metrów podczas spokojnego słuchania. Podczas kręcenia talerzem bez zasilania słychać wyraźny szum z silnika przypominający wyrobione łożysko.   

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Audio Autonomy napisał:

Przy tego typu gramofonach zdarzają się takie rzeczy. Te silniki lubią delikatnie hałasować. Może się więc okazać, że po wymianie problem dalej będzie taki sam (niestety).

Co nie zmienia faktu, że warto spróbować wymienić go na nowy. Jak nic to nie da, to proponuję Ci pomyślenie o jakimś starszym gramofonie "z epoki" ;) 

Poszperałem w necie i znalazłem informację że w/w gramofon ma delikatnie mówiąc słaby i awaryjny silnik, więc zwróciłem gramofon i szukam innego modelu do 1800 zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Bombalina napisał:

Poszperałem w necie i znalazłem informację że w/w gramofon ma delikatnie mówiąc słaby i awaryjny silnik, więc zwróciłem gramofon i szukam innego modelu do 1800 zł

chcesz też nowy i tą firmę to  AT-LP5X,  AT-LP120, mieszczą się w Twojej kwocie. 

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kubad napisał:

Można i tak po rozpakowaniu daj mi mu popracować przez parę godzin. 

błędne podejście, silnik jak i gramofon musza od razu odpalić nie ma takiego czegoś jak wygrzewanie silnika:15_yum:, chyba to miałeś na myśli @Kubad.

Po rozpakowaniu musi od razu być praca cicha nie słyszalna praca silnika / czywiście pamiętaj po przyniesieniu do domu  sprzęt musi osiągnie temp. otoczenia - odparować wilgoć/ :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem ich okazji testować, ale w gramofonie jest najważniejsza wkładka i o tym pamiętaj. Wszystkie modele  średniej klasy mają też wkładki średniej klasy. Może kupić coś tańszego a nadwyżkę gotówki przeznaczyć na zakup dobrej wkładki. Ale wybieraj  taki model który ma w pełni możliwości ustawień ramienia i wymienny headshell, żeby nie blokowało to możliwości wymiany cartridga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i ....  @Bombalina  nawet chwili się nie zastanawiaj tylko zwrot towaru, bo rozumiem, że był to zakup internetowy.

Gdyby odbiór był w sklepie to reklamacja tylko jako towar niezgodny z umową, niestety nie jest to jednoznaczne ze zwrotem gotówki bo sprzedawcy w pierwszej kolejności przysługuje prawo do naprawy lub wymiany na wolny od wad. Dopiero niemożność wykonania tych czynności daje Ci możliwość odstąpienia od umowy. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Chili napisał:

Tak czytam i ....  @Bombalina  nawet chwili się nie zastanawiaj tylko zwrot towaru, bo rozumiem, że był to zakup internetowy.

Gdyby odbiór był w sklepie to reklamacja tylko jako towar niezgodny z umową, niestety nie jest to jednoznaczne ze zwrotem gotówki bo sprzedawcy w pierwszej kolejności przysługuje prawo do naprawy lub wymiany na wolny od wad. Dopiero niemożność wykonania tych czynności daje Ci możliwość odstąpienia od umowy. 

 

Gramofon odesłany, zamówiłem RELOOP TURN 3 jak przyjdzie to opiszę działanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...