Skocz do zawartości

Zestaw stereo (?) do salonu z aneksem w kwocie do ok. 3000 zł (nowy) dla nowicjusza


mpietruszko

Recommended Posts

16 minut temu, palacz66 napisał:

szkoda kasy na drogie wzmaki lepiej kupić kolumny lepsze 

Drogie wzmaki to jest pojęcie względne dla jednego 1000 zł to jest dużo dla drugiego 7000 zł to jest mało. Poruszamy się w budżecie 3000 zł to jest fajna kwota na Q5 i kolumny a jeżeli mówimy jeszcze np o kolumnach używanych to już w ogóle, możemy znaleźć zdecydowanie lepsze jak nowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Pewnie ktoś już przetestował te dwa wzmacniacze tylko jakoś opisów brak. 

Od siebie napiszę jeżeli zapewnisz Q5 przyzwoite źródło dźwięku np CD/Fla'c kolumny jak najlepsze w swoim budżecie to naprawdę nie ma do czego się przyczepić 😉

A to z innego forum 

https://audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/smsl-sa300-topping-mx3-nfj-fx-audio-d502bt-and-smsl-q5-pro-first-impressions.15053/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Kubad napisał:

Sprawdź Indiana line nota 550x bądź pylon audio Pearl 25. 

właśnie sprawdziłem te kolumny i nie wiem czy ja się nie za bardzo znam ale na te 30 min odsłuchu jakoś nie grały zbyt wyraźnie, wysokie tony były przygaszone ale to tylko moje odczucie; może też ważne że kolumny będą stały przy ścianie.

Edytowano przez robcyw
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, robcyw napisał:

Yamaha R-N402D

Podepnę się pod temat. Również szukam zestawu do ok 3tys. 

Jeśli chodzi o amplituner wybór padł na Yamaha RN402D.

Jeśli chodzi o kolumny zastanawiam się nad  pylon audio pearl monitor (ewentualnie na delac b6.2).

Czy to będzie dobry wybór w tej kwocie? 

Zestaw będzie podpięty pod tv, a także służył do słuchania muzyki, raczej spokojnej muzyki określmy to szeroko jako spokojny rock i country, dość wokalne kawałki.  Jeśli chodzi o bas, to wiadomo musi być, ale lepiej mniej a miękkiego basu, niż więcej , "twardego"

Zwracam bardzo uwagę na jakość dźwięku ,ale też nie jestem audiofilem który szuka konkretnego dźwięku i ma zamiar testować 20 zestawów., Szukam czegoś co będzie grało ok i będzie dobrym wyborem w tej kwocie :).

Pozdrawiam,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

Te kolumn tak grają.

Yamaha 402 i tak jest bardzo jasnym wzmacniaczem. 550X szczególnie mocno ale i Pearl 25 nie grzeszą góra.

Ta w Indiana line jest mocno stłumiona.

No właśnie miałem wrażenie że Yamaha PianoCraft MCR-N670D z własnymi głośnikami gra wyraźniej niż Indiana 550 ; może się nie znam ale czy tak może być ?

Czy może jednak te Indiany przy dłuższym słuchaniu mniej zmęczą ?

Jakie jest wasze zdanie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby dobierać kolumny do YAMAHA R-N402D należy pamiętać o ich impedancji - tylko kolumny 8 Ω  

https://audioklan.pl/yamaha/produkt/yamaha-musiccast-r-n402d.html

Kolumny Indiana line 550X posiada impedancję 4-8 Ω podawaną przez producenta. Faktycznie jest to kolumna 4 Ω  

Kolumny Pearl 25 ich impedancja to 4 Ω    https://www.pylonaudio.pl/pearl-25-pylon-audio

pozdrawiam

Edytowano przez konrad74
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, konrad74 napisał:

Aby dobierać kolumny do YAMAHA R-N402D należy pamiętać o ich impedancji - tylko kolumny 8 Ω  

https://audioklan.pl/yamaha/produkt/yamaha-musiccast-r-n402d.html

Kolumny Indiana line 550X posiada impedancję 4-8 Ω podawaną przez producenta. Faktycznie jest to kolumna 4 Ω  

Kolumny Pearl 25 ich impedancja to 4 Ω    https://www.pylonaudio.pl/pearl-25-pylon-audio

pozdrawiam

Bardziej przymierzałem się do R-N303D i do tego kolumny podłogowe Indiana line 550X i takie zestawy są sprzedawane także chyba zgadza się tutaj impedencja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R-N303D ma tak samo jak R-N402D

Kolumny o impedancji 4 Ω podłączone do wzmacniaczy przeznaczonych do pracy z kolumnami 8 Ω, wywołają przepływ prądu o natężeniu wyższym, które może okazać się niebezpieczne dla końcówek mocy wzmacniacza.

Sprawdź sobie taki zestaw:  Fyne Audio F303 + yamaha R-N303D lub R-N402D  - zapytaj w S4Home o możliwość posłuchania.

pozdrawiam

Edytowano przez konrad74
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2021 o 18:28, konrad74 napisał:

R-N303D ma tak samo jak R-N402D

Kolumny o impedancji 4 Ω podłączone do wzmacniaczy przeznaczonych do pracy z kolumnami 8 Ω, wywołają przepływ prądu o natężeniu wyższym, które może okazać się niebezpieczne dla końcówek mocy wzmacniacza.

Sprawdź sobie taki zestaw:  Fyne Audio F303 + yamaha R-N303D lub R-N402D  - zapytaj w S4Home o możliwość posłuchania.

pozdrawiam

takie zestawy przekraczają budżet; okazuje się że w okolicach 3000 zł nie ma za bardzo wyboru jeżeli chodzi o nowy sprzęt; Yamaha MCR-N670D tutaj chyba ma bardzo silną pozycję; rozważam jeszcze Yamaha R-N303D + Indiana Line Tesi i aż boję się słuchać czegoś innego  bo już zbliżam się do 4000 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...