Skocz do zawartości

Pianka akustyczna na ścianę.


MasiudaDios

Recommended Posts

Hej planuje poprawić jakoś akustykę w moim salonie 25m2 aktualnie jest do niczego. Planuję położyć piankę akustyczna na ścianie gdzie znajdują się głośniki i tv (posiadam stereo?) ponieważ pianki są ozdobne i różnego kształtu doszedłem do kompromisu z żoną :) i tutaj moje pytanie czy taki zabieg w jakimś większym stopniu poprawi akustykę?  Czy raczej nie warto inwestować w takie cudo? Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mówimy o położeniu pianki na całą ścianę, to zazwyczaj nie jest to najlepszy pomysł, zwłaszcza na dwie ściany... bo to bardzo dużo materiału. Musisz jeszcze doprecyzować jaką piankę, ale cienka pianka w takiej ilości to już bardzo zły pomysł, bo mocno przetłumisz pomieszczenie w zakresie wysokich częstotliwości. Nie lepiej mniejszą ilość, ale mocniejszych paneli, np po 10 cm grubości, pianka lub wełna? Jak już musi być pianka i całe ściany, to na pewno nie dwie równoległe, bo pomiędzy pozostałymi dwiema wywołasz takie kosmiczne flutter echo że się żyć odechce :P pokaż jeszcze zdjęcia, ale weź pod uwagę to wyżej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, jestem zwierzak w sprawach akustyki,proszę o wyrozumiałość jeśli walne jakaś głupotę heh.

Mam takie pytanie a bardziej problem,mam pokój wielkości 3.20m na 3.30m i problem jest taki ze przy klaśnięciu słyszę drgający pogłos jakby sprężynujące metaliczny(słyszalny jest przy mocnym klaśnięciu)

kupilem pianki akustyczne,7 sztuk o grubości 4cm licząc razem z piramidka i ustawiłem je za głośnikami, 2 na ścianie tak żeby nie były na przeciwko siebie (jedna na jeden w kierunku okna, druga pianka na przeciwległej ścianie bardziej na końcu pokoju tam gdzie nie ma tej pierwszej. Pozostałe 2 umieściłem na szafce w rogu na przeciwko biurka z odsłuchem i tak samo postąpiłem z drugim rogiem.)

nie czuje żadnej różnicy w akustycy chyba ze mówimy o jakieś poprawie dźwięku na oko w 5% haha.

Bass jest dudniący szczególnie jak przystawię ucho do ścian (nie ważne jakiej ściany bass dudni) 

i tutaj nasuwa mi się pytanie, czy jeśli zrobię własne absorbery tzw Homemade z wełny która podaliście wyżej (P coś tam ) i wstawię jakaś listwę z tylu żeby się nie przewracała oraz owine jakimś materiałem to rozwiąże mój problem? Jakiej grubości musi być wełna żeby nie tracić żadnej z częstotliwości? 
dodam ze myślałem nad zrobieniem paneli wąskich,mniej więcej takich żeby zmieściły się w rogu (30-40cm szerokości , na około 1,5m wysokości) w ilości 4 sztuk i ustawionych w rogach pokoju ,jeden stałby na szafce.

czy grubośc okolo

20cm będzie w sam raz?

z góry dziękuje! 
Jeśli łatwiej będzie określić odpowiedz mojego pokoju mogę wysłać zdjęcie.

Patryk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, YoungRosse napisał:

Dzień dobry, jestem zwierzak w sprawach akustyki,proszę o wyrozumiałość jeśli walne jakaś głupotę heh.

Mam takie pytanie a bardziej problem,mam pokój wielkości 3.20m na 3.30m i problem jest taki ze przy klaśnięciu słyszę drgający pogłos jakby sprężynujące metaliczny(słyszalny jest przy mocnym klaśnięciu)

kupilem pianki akustyczne,7 sztuk o grubości 4cm licząc razem z piramidka i ustawiłem je za głośnikami, 2 na ścianie tak żeby nie były na przeciwko siebie (jedna na jeden w kierunku okna, druga pianka na przeciwległej ścianie bardziej na końcu pokoju tam gdzie nie ma tej pierwszej. Pozostałe 2 umieściłem na szafce w rogu na przeciwko biurka z odsłuchem i tak samo postąpiłem z drugim rogiem.)

nie czuje żadnej różnicy w akustycy chyba ze mówimy o jakieś poprawie dźwięku na oko w 5% haha.

Bass jest dudniący szczególnie jak przystawię ucho do ścian (nie ważne jakiej ściany bass dudni) 

i tutaj nasuwa mi się pytanie, czy jeśli zrobię własne absorbery tzw Homemade z wełny która podaliście wyżej (P coś tam ) i wstawię jakaś listwę z tylu żeby się nie przewracała oraz owine jakimś materiałem to rozwiąże mój problem? Jakiej grubości musi być wełna żeby nie tracić żadnej z częstotliwości? 
dodam ze myślałem nad zrobieniem paneli wąskich,mniej więcej takich żeby zmieściły się w rogu (30-40cm szerokości , na około 1,5m wysokości) w ilości 4 sztuk i ustawionych w rogach pokoju ,jeden stałby na szafce.

czy grubośc okolo

20cm będzie w sam raz?

z góry dziękuje! 
Jeśli łatwiej będzie określić odpowiedz mojego pokoju mogę wysłać zdjęcie.

Patryk.

No to się zdecyduj... czy masz echo trzepoczące czy problem jest na basie ;) bo na echo trzepoczące to te panele z pianki zdecydowanie pomogą, a na bas - dużo gorzej, raczej pułapki basowe a już na pewno nie panele 4 cm grubości. Raczej 20 cm by się przydało albo 40. Jeśli echo trzepoczące nie zniknęło, to znaczy ze musiałeś gdzieś zostawić dwie duże powierzchnie równoległe do siebie i to pomiędzy nimi generuje się problem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...