Skocz do zawartości

Pianocraft MCR-N670D


zaba1204

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cześć,

jestem nowym uczestnikiem, nie chciałbym zaśmiecać forum, więc mam nadzieję, że podłączając się pod ten wątek nie naruszę zasad forum.

Nie mam wiedzy na temat sprzętu audio i zero doświadczenia. Z nudów w czasach lockdownu, podłączyłem zwykłe głośniki komputerowe pod gniazdo słuchawkowe w telewizorze i otworzyło mi to oczy, że wiele lat żyłem w nieświadomości ile tracę korzystając tylko z głośników TV.

Zacząłem się rozglądać za różnymi rozwiązaniami grającymi, które mogą wyręczyć telewizyjne pierdziawki i między innymi trafiłem na N670D. Podoba mi się to rozwiązanie, bo jest "wszystkomające". Moje pytanie brzmi: czy taka miniwieża to dobre rozwiązanie, żeby podłączyć je pod tv/dokoder? Atutem jest dla mnie fakt, że może odtwarzać CD, może streamować muzykę z sieci lub lokalnie. Tylko czy to w ogóle ma sens według Was obytych w takiej tematyce?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, FAN napisał:

Tylko czy to w ogóle ma sens według Was obytych w takiej tematyce?

Najważniejsze żeby tobie pasowało nie nam 😉 

Bodajże w MediaExpert ale nie jestem pewien? Możesz zwrócić po 45 dniach to jest dużo czasu na przetestowanie! 

Osobiście bym kupił coś zupełnie innego!!!! 

Z drugiej strony ta Yamaha jest dobrym sprzętem na początku drogi stereo!

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.10.2020 o 14:20, FAN napisał:

Z nudów w czasach lockdownu, podłączyłem zwykłe głośniki komputerowe pod gniazdo słuchawkowe w telewizorze i otworzyło mi to oczy, że wiele lat żyłem w nieświadomości ile tracę korzystając tylko z głośników TV.

Dodam od siebie - pod TV owszem nadaje się, ale nie jako kino domowe! Wieża jak i oryginalne głośniki grają bardzo miękko i raczej spodziewać się możesz czystego i wyraźnego głosu lektora, którego nie będziesz musiał podbijać głośnością, aby coś usłyszeć, niż nie wiadomo jakiego basu. To jest system o bardzo neutralnym brzmieniu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic przeciwko tej Yamaszce po części rozumiem ludzi ze ją kupują, dwa segmenciki + kolumny dźwięk leci jest fajnie. Jednak nie mogę się nie zgodzić z MobyDick można znacznie lepiej wydać te 3k na system ze znacznie lepszą jakością dźwięku. 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam bardzo za komentarze.
Jak zaznaczyłem na początku, w mojej sytuacji "cokolwiek" zrobi różnicę (bo nawet zwykłe głośniki komputerowe 2.1 były olbrzymią odmianą). Oczywiście nie chciałbym kupować byle czego, natomiast pomyślałem, że dla mnie laika dobrze by było zacząć od czegoś gotowego, co zbuduje moją świadomość, wskaże konkretne potrzeby i kierunek, w którym mógłbym iść.
Takie gotowe rozwiązanie ma ten plus, że to nie tylko daje dźwięk, ale może korzystać z różnych źródeł, a przede wszystkim od razu może pracować i nie wymaga specjalnej konfiguracji. Oczywiście później można je ewentualnie rozbudować o subwoofer, o lepsze kolumny jeśli będzie taka potrzeba.
Na pewno nie chcę budować kina domowego, bo nie mam na to warunków, chciałbym po prostu poprawić jakość dźwięku TV a przy okazji zyskać narzędzie do grania. Dodatkowo chciałbym się czegoś dowiedzieć w kwestii możliwości i rozwiązań, stąd tutaj jestem. I widzę, że to był dobry pomysł, bo już zwróciliście uwagę na parę aspektów i innych możliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAN rozważ sprawdzone połączenie: Smsl Q5 Pro, Kef Q350, Chromecast Audio. Mówisz o odtwarzaniu płyt CD np: Sony BDP-S6700 

Masz zestaw który gra basowo, szczegółowo,  czysto jest bardzo funkcjonalny! Streamowanie muzyki poprzez WIFI, sieć lokalna, USB, odtwarzanie chyba wszystkich formatów zapisu dźwięku jeszcze by wymieniał 😉

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już od dłuższego czasu @S4Home pisze że ma Q5 proponuję z jakimi kolumnami był zestawiany i opisać wrażenia odsluchowe! Piotrze jako branża słuchasz różnego sprzętu twoja opinia o tym Maluchu była by bardzo wskazana dla forumowiczów i nie tylko.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...