Skocz do zawartości

Rozbudowa do 5.1


Artur Bobrowicz

Recommended Posts

Witam,

Posiadam amplituner denon avr1713, póki co są do niego podłączone 2 kolumny Sony od jakiejś mini wieży. Chciałbym rozbudować to do 5.1 i mam tu na myśli wymianę przednich głośników oraz dodanie tylnych i centralnego. Jak będzie sens to subwoofer jeśli zmieści się w budżecie - jeśli poradzicie inaczej mogę odłożyć zakup subwoofera w czasie, jak dobieram kasę. Całość ma służyć w głównej mierze go grania na konsoli i oglądania filmów. 40% gry, 50% filmy 10% muzyka. Salon widać na załączonym obrazku. Zaznaczyłem gdzie mam przewody głośnikowe pociągnięte -te z tyłu są pod sufitem. Podoba mi się zestaw Taga Harmony inmove. Ale nie wiem czy to dobry wybór. Kwota którą chciałbym przeznaczyć to ok 1500zl raczej bez suba bo pewnie tak będzie sensowniej. Proszę o polecenie zestawu i jaki sub do tego w przyszłości. Miło jakby były w białym kolorze ale nie jest to konieczność. Powiedzcie też coś o tym Ampli czy jest to wystarczające czy raczej w przyszłości też trzeba będzie go wymienić? Jestem nowy na forum jeśli powinienem podać jeszcze jakieś informacje to proszę mnie poprawić. Za wszelkie sugestie z góry dziękuję.

IMG_20201003_072312.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na jakości dźwięku, zdecydowanie w podanym budżecie proponuję zakup klasycznego zestawu 5.0, a w przyszłości dokupisz sobie subwoofer. Moja propozycja to Quadral Quintas 6500 LE. To mocne, uniwersalne kolumny, które będą bardzo dobrze współpracowały z Twoim amplitunerem. A w przyszłości dokupisz sobie dobry subwoofer. Jeśli lubisz dobry, energiczny bas, proponuję świetny subwoofer Klipsch R-12SW.

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy nie lepiej pójść w jakieś mniejsze fronty i do tego jakiś subik przy ewentualnym zwiększeniu budżetu. Dlatego tak mi się podoba Taga Harmony inmove jest małe, białe i bez osłonek wygląda mega ale to ma w sumie grać nie wyglądać. Powiedzcie,  jak tylne głośniki podwiesze pod sufitem to muszę je skierować w dół w stronę głowy tam gdzie będę siedział? W przód czy może do środka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz nowe

Jesli chcesz na tym czasem słuchać muzyki i oglądnac koncert to

5.1

Więc Quadral 6500 Le albo Taga 606 V3 + Sub Magnat 302A. załóż 2000 zł.

Jeśli chcesz tylko do kina to Cantom Movie może byc czy tez inne tego typu. Tannoy TFX czy monitory

https://pl.horn.eu/pl/PL/MARKI/WHARFEDALE/SPEAKERS_SETS/DX-2_5_1_HCP?s1=1

Zapraszam po wyceny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...