Skocz do zawartości

Wzmacniacz sieciowy Stereo + kolumny - jakie? Budzet 5-6 tys zł


twofisher

Recommended Posts

Mam prośbę o poradę przy zakupie wzmacniacza stereo oraz kolumn frontowych. Jestem amatorem w tym temacie, bardzo bym prosił o łaskawe spojrzenie na mój post 😉

Zdecydowałem się na model wzmacniacza stereo sieciowego z możliwością streamingu z Tidala, Spotify.
Chciałbym podłączyć do niego 2 kolumny podłogowe lub monitory.
- Budżet 5000-6000 zł za całość (wzmacniacz + 2 fronty), chociaż jestem skłonny dołożyć + 1-2 tyś zł, jeśli będzie to miało sens
- Pokój 27m2,
- 70% muzyka, 25% kino domowe, 5% kablówka, konsola PS4.
- Muzyka rockowa, pop, chillout - np. U2, Coldplay, Linkin Park, Foo Fighters, Limp bizkit, Papa Roach, Pearl Jam, Disclosure, Rudimental, The Prodigy, Daft Punk, Hans Zimmer, Ludovico Einaudi, Yann Tiersen itp.
- port optyczny (podłączenie komputera), dodatkowy port optyczny / hdmi do TV

Aktualnie mam zestaw Harman Kardon AVR 235, głosniki 5.1 - fronty JBL E80, tył JBL E20, centralny JBL EC25 oraz sub JBL E150.
Generalnie z tego zestawu byłem zadowolony, niestety amplituner Harmana polegał i jestem zmuszony przebudować mój zestaw.
Myślałem o zostawieniu JBL E80, jednak przy wymianie Harmana możliwe, że nie będą to zbyt dobrze dopasowane kolumny.

Muszę zaznaczyć, że podczas doboru wzmacniacza testowałem jeszcze z moimi kolumnami Cambridge Audio Azur 540r - niestety kolumny JBL E80 z tym wzmacniaczem nie miały  dynamiki, energii, bassu, chociaż dźwięk był trochę bardziej szczegółowy niż z Harmanem. Nie odpowiadało mi to do muzyki której słucham, było to bardziej odpowiednie do jazzu, czegoś spokojnego itp.

Aktualnie chciałbym kupić zestaw, który ma dynamikę grania i moc uderzenia bassu na poziomie Harmana, natomiast chciałbym trochę lepszej jakości sprzęt, jeśli chodzi o szczegóły - stąd rezygnacja z amplitunera 5.1 na rzecz wzmacniacza stereo.

Czy uda się takie coś złożyć w moim budżecie i moich wymaganich?
Oczywiście odwiedzę jakiś sklep Audio w celu odsłuchu, jednak chciałbym zrobić szersze rozeznanie nie ograniczając się tylko do asortymentu konkretnego sklepu.

Edytowano przez twofisher
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Masz dwie opcje.

1. Zostawić E80 i dobierać fajny wzmak pod nie. Moim zdaniem zajmie Ci to długo i finalnie i tak nie będziesz zadowolony z tego brzmienia.

2. Zmienić wszystko. Ten set kolumn sprzedaż bo marka jest bardzo znana.

Wówczas polecam Yamahe RN 803 + Heco Aurora 700 czy ELAC F6.2

Ewentualnie Onkyo 8390 + Dynaudio EMIT 30. To w opcji że dokładasz.

Zapraszam na odsłuch i po wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Bardzo dobry wybór jeśli chodzi o zestaw stereo. Jeśli miałbyś postawić na wygodę to Yamaha RN803d wydaje się być jednym z najlepszych rozwiązań. Ciepło brzmiące Heco Aurora 700 zgrywają się idealnie z Yamahą i zaoferują mocny bas, dynamikę oraz cieplejszą średnicę. 

Alternatywą może być Marantz NR1200, który dodatkowo posiada wejścia HDMI i charakteryzuje się bardziej szczegółowym brzmieniem niż Yamaha. Tutaj idealnym rozwiązaniem byłby Pylon Audio Diamond 25 lub System Audio Saxo 60. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje Panowie, spróbuję część z nich odsłuchać.

Poprzeglądałem trochę fora i fajnymi kolumnami wydają mi się KEF Q750 lub Q950 - nie słyszałem ich na żywo, na filmikach na youtube oraz w recenzjach mają sympatyczny niski bass.

Jaki wzmacniacz byście polecili do tych kolumn, żeby wydobyć z nich dynamikę grania? Yamaha RN 803, Onkyo 8390, Marantz NR1200 lub 7000N, jakiś NAD. a może jeszcze coś innego?

Część czasu zestawu będę słuchał dość cicho, także ważne jest, żeby niskie tony nie były osiągane tylko na wysokiej skali głośności.

PS. zwiększyłem budżet do 8-10 tyś zł, jeśli będzie to wymagane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Tak się składa, że obydwie konstrukcje KEF-ów są już w naszych salonach. Zarówno model Q750 jak i Q950, to "prądożerne" konstrukcje. Membrany bierne, aż proszą o podanie wydajnych konstrukcji. Yamaha RN803, to absolutne minimum żeby uzyskać dość spójny i melodyjny dźwięk. Jeżeli możesz naciągnąć budżet, to rozważ proszę

 NAD-a C368 https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/c368.html   Uzyskasz większą kontrolę na basie, przestrzeń oraz swobodę. Zachęcam Cię do przetestowania tej kombinacji w naszych salonach Tophifi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To KEFa polecam RN 803.

Ewentualnie Marantz PM 7000N. Jest słabszy ale to jednak wzmacniacz i gra prawdziwym dźwiękiem wzmacniacza.

Dobry pomysł to także NAD 368 pod kątem zestrojenia z kolumnami. Ale to czysty wzmacniacz. Ten wyposażony w moduł sieciowy jest nieproporcjonalnie droższy i juz nie gra na swoją cenę. Tu można pomyśleć tez o Cyrus ONE i osobno WXAD 10 od Yamahy jako sieć.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, twofisher napisał:

Część czasu zestawu będę słuchał dość cicho, także ważne jest, żeby niskie tony nie były osiągane tylko na wysokiej skali głośności.

 

To tylko wzmacniacz ponieważ żaden amplituner Ci tego nie da. Pomieszczenie też wcale niemałe i jeszcze dochodzi do tego akustyka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzicie, że kolumny KEF Q750 lub Q950 razem z Yamaha RN803 będą grały pełnią dzwięku podczas niezbyt głośnego słuchania? Jak wspomniałem, zestawu nie będę za często słuchał na wysokiej skali głośności. Czy powinienem popatrzeć na kolumny o mniejszej mocy w RMS? Jak uważacie? Aktualne JBL E80, żeby dynmicznie grały muszą być mocno podgłoszone co nie zawsze jest ok.

Szukam zestawu, który zagra niskim, miękkim basem. Kolumny JBL E80 które teraz mam grają mocnym basem, ale jest on "twardy", krótki, intensywny. Podoba mi się dynamika grania, jednak bas chciałbym, żeby był bardziej miękki i "soczysty". Nie wiem, czy dobrze dobrałem przymiotniki opisujące dźwięk, mam nadzieje że uda się domyślić o co mi chodzi ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S4Home napisał:

Z drugiej strony tak działa pokrętło Loudness płynne w RN 803. I właśnie ono zapewni mu na 100% taki efekt. A nie kazdy wzmacniacz gra dobrze cicho.

To prawda, że nie każdy ale większość i na pewno zrobi to lepiej niż amplituner. Co do samego pokrętła Loudness to moim zdaniem zaburza harmonię dźwięku. Miałem je w amplitunerze stereo i teraz mam je we wzmacniaczu, ale uważam iż mogłoby go tam nie być. Zostanę przy swoim zdaniu, a z tego co widzę wyżej Piotrze to wzmacniacz też zaproponowałeś jako alternatywę.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rozważasz amplituner, to ze swojej strony polecę tańszą alternatywę dla 803, tj. Yamahę R-N602. Tu na forum bardzo dużo zostało napisane na temat bezpośredniego porównania obu i mi pozwoliło to w podjęciu decyzji, że do 803 nie warto dopłacać, bo różnica w brzmieniu nie wynagrodzi różnicy w cenie, a ta jest istotna. Owszem, 803 ma mikrofon z możliwością kalibracji, ale dla mnie to dalej nie jest warte dopłaty. Warto rozważyć czy pieniędzy zaoszczędzonych na 602 nie zainwestować w fajne kable np. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co jeden z kolegów napisał Yamaha RN 803 to minimum dla KEFów Q750 / Q950, także raczej bym nie obniżał modelu Yamahy. W przyszłym tygodniu planuję umówić się na odsłuchy, bo już trochę sprzętu zostało tutaj zaproponowanego za co wielkie dzięki! :)

Bedę chciał na pewno przetestować wzmacniacze - NAD 368, Audiolab 6000a, Musical Fidelity M3Si z jakimiś streamerami oraz Marantza 7000N i Yamahe 803, ewentualnie jeszcze coś co mi zaproponują w sklepach.

Z kolumn na pewno będę chciał sprawdzić KEFy Q750 / Q950, Heco Aurora 1000, Monitor Audio Bronze 500 oraz Silver 500, Fyne Audio 501, Pylon Audio Diamond 25 / Sapphire 25

Jeśli jeszcze macie jakieś pomysły na testy zestawu z soczystym bassem to będę wdzięczny za propozycje, budżet do 10 tyś zł 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bartosz Szaruga napisał:

Jeśli rozważasz amplituner, to ze swojej strony polecę tańszą alternatywę dla 803, tj. Yamahę R-N602. Tu na forum bardzo dużo zostało napisane na temat bezpośredniego porównania obu i mi pozwoliło to w podjęciu decyzji, że do 803 nie warto dopłacać, bo różnica w brzmieniu nie wynagrodzi różnicy w cenie, a ta jest istotna. Owszem, 803 ma mikrofon z możliwością kalibracji, ale dla mnie to dalej nie jest warte dopłaty. Warto rozważyć czy pieniędzy zaoszczędzonych na 602 nie zainwestować w fajne kable np. 

Widzisz, to zależy.

Ja również porównywałem kilka razy model RN602 z RN803 i mimo wszystko wyższy model ma więcej, lepszych cech.  Oczywiście, każdy ma prawo do własnego zdania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...