Skocz do zawartości

Roksan Kandy K3 wylaczanie


Dzwiekoszczelny

Recommended Posts

Wypowiem się, bo dokładnie znam temat. Wzmacniacz Roksan K3 MIAŁ opcję stand by. Można go było włączyć/wyłączyć przytrzymując przycisk zasilania na pilocie przez kilka sekund. Taki miałem na testach. Zamówiłem nówkę, która jak się okazało, nie dała się wyłączyć pilotem (przejść w stand by). Po włączeniu głównym włącznikiem od razu przechodzi w tryb pracy (poprzednio w stand by). Myślałem, że to usterka, odesłałem wzmacniacz. Nie chciałem się bawić w serwis i poprosiłem o przysłanie mi tego z testów (z rabacikiem). Następnego dnia dostałem odpowiedź z serwisu, że Roksan zrezygnował z trybu stand by. Wzmacniacz już kolejny raz nie wymieniałem, będę bardziej eko. Podobno w tym zwykłym trybie zużywa ok. 25-30 w... W Anglii chyba nie ma ekologów ;-).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda mój pilot czyli troszkę inny. Naprzyciskałem się tego MODE i wyszło tak że za pierwszym razem dioda MODE robi się pomarańczowa i świeci się wraz z wybranym źródłem i dźwięk się ścisza. Po przytrzymaniu MODE dłużej na tym wyciszeniu gasnie dioda źródła i pali się tylko MODE na pomarańczowo (przez chwilkę jest też zielona ta dioda). 

IMG_20201006_201611.jpg

Aha to drugie wciśnięcie MODE trwa z dobre 10sek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz nowszą wersję pilota. U mnie jest taki jak pokazał prezes83.

Przyciśnięcie przycisku mode najpierw ścisza, a potem wprowadza tryb stand-by. Przycisk na pilocie przytrzymany kilka sekund albo wybudza wzmacniacz, albo wprowadza go w stand-by.

Dźwiękoszczelny, masz najnowszy wypust tego wzmacniacza.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośno było dziś grane po prostu. Co do trzymania w szafce to takie zabezpieczenie przed dwoma 4latkami. Zatem to na zdjęciu to nie jest wskazanie stand-by? U Was rozumiem stand by oznaczony jest dioda zielona? 

IMG_20201006_203754.jpg

Edytowano przez Dzwiekoszczelny
Brak zdjecia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dzwiekoszczelny napisał:

zabezpieczenie przed dwoma 4latkami

Słusznie. Tak, w trybie stand by dioda MODE jest zielona, w normalnym i przyciszonym - czerwona. Jeszcze jedna różnica - to u mnie brak oznaczenia 1-0. Widocznie zbyt wielu nie wiedziało jak go włączyć i dzwonili do sklepu, że nie działa :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, prezes83 napisał:

Słusznie. Tak, w trybie stand by dioda MODE jest zielona, w normalnym i przyciszonym - czerwona. Jeszcze jedna różnica - to u mnie brak oznaczenia 1-0. Widocznie zbyt wielu nie wiedziało jak go włączyć i dzwonili do sklepu, że nie działa :D

U mnie w wyciszeniu jest pomaranczowa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
Dnia 6.10.2020 o 21:17, Dzwiekoszczelny napisał:

Tutaj słychać tylko pstrykniecie wewnątrz przez pół sekundy zielona diodę i idzie w Pomarańcz. Angielski humor. 

Mam pytanie czy po włączeniu roksana pstryknięcie pojawia się też w głośnikach u mnie tak jest delikatne ale jednak wyraźnie słyszalne (nowy z salonu) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...