Skocz do zawartości

Yamaha r-n803d + kolumny Pylon Ruby 30


coolva

Recommended Posts

Jestem w trakcie wybierania stereo do mojego salonu. Wygląda on „pi razy drzwi” jak na zamieszczonym zdjęciu. Ok 40m2 pomieszczenia odsłuchowego plus tzw zakamarki jak kuchnia itp. Kolumny będą stały w zaznaczonych na czerwono miejscach, natomiast widoczna sofa stoi o ok 1-2 m dalej od kolumn niż to widoczne. Zdecydowany jestem na amplituner stereo Yamaha r-n803d z uwagi na jego uniwersalność, kompaktowosć i  funkcje sieciowe. Budżet maksymalny to 9k PLN. Miałem okazje odsłuchać z tym amplitunerem następujących kolumn:

Focal Chora 826 - brzmienie podobało mi się jednak uważam że kolumny są paskudne.

Triangle Borea BRO8 - grają w tym zestawieniu nieco słabiej górą, są jakby trochę „przytłumione” ( ale za to bardzo ładne i klasycznie wyglądające)

Monitor Audio Bronze 500 - w salonie grały ładnie jednak w domu muszą stać dość blisko ściany (ok 15 cm) i obawiam się umieszczonego z tylu BassReflexu.

Po przeczesaniu forów internetowych pojawił się pomysł zakupu Pylonów Ryby 30. Wyglądają moim zdaniem przepięknie, a i o dźwięku jaki z siebie emitują można przeczytać wiele dobrego. Co sądzicie o takim połączeniu. Czy kolokwialnie mówiąc oba komponenty będą dobrze współpracowały ? 
Z góry dziękuję za rzeczowe opinie i rady. 

46874603-3E9E-4D38-8673-91CF2368D095.jpeg

Edytowano przez coolva
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy moim zdanie mto takie troche nijakie kolumny.

Ale możesz je posłuchac i sam ocenić.

Dobrą propzoycją mogły by być też Aurory 1000 ale jeśli przy Traingle góry było mało to stawiam na Monitor audio Bronze 500 które słuchałeś.

Bass reflex nie ma tu żadnego znaczenia. Każde kolumny dosunięte do ściany wzmocnią bas. Ale sam wylot nic nie zmienia.

Wklejam po raz kolejny:

 

 

Zapraszam po wypożyczenie sprzetu do domu i wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Ewidentne widać, że podoba Ci się dynamiczne i detaliczne brzmienie z mocniej wyeksponowaną górą dlatego też Heco Aurora 1000 będą jeszcze spokojniejsze niż Triangle.  Jeśli podobały Ci się Focal Chora 826 to Pylon Audio Ruby 30 również powinny przypaść Ci do gustu, ponieważ jest to brzmienie z szybkim i nisko schodzącym basem ze świetną przestrzenią i mocniejszą górą. 
Alternatywą dla Ruby 30 mogą być wspomniane Monitor Audio Bronze 500 ale stracisz nieco na prezentacji sceny dźwiękowej. Bas refleksem tak się nie przejmuj, ponieważ jest to mit. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny oraz umówienia odsłuchu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także uważam Ruby za delikatnie nijaki model. 

Ruby 25 Mk2 w połączeniu z Yamahą R-N803d na odsłuchu w salonie w Poznaniu zagrał tak tragicznie, że musiałem szybko wyłączyć muzykę i to był ten moment, w którym zdecydowałem się na zakup wzmacniacza zamiast ampli Yamahy i poszedłbym na Twoim miejscu w tę stronę.

Ruby z takim np, Musicalem M2Si dostały kompletnie nowe życie, ale mimo wszystko zamiast nich poszedłbym w Diamondy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także uważam Ruby za delikatnie nijaki model. 
Ruby 25 Mk2 w połączeniu z Yamahą R-N803d na odsłuchu w salonie w Poznaniu zagrał tak tragicznie, że musiałem szybko wyłączyć muzykę i to był ten moment, w którym zdecydowałem się na zakup wzmacniacza zamiast ampli Yamahy i poszedłbym na Twoim miejscu w tę stronę.
Ruby z takim np, Musicalem M2Si dostały kompletnie nowe życie, ale mimo wszystko zamiast nich poszedłbym w Diamondy.

Może i masz rację, jednak problemy są tu dwa:
- finansowo takiego zestawu nie „zepnę” i pomimo możliwości finansowych chyba nawet nie chcę. Musiałbym jeszcze dołożyć odtwarzacz sieciowy i koszta poszybują bardzo wysoko. Mam w prawdzie chromecasta jednak wygoda użytkowania jest umiarkowana.
- z założenia ma to być zestaw do codziennego użytku, prosty, bardzo wygodny, i użytkowany przez wszystkich członków rodziny (w tym dzieci u progu nastoletniości ) oraz dopasowany do wielkości pomieszczenia. Rzadko będę siadał i wsłuchiwał się w każdy dźwięk słuchanego utworu.
Największa bolączka jest taka, że nie mam niestety czasu jeździć po Polsce na odsłuchy. Taka praca .
Dzięki za dotychczasowe podpowiedzi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MusicCast Yamahy też ma swoje minusy. U mnie miał lekkie lagi przy użytkowaniu codziennym czyli przy zmienianiu utworów na Spotify, zmianie głośności itp.

Z Diamondami gra u mnie Audiolab 6000a polecony przez Q21 i łączę sobie z nim kompa przez Bluetooth od 2 miesięcy i gra to naprawdę bardzo dobrze jak na moje ucho.

Mój budżet na razie też jeszcze nie pozwala na dokupienie streamera. To przyjdzie z czasem, a na ten moment cieszę się muzyką wysyłaną przez bt i tak, jak wcześniej byłem sceptyczny co do tego rodzaju przesyłania muzy, tak naprawdę nie ma tu tragedii, a wygoda użytkowania jest niesamowita.

Co do budżetu - chyba nigdy nie jest tak, że Twój budżet maksymalny się nie nagnie chociaż delikatnie ;) been there, done that, a jednak zestaw za taką kasę kupuje się często na lata, więc czasami lepiej dorzucić tych kilka stów i być w 100% happy, niż tylko na pół gwizdka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem, ale podobnie ja Ty poszukuję zestawu stereo do salonu. W poprzednią sobotę miałem okazję posłuchać Triangle Borea i Chorus. Na pierwszy rzut poszły Triangle Borea i powiem szczerze grały tak samo jako moje stare kolumny Sony sprzed 30 lat. Nie wiele lepiej było z Triangle Esprit, ale jak mi podłączyli Focal Chora to był przeskok o 2 poziomy wyżej. Grały nawet lepiej niż Focal Aria, które są droższe. Fakt, że Aria były zastawione innymi kolumnami, ale mimo tego grały o niebo lepiej od Trangle. Biorąc pod uwagę, że podłączone były do CA CXA60, to podejrzewam, że po podłączeniu mojego CXA81 może być jeszcze lepiej. Już się nawet umówiłem na odsłuch z moim CXA 81. 3 godziny wcześniej byłem w innym salonie i słuchałem B&W, KEF R7 i Elac Carina + CA CXA61 i delikatnie mówiąc nic nadzwyczajnego. Nie zaryzykowałbym kupna żadnych z tych kolumn. Szczególnie po KEF serii R 

Mnie, podobnie jak Tobie, Focale się nie podobają, ale powiem szczerze jakbym miał wydać pieniądze na ładne kolumny i cieszyć się tylko ich wyglądem to wolę kupić Focale i słychać muzyki z zamkniętymi oczami. 

Szukam dalej i może się uda znaleźć jakieś, które i ładnie grają i same są ładne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem ostatnio focal aria 906 z Cyrusem one i mi te kolumny niestety nie podeszły. Jak dla mnie grało to za ostro. Kiedyś też słyszałem je przez chwilę z Cambridge cxa80 i też nie było to moje granie. Co nie zmienia faktu, że Tobie może się to podobać. Po prostu szukając kolumn musisz szukać chyba takich, które grają ostra góra i mają mocno zaznaczony bas. 

No i nie wypowiadał bym kwestii typu "grały lepiej" tylko "moim zdaniem grały lepiej", bo ktoś może wziąć to za pewnik, wydać trochę grosza i być zawiedzionym 🙂.

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzenia typu „grały lepiej”, itp. wiele razy pojawiały się na tym forum, więc nie widzę w czym jest problem. Nie do końca poprawna politycznie odpowiedź jest zawsze lepsza niż żadna. Poza tym zaznaczyłem, że nie jestem ekspertem. 

Czasami mam wrażenie, że niektórzy to się tylko budzą jak jest okazja kogoś skrytykować, bo chyba tylko to mają do powiedzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego. Jeżeli mój wpis Cię uraził - przepraszam. Nie to było moim celem. Aczkolwiek nie wydaje mi się, żeby moja wypowiedź była czystym dopie.... m się do Twojego postu bo moim zdaniem zawierała też odrobinę treści merytorycznych. Pozdrawiam i życzę więcej dystansu 🙂. Nie walczymy tu z ostrym cieniem mgły tylko prowadzimy luźne rozmowy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miała być krytyka? 

Np CA to nie moje granie do końca, jeśli chodzi o wzmacniacze ale streamer z tej stajni jak najbardziej mi pasował. 

Co do słów o które się tak obruszyłeś to wiele razy byłem u ludzi którzy zachwalali jak to nie gra lepiej od tego czy tamtego a na odsłuchu okazywalo się ze to słaby albo po prostu średni produkt. 

Więc jeśli nie jesteś EKSPERTEM jak piszesz to przynajmniej użyj słów że Tobie pasuje lub podoba się granie a nie ze jest lepsze czy gorsze bo się pewnie mylisz dla dużej części odbiorców. Pzdr

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Easy guys ! Wyluzujcie, są poważniejsze problemy. COVID, Sasin co przeebał 70mln na wybory itd Trochę naiwny byłem chyba. Wyglada na to, że Pylon Ruby 30 nie jest zbyt popularną kolumną a po przeczytaniu 2 testów pomyślałem, że będzie ona tym czego szukam czyli kolumną „uniwersalną” (w jednym z tych testów tak ją ochrzczono). Dziękuję za sugestie co do wyboru wzmacniacza jako alternatywy jednak Yamaha 803d (lub ewentualnie Denon DR 800h ) będzie napędzała mój zestaw i to się raczej nie zmieni. Może gdzieś uda mi się tych Pylonów posłuchać w okolicy Torunia. Pozdrawiam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toteż ja nic nie zachwalałem, tylko opisałem moje odczucia. Wydawało mi się, że to wynika jasno z kontekstu. Na drugi raz napiszę cały referat. Oby wystarczył. 

Mam nadzieję, że i ja kiedyś doczekam się jakiejś merytorycznej odpowiedzi, bo dostawałem już różnego rodzaju, albo żadnej, nawet w luźnej rozmowie.

Co się zaś tyczy „ostrego cienia mgły”, to powiem szczerze pojęcia nie mam, o co chodzi. Nie jestem wprowadzony. To coś z pogranicza optyki i fizyki?

@coolva spoko, pistolety jeszcze w kaburach. Covid przy 70 mln Sasina to pryszcz. Ile by z tego dobrych zestawów audio można kupić. Polska to przecież bogaty kraj można sobie pozwolić na taki wydatek.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszedłem w temat, tylko odpisałem autorowi, który brał pod uwagę te kolumny, których ja miałem okazję posłuchać, wiec nie wiem, co było nie na temat. Raczej Twoje zarzuty i rosnąca z każdym postem agresja są nie na temat. Ty jesteś moderatorem, że się tak troszczysz o nieskazitelność tematów? Wcześniej raczej nie miałeś nic ciekawego do napisania. Czekałeś chyba na okazję, żeby się do czegoś przyczepić. To skutek jakiejś frustracji? Mam ochotę gdzieś, coś napisać, to napiszę i nie Ty mi będziesz dyktował, gdzie co mogę pisać i jakich zwrotów mam używać, żeby Tobie pasowały. 

Oziemble żegnam. 

 

PS. Skoro jesteś taki poprawny, to radzę jeszcze dopracować interpunkcję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budzet to jedno a wybor to drugie. Widze że zakręciłeś się wokól Pylon i tak trzymasz. W tym budzecie masz na prwde szeroki zakres wyboru.

Nie Ruby a Diamond za duzo? To idziemy w coś innego. Jest tego na prawde masa.

Słuchałeś dłużej? Bo to jest właśnie to uderzenie "pierwsze wrażenie" i tego typu kolumny , jasne, to dają. Pytanie czy jak posłuchasz głośniej 2 godziny to nie zaczniesz odczuwać zmęczenia. Myslałeś pod tym kątem?

Może warto wziać jakiś sprzet do domu i posłuchac kilka dni?

My dajemy taką możliwość. Zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim bardzo dziękuje za rady. Byłem jeszcze raz posłuchać Triangle Borea BR08 i Focal Chora 826 tym razem przez trochę dłuższy czas. Ostatecznie ku mojemu zdumieniu bardziej podobał mi się dźwięk wydobywający się z Triangle i je właśnie zamówiłem z Yamaha N-R803D. Gdy wszystko zostanie zainstalowane w domu napiszę w kilku słowach o moich wrażeniach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...