Skocz do zawartości

amplituner używany. do 2500 zł. ankieta


kinodomowe

Recommended Posts

Szukam ampli do kina domowego za 2500 zł. 5.1 sub klipsch, głośniki focal electra iw 1002 szukam dźwięku przestrzennego, kinowego.

1. Arcam 360

2. Arcam 500

3. Pioneer LX seria 8X, 7X

4. Sony 5200 ES

5. Marantz SR 7005, 7007, 700X

6. inne

 

proszę o wypowiedź w komantarzach

Edytowano przez kinodomowe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 5.10.2020 o 09:02, kinodomowe napisał:

6. inne

żaden z powyższych, wszystko to zabytki. Musisz polować na Allegro lub OLX na coś nowego maks rocznik 2016 ale będzie ciężko.

Arcama bym w ogóle odrzucił ze względu na fatalną jakość w stosunku do ceny, można zobaczyć testy na zagranicznych forach.

Sugerowany Onkyo RZ840 jest względnie nowy, Yamahę można rozważyć jednak lepiej polować na model 1070 - aktualizacja do eARC.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie te rz840 i 1070 za 2500zł chętnie kupię nawet 10 sztuk.... A wy podajcie ampli które w używce chodzą po min 3500. 

Nie każdy potrzebuje earc i dv wtedy droga stoi otworem przed świetnym sprzętem jak wspomniane w wątku pioneer lx76-79, lx86-89 albo np onkyo rz810.

Edytowano przez tadekk55
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tadekk55 napisał:

A gdzie te rz840 i 1070 za 2500zł chętnie kupię nawet 10 sztuk...

też chętnie kupię

1 godzinę temu, tadekk55 napisał:

Nie każdy potrzebuje earc i dv wtedy droga stoi otworem przed świetnym sprzętem jak wspomniane w wątku pioneer lx76-79, lx86-89

nie ma sprawy ale sprzęt z okolic roku 2010 kosztujący około 2500 to nieporozumienie. Za tyle można mieć obecnie nowy amplituner. Nie zużyty, ze wszystkimi dekoderami najnowszymi.
Jak ktoś lubi stare amplitunery, nikt nikogo nie trzyma tylko trochę to nie ma sensu. To nie wzmacniacze które co prawda również się zużywają ale przynajmniej się nie starzeją technologicznie w tak szybkim tempie jak amplitunery.

Tutaj bardziej chodziło o przestrogę dla twórcy tematu z mojej strony by przypadkiem nie wydał tych pieniędzy na notabene obecnie już zabytki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Jasiek88 napisał:

"technologicznie" żadnych nowości

od 2019 jest eARC który według mnie jest bardzo dużą nowością gdyż dzięki niemu w końcu można przesyłać sygnał w standardzie DTS-HD z tv do amplitunera. bez eARC zrobić się tego nie da. Są ludzie i o dziwo jest ich sporo, którzy podpinają np konsolę bezpośrednio do TV a nie do amplitunera by móc czasami grać bez użycia tegoż. Dodatkowo co raz więcej treści jest dostępnych na platformach typu Amazon Prime, HBO GO, Netflix. Faktycznie jakość audio na chwilę obecną jest tragiczna ale to kwestia czasu. Teraz już jest jak to przesłać przynajmniej.

A rocznik 2015 to nie tylko Atmos który pojawił się w sprzęcie z rocznika już 2014 ale również i głównie 4k, wcześniejsze amplitunery mają z tym problem ze względu na brak HDCP 2.2 i co z tego, że w modelach z roku 2012 jest informacja o 4k skoro nie możemy się cieszyć jego pełną wersją.

Jak zatem widzisz, kupno amplitunera z przed roku 2015 mija się z celem chyba, że nadal chcesz korzystać z obrazu w jakości FullHd lub interesuje Cie dźwięk w formacie maksymalnie Dolby Digital/DTS 5.1

 

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minie 5-10 lat zanim serwisy stremingowe zaczną puszczać powyżej eac3 jestem tego pewny, eARC nie powinien być nawet tutaj wymieniany w dyskusji bo w tej cenie nie ma dobrego amplitunera z nim na pokładzie.  Niech autor się określi czego wymaga wtedy okaże się czy argumenty za HDCP 2.2/atmos/earc mają podstawy.

Brak eARC można rozwiązać w prosty sposób:

https://thenaudio.com

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, lolekdrugi napisał:

Jak zatem widzisz, kupno amplitunera z przed roku 2015 mija się z celem chyba, że nadal chcesz korzystać z obrazu w jakości FullHd lub interesuje Cie dźwięk w formacie maksymalnie Dolby Digital/DTS 5.1

Trochę przesadzasz kolego. Posiadam HK 260 zakupiony grubo przed 2015 rokiem, który nie ma najmniejszego problemu z odtworzeniem DD TrueHD, czy DTS HDMA

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Markcox napisał:

Posiadam HK 260 zakupiony grubo przed 2015 rokiem, który nie ma najmniejszego problemu z odtworzeniem DD TrueHD, czy DTS HDMA

widzę, że nie bardzo doczytałeś co napisałem. DTS HD MA czy DD True HD oczywiście, że pójdzie na ampkach z roku nawet 2009 ale tylko gdy dostaną ten sygnał przy pomocy złącza hdmi i tylko wtedy. A przynajmniej tak mówi specyfikacja spdi/f.

Czyli urządzenie które ten sygnał generuje musi być w ten sposób podpięte do ampka. Jeżeli taki sygnał wypuścisz z telewizora to on nie zostanie w takiej formie dostarczony do amplitunera bo ARC na to nie pozwoli. Trzeba do tego dopiero eARC.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale doczytałem i Twoje zdanie jest wprowadzające w błąd, zwłaszcza ludzi, którzy nie do końca siedzą w temacie. Tak tylko chciałem zwrócić uwagę na estetykę formułowania myśli. A z zacytowanego przeze mnie Twojego zdania można wyczytać, że na ampli sprzed 2015 roku ludzie są skazani góra na 5.1 w max. DD/DTS, a przecież wiemy, że to nieprawda. Tak po prostu gwoli ścisłości ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lolekdrugi napisał:

DTS HD MA czy DD True HD oczywiście, że pójdzie na ampkach z roku nawet 2009 ale tylko gdy dostaną ten sygnał przy pomocy złącza hdmi i tylko wtedy

Sorry, ale trochę się na tym nie znam , ale po co ten sygnał miałby być przesyłany innym kablem niż HDMI ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Markcox napisał:

Doskonale doczytałem i Twoje zdanie jest wprowadzające w błąd, zwłaszcza ludzi, którzy nie do końca siedzą w temacie. Tak tylko chciałem zwrócić uwagę na estetykę formułowania myśli.

Tak naprawdę to ludzie powinni zapamiętać by:

 - kupować amplituner zawsze najnowszy jaki mogą bo te sprzęty się bardzo szybko starzeją
 - jak chcą kupić używkę to na teraz maksymalnie rocznik 2019 (wybrane modele 2018/2017) chyba, że nie potrzebują eARC i rozumieją ograniczenia związane z jego brakiem
 - jeżeli eARC im nie potrzebne, to można kupić amplituner z rocznika minimum 2015/2016 ale sprawdzać czy ma obsługę hdcp 2.2 by mieć co najmniej pełne 4k. Pomijam dodatki w stylu Dolby Vision, HDR10+
 - sprzętów starszych nie kupować chyba, że wiedzą z czym się to wiąże i jakie to ma ograniczenia.

5 minut temu, tomek4446 napisał:

Sorry, ale trochę się na tym nie znam , ale po co ten sygnał miałby być przesyłany innym kablem niż HDMI ? 

Nie można przesłać innym kablem, ale jeżeli źródłem tego sygnału jest telewizor to jedyna opcja przesłania tego sygnału to eARC gdyż zwykłe ARC na to nie pozwala. Zatem pozostaje sprzęt z roku 2019 minimum (z wyjątkami z rocznika 2017/2018).

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde jak to dobrze , że nie jestem kinowy :) Moja RX-A3030 nie ma nawet Atmosa i chwała jej za to , bo bym musiał pruć sufit ! :) 

2 minuty temu, lolekdrugi napisał:

Tak naprawdę to ludzie powinni zapamiętać by:

Tak naprawdę to ludzie powinni zapamiętać , iż przed podjęciem decyzji o kupnie KD należy się przyjrzeć pomieszczeniu. Czy da radę tam prawidłowo ustawić min. 5 kolumn i suba. Mój amp. to 9.2 , jadę na 5.1 i to, ledwo udało mi się prawidłowo z zachowaniem kątów i wysokości ustawić :) Druga sprawa to SPL , kino gra na wysokich poziomach głośności , przy cichym słuchaniu ścieżki dźwiękowej, równie dobrze możemy przełączyć na głośniki TV. Kino domowe jest do filmów do muzyki jest sprzęt stereo. Coś pominąłem ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest nie kończąca się gonitwa króliczka która nie ma sensu bo nikt o zdrowych zmysłach nie będzie ciągle wymieniał amplitunerów.

A prawdziwy fan jakości i jak wyposaży się w odtwarzarz uhd który ma hdmi audio out tak samo można postąpić w wyborze plikowa.

Na eARC dostałeś już rozwiązanie https://www.amazon.com/dp/B083QPCNQN/ i każdy twój argument przeciw nie ma już znaczenia nie jest to jedyne tego typu urządzenie hdfury również je ma chodź w wysokiej cenie ale to dlatego że konwersja taka to tylko tam dodatek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może ja już jestem zbyt starej daty, ale u mnie TV służy tylko i wyłącznie, jako urządzenie końcowe do wyświetlania obrazu - oczywiście możliwie jak najlepszego i wszelkie wodotryski mi koło przysłowiowego pęta latają ;)  Ale prawdą jest, że ludzie wybierając jakiekolwiek urządzenia, muszą mieć pełną świadomość ich ograniczeń, czy też ułomności i nie ważne, czy tyczy się to używanych, czy najnowszych modeli, w coraz większym stopniu "projektowanych" przede wszystkim przez księgowych.

Osobiście wolałbym uzywanego SC-LX89, niż np. nowego Denona x3700. Ale to jest wszystko kwestią gustu i własnych preferencji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

12 minut temu, tomek4446 napisał:

Coś pominąłem ?

owszem, Twój RX-A3030 to dobry amplituner na swoje czasy. Atmosa nie masz ale to nie jest największy problem. Brak 4k i obsługi hdcp 2.2. Czyli maksymalnie FullHd dźwiek dostaniesz oczywiście DTS-HD i Dolby TrueHD jednak tylko z zewnętrznego źródła podpiętego do amplitunera czyli jakiś Blu-ray lub Apple TV lub Egreat czy inna przystawka.

Z chwilą gdy zapragniesz 4k pozostanie Ci jakieś urządzenie z dwoma hdmi niektóre blu-ray mają taką opcję wtedy jedno hdmi do ampka by mieć DTS-HD a drugie do TV by mieć 4k.

 

9 minut temu, tadekk55 napisał:

To jest nie kończąca się gonitwa króliczka która nie ma sensu bo nikt o zdrowych zmysłach nie będzie ciągle wymieniał amplitunerów.

nie musisz, kupujesz najnowszy sprzęt na jaki Cię obecnie stać i korzystasz aż uznasz, że pora wymienić.

 

9 minut temu, tadekk55 napisał:

A prawdziwy fan jakości i jak wyposaży się w odtwarzarz uhd który ma hdmi audio out tak samo można postąpić w wyborze plikowa.

po co? Jak masz amplituner z hdcp 2.2 to przez hdmi idzie wszystko, problem jest tylko gdy Twój ampek tego nie ma, wtedy wizję musisz puścić osobnym kablem.

9 minut temu, tadekk55 napisał:

Na eARC dostałeś już rozwiązanie https://www.amazon.com/dp/B083QPCNQN/ i

Currently unavailable.

Faktycznie ludzie na zagranicznych forach mają różne przelotki, głównie hdfurry i rozdzielacze, różnie to działa. Dodatkowo jest to kolejne urządzenie które może powodować problemy i jak sam zauważyłeś, trochę kosztuje.

Pominąłeś jednak argument zużycie.

  

5 minut temu, Markcox napisał:

Być może ja już jestem zbyt starej daty, ale u mnie TV służy tylko i wyłącznie, jako urządzenie końcowe do wyświetlania obrazu - oczywiście możliwie jak najlepszego i wszelkie wodotryski mi koło przysłowiowego pęta latają

jeszcze można tak robić ale już nie długo. Chyba w tym roku była premiera filmu który najpierw pojawił się w serwisach VOD i nawet nie wiem czy do tej pory wyszedł na blu-ray. Kwestia czasu aż pożegnamy i ten nośnik niestety.

5 minut temu, Markcox napisał:

Osobiście wolałbym uzywanego SC-LX89, niż np. nowego Denona x3700. Ale to jest wszystko kwestią gustu i własnych preferencji

i to byłby duży błąd. Stary amplituner który może już nawalić a ten Denon jest bardzo dobrym amplitunerem, zobacz jak wypada w testach na audioscience.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lolekdrugi napisał:

Pominąłeś jednak argument zużycia.

Sorry ale nigdy w życiu nigdy mi się nic nie zużyło żaden sprzęt audio/video a już na pewno amplituner :)

7 minut temu, lolekdrugi napisał:

po co? Jak masz amplituner z hdcp 2.2 to przez hdmi idzie wszystko

po to jeśli nie masz tego w ampli.

7 minut temu, lolekdrugi napisał:

nie musisz, kupujesz najnowszy sprzęt na jaki Cię obecnie stać i korzystasz aż uznasz, że pora wymienić.

autor zdecydował woli stary a jary.

7 minut temu, lolekdrugi napisał:

Currently unavailable

Zastanów się dlaczego bo raczej nie przez to że nikt go nie kupuje.

7 minut temu, lolekdrugi napisał:

jak sam zauważyłeś, trochę kosztuje.

hdfury nie sharc earc, to i tak kropla tego ile kosztują wysokie modele ampli lub procesory.

Sorry ale źle trafiłeś jeśli myślisz że mnie zagniesz :)

Edytowano przez tadekk55
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, lolekdrugi napisał:

Z chwilą gdy zapragniesz 4k pozostanie Ci jakieś urządzenie z dwoma hdmi niektóre blu-ray mają taką opcję wtedy jedno hdmi do ampka by mieć DTS-HD a drugie do TV by mieć 4k.

 

Może to dziwne, ale mam 4k i nawet taki bzdurny kanał na n-ce . Po prostu pojechałem HDMI bezpośrednio z dekodera do TV :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tadekk55 napisał:

Sorry ale nigdy w życiu nigdy mi się nic nie zużyło żaden sprzęt audio/video a już na pewno amplituner

on się zużywa naturalnie. Kondensatory się starzeją itp nie możesz tego negować.

7 minut temu, tadekk55 napisał:

autor zdecydował woli stary a jary.

nikt mu nie broni, chce przepłacać za zabytki, jego sprawa.

7 minut temu, tadekk55 napisał:

Zastanów się dlaczego bo raczej nie przez to że nikt go nie kupuje.

może dlatego, że jak pewna jedna firma ktoś się do nich zwrócił by zweryfikować licencję i hdcp? Tego się nie dowiemy.

8 minut temu, tadekk55 napisał:

Sorry ale źle trafiłeś jeśli myślisz że mnie zagniesz

nie mam zamiaru cię zaginać. Jak widzę wolisz historię, każdy ma jakieś hobby :)

7 minut temu, tomek4446 napisał:

Może to dziwne, ale mam 4k i nawet taki bzdurny kanał na n-ce . Po prostu pojechałem HDMI bezpośrednio z dekodera do TV :) 

no to właśnie o tym pisałem. Ale już w amplitunerze możesz zapomnieć o DTS-HD. TV Ci tego nie puści po ARC ani po s/pdif, chyba, że masz dwa hdmi w dekoderze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

Przypominam że pierwszym amplitunerem na świecie z dekoderami HD był Onkyo 605

To model który wyszedł +/- 11 lat temu?

raczej 13/14 lat. I nie bardzo wiem dlaczego o nim wspominamy. Jest zabytkiem :)

8 godzin temu, S4Home napisał:

Za 1500 sam wezmę Yamahe 1070

też bym wziął

8 godzin temu, S4Home napisał:

eARC na razie i tak nie wykorzystasz. A dobry dzwięk nie kupisz w nowych , niskich, ale dobrze wyposażonych modelach.

niby dlaczego nie wykorzystam? Wystarczy korzystać z TV jako odtwarzacza dlna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...