Skocz do zawartości

Pierwsze kino domowe - do 7 tys


Krysschill

Recommended Posts

Witam,potrzebuje porady odnośnie zakupu kina domowego do max 7 tys zł.
Kiedyś już tutaj o to pytałem,niestety życie zweryfikowało plany i zmuszony byłem odpuścić sobie zakup.
Wstawię tutaj stary post po małych korektach:)
"Pomieszczenie w którym miało by to grać ma jakieś 40 m2, i jest troche nietypowe bo w sumie to takie 3 w 1. Kuchnia z aneksem w kształcie litery "L" jadalnia i salon... Do tego dosyć nietypowy sufit,bo przez cale mieszkanie idzie z delikatnym skosem(przez co odpuszczam sobie atmosa i pozostanę przy klasycznym 5.1)
Podłączony miałby być ten zestaw do tv tv LG CX65" +playstation 4(niedługo mam nadzieję ps5)+dekoder nc+.Miałby służyć głownie do filmów(50%) gier(30%) muzyki(20%).Jeśli chodzi o muzyke to głównie wszelkiej maści elektroniczna typu trance/house,do tego rap i nie pogardze też jazzem(ogólnie nie zależy mi na jakimś mega basie ze względu na domowników piętro niżej:p bardziej zależy mi na dobrej jakości wokalu i wysokich tonach).Śledze już temat od bardzo dawna,sporo czytam i porównuje.
Co do amplitunera to myślę nad nową Yamahą RX-v4a(pewnie to zbyt świeży temat żeby się dowiedzieć czy warto,ale być może branża już może się coś na jej temat wypowiedzieć?). Wiekszy problem mam z doborem głośników... 
Myślę nad setem pylon audio Pearl 27+ sub Magnat 302a lub Melodika bl40 mkIII+ sub Magnat 302a lub Heco victa prime 702/302/102 + sub klipsch R-120SW.
Mogę się mylić,ale chyba dwa pierwsze zestawy będą lepszym wyborem ze względu na bass reflex z przodu kolumn frontowych,bo niestety ale mam dosyć mało miejsca zwłaszcza na prawy front w kącie:/
Kolejna kwestia to czy te pylony podejdą pod ten wzmacniacz Yamahy? Bo producent niby podaje że amplituner obsługuje kolumny z przedziału od 6 do 16 ohmów,a pylony mają niby 4 ohmy...
Mam nadzieje że coś mi doradzicie,może są jakieś inne ciekawe alternatywy jeszcze:)
Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Krysschill napisał:

Co do amplitunera to myślę nad nową Yamahą RX-v4a(pewnie to zbyt świeży temat żeby się dowiedzieć czy warto,ale być może branża już może się coś na jej temat wypowiedzieć?). Wiekszy problem mam z doborem głośników... 

Na razie nie. Trzeba poczekać jego cena jest za wysoka. To 485 z 8K.

W tej ceni warto się zastanowić nad Yamah 685 + Heco Aurora 700 set 5.1 Jeśli trochę braknie an suba. Ale troche t owarto dołozyć albo iść w Magnata Sub 302A

Ewentualnie jesli jednak chcesz taniej to 685 + Melodika BL 40 MKIII z tyłami BLS 20. I ten sam sub albo tu sub od Aurory 30A.

Zapraszam po wypozyczenie i wyceny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli chciałbyś uzyskać muzykalniejszy charakter brzmienia z dobrą podstawą basową z szeroką prezentacją sceny dźwiękowej to proponowałbym zwrócić uwagę na Yamahę RXV685 + Heco Aurora 700set.  Jeśli chodzi o subwoofer to lepiej poczekać i darować sobie zakup Magnata. Lepiej odczekać i kupić subwoofer Heco lub Klipsch. 
Alternatywą dla Heco Aurory mogą być Pylon Audio ale nie seria Pearl, a seria Sapphire 31 + sat + center. Subwoofer z czasem mógłbyś dokupić. W takim przypadku zyskasz bardziej zróżnicowany bas, głębszą prezentację sceny dźwiękowej oraz nieco spokojniejszą górą. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😮

i

23 godziny temu, Q21 napisał:

Lepiej odczekać

 

23 godziny temu, Q21 napisał:

Subwoofer z czasem mógłbyś dokupić

To lepiej nie mieć frontów. Po co komu kino bez suba? Jeździcie autem bez koła jednego?

Ja wiem że tak nie polecacie tego Magnata 302A bo nie macie go w ofercie, nie ma na nim zarobku to się nie opłaca. Ale to dobry sub i co byście nie pisali, to nie zmieni tego.

Gdyby był w tej cenie co w Niemczech = 1200 zł

https://www.mediamarkt.de/de/product/_magnat-monitor-supreme-sub-302-a-1734453.html

To by był polecany.

Znalazłem kiedyś test 302A vs12SW ale nie chce mi się go szukać ponownie. Klipsch wcale nie jest lepszy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że nie mamy w ofercie Magnata 302a czy innych urządzeń nie oznacza, że nie ściągamy dla klientów ;). Tutaj nie chodzi o warunki handlowe ale o brzmienie, Magnat 302a posiada potężny bas ale pozbawiony jakiejkolwiek kontroli czy zróżnicowania dlatego w mojej i nie tylko mojej ocenie warto zwrócić uwagę na lepsze propozycje takie jak Klipsch, Heco czy Fyne Audio.  Nie będę uczestniczył w przepychankach i nie napiszę ile razy wypowiadacie się o sprzętach, których nigdy nie mieliście lub nie mogliście mieć w swojej ofercie przez oczywiste względy. 

Wracając do tematu subwoofera. W kinie domowym subwoofer musi być ale niekiedy lepiej jest na samym początku skupić się na systemie 5.0, a w przyszłości dokupić wyższej klasy subwoofer, z którego będziemy zadowoleni. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) dziękuję za porady,wiele dobrego czytałem o tych kolumnach Heco...byłby to mój typ nr 1 w tym przedziale cenowym,i chyba już niema sensu dalej szukać:p Boje się tylko czy prawy front nie będzie się dusił tam w kącie...postaram się wrzucić później zdjęcie jak wrócę do domu,ale wygląda to mniej więcej tak ze od ściany na prawo do szafki RTV myślę że uda mi się uzyskać jakieś +-70 cm,a od ściany za głośnikiem też powinno się udać odejść te 30 cm...pytanie czy to wystarczy? Dodam że na wysokości +- 130 cm od podłogi w tym kącie zaczyna się robić skos który idzie w stronę szafki RTV:/

Może przesadzam z tym bass reflexem,że to taki duży problem? Bardziej pod uwagę brałem fronty z przednim bass reflexem:) chociaż wydaje mi się że te Heco były by bardzo ok,znajomy ma w stereo i bardzo zadowolony.

Ogólnie po dłuższym namyśle niewiem czy sobie jednak nie odpuszczę tego oleda od lg...boje się trochę o te wypalenia z racji że tv jest często używany do PS4...do tego czytałem tez cos o tym że największą zaletą oleda czyli idealna czerń,potrafi też być jego wada ze względu na tzw "Black crush" czyli na utratę szczegółów w czerni- co jest dosyć istotne w grach typu multiplayer...sorki za offtop,może ktoś ma doświadczenia z oledem i wyprowadzi mnie z błędu że jednak warto?:p nie ukrywam że dla świętego spokoju wziąłbym przedłużona gwarancję,bo ponoć obejmuje też wypalenia(tak mi powiedzieli w euro RTV AGD) i wtedy cena robi się trochę kosmiczna bo aż 10 tys za sam tv:/ a w to miejsce za połowę ceny mógłbym mieć Sony xh90 65" (również z HDMI 2.1) a za pozostała kasę za tv(i to co mam jeszcze odłożone) bez problemu kupiłbym Heco aurora 700/300/30 center+ sub Heco, i jeszcze by kasa została na ten wyższy model Yamahy RX-v6a:) nadal pewnie nie będzie warty swej ceny bo nawet go niema jeszcze na rynku...ale z racji że tv Sony ma tylko 2 porty HDMI 2.1 to może wtedy warto iść w taki amplituner bo chyba może on wtedy spełniac zadanie takiego jakby huba do większej ilości źródeł HDMI 2.1? Na ten moment nie planuje nic więcej poza ps5 podłączać,ale wiadomo że lepiej się przygotować na przyszłość:)

Sorki za bledy,bo pisze na szybko z pracy z telefonu,i sorki za offtopa,bo to jednak forum audio a pisałem trochę o tv:p ale jeśli może się ktoś wypowiedzieć czy faktycznie lepiej odpuścić sobie tego oleda biorąc pod uwagę że jednak tv jest często używany też do gier, to byłbym wdzięczny za info.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest totalna bzdura.

Tak samo jak kiedyś pisaliście jak zasilany jest Sub 302A. Schodzi głęboko to sub kinowy. Głębiej od Klipscha. Jest wolniejszy to prawda ale w kinie nie ma to znaczenia. W muzyce gra słabo i o tym pisałem. Ale Klipsch tak samo.

Patrząc obecnie na cenę Magnat vs Klipsch no Klipsch nie wygra w żadnym aspekcie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.10.2020 o 08:38, Krysschill napisał:

amahy RX-v6a:) nadal pewnie nie będzie warty swej ceny bo nawet go niema jeszcze na rynku

ten model jest u nas stanowczo za drogi, zrobiłem nawet o tym osobny wpis. Możesz spokojnie kupić RX-V685 stracisz ypao multipoint, obsługę 8k i jeszcze jakieś detale z hdmi 2.1 które są głównie dla graczy. Natomiast zyskasz na pewno czytelniejszy wyświetlacz. Na zagranicznych forach bardzo na to narzekają. No i w modelu RX-V6A nie ma już PEQ jest tylko sam GEQ czyli nie skopiujesz sobie ustawień do modyfikacji własnej, musisz equalizer ustawiać od zera przynajmniej tak można zrozumieć z instrukcji obsługi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info:) hmm,teraz to już sam niewiem co zrobić...ogólnie to zależy mi na tym żeby ten amplituner był też dobry do gier(konsole nowej generacji) tak że z tego względu celuje w to hdmi 2.1:/ niewiem jeszcze jaki tv zakupie czy będzie to LG cx czy Sony xh9096,bo teraz tak sobie myślę że jak to dokładnie jest z tym podłączeniem? Czy żeby był dźwięk i równocześnie mógł skorzystać z wszystkich dobrodziejstw HDMI 2.1 to konsola musi być podłączona pod amplituner mający port HDMI 2.1 i wtedy puszczone to z amplitunera do tv pod HDMI 2.1(eArc)? Czy mogę podpiąć konsole pod tv z portem HDMI 2.1 a pod drugi port HDMI 2.1(eArc) podpiąć po prostu amplituner i tez będzie wszystko dzialac w najlepszym możliwym standardzie?

Bo jeśli by tak było,to faktycznie mógłbym sobie odpuścić te najnowsze amplitunery obsługujące HDMI 2.1 i po prostu (kupić o ile jeszcze się uda) yamahe 685 i po prostu nie podpinać pod nią konsol tylko bezpośrednio pod tv? Będzie wtedy działać to wszystko typu VRR/ALLM/QFT itp? Łącznie oczywiście z dobrym dźwiękiem,czy to jednak oznacza jakieś kompromisy,i lepiej podpinać wszystko pod amplituner i tylko jego podłączać pod tv? Mam nadzieję że zrozumiecie o co mi chodzi,bo trochę to takie zagmatwane:/

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak do końca niewiem czy będzie to potrzebne...raczej nie teraz na początek,po prostu było by to bardziej przyszłościowe tak myślę:p jeśli kupię LG cx(4 porty HDMI 2.1) lub tego Sony(2 porty HDMI 2.1) to na ten moment będzie ok,obojętnie który wybiorę,bo w razie co pod jeden port ps5 a pod drugi amplituner,ale kto wie czy w przyszłości nie dokupie też Xbox series x I wtedy pozostanie mi przekładanie kabla,albo jeśli będzie amplituner z HDMI 2.1 to chyba problem z głowy bo wtedy konsole można będzie puścić przez niego bez jakichkolwiek strat...dobrze rozumuje? Oczywiście trzeba wziasc pod uwagę że większość gier i tak będzie w najbliższym czasie działać max w 4 k i 60 FPS...ale nie wiadomo czy w przyszłości nie wypuszcza czegoś w 120hz,lepiej być chyba przygotowanym:>

Pomijając to wszystko,jeszcze jedno pytanie...jeśli sprzęt będę kupował na początku grudnia,i jeśli nie b dzień wtedy dostępnej już nigdzie Yamahy 685,to jaka była by dla niej alternatywa? Mając na uwadze że jestem już praktycznie zdecydowany na zestaw głośników Heco aurora 700/300 i center...jakiś inny amplituner który z nimi zagra podobnie do Yamahy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krysschill w Twoim wypadku jeżeli chcesz konsolę nowej generacji to o ile będzie to jedna konsola, wtedy możesz sobie ją podpiąć pod TV. W przypadku Lg to nie problem jednak Sony z tylko dwoma portami HDMI 2.1 Cię ograniczy w przyszłości i to mocno. Oczywiście nie dostaniesz wtedy dźwięku HD (czy to dolby czy to dts) Do tego będzie wymagana przelotka/rozdzielacz by HDMI podpiąć do amplitunera by móc korzystać z DTS-HD/DolbyTrueHD. Tylko pytanie kiedy będą przelotki dla HDMI 2.1 i czy nie będą powodować problemów?

3 godziny temu, Krysschill napisał:

Pomijając to wszystko,jeszcze jedno pytanie...jeśli sprzęt będę kupował na początku grudnia,i jeśli nie b dzień wtedy dostępnej już nigdzie Yamahy 685,to jaka była by dla niej alternatywa? Mając na uwadze że jestem już praktycznie zdecydowany na zestaw głośników Heco aurora 700/300 i center...jakiś inny amplituner który z nimi zagra podobnie do Yamahy?

Dla RX-V685 alternatywą będzie następca czyli RX-V6A która ma porty hdmi 2.1 ale na razie bez wszystkich bajerów. Yamaha oficjalnie przyznała, że dorzucą je później przy aktualizacji oprogramowania bo był problem z testami, nie było na czym ich wykonać z tego co zrozumiałem.

Niestety cena rx-v6a w Polsce jest zaporowa, trochę taniej w Niemczech ale wtedy na gwarancję musisz tam odsyłać. Najkorzystniej byłoby ściągnąć z USA w cenie około 1.6k pln przy obecnym kursie. 

Pamiętaj, że RX-V685 nie ma HDMI 2.1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się obawiam, że będzie tak nawet dłużej. RX-V685 rok temu była po około 2200,- obecnie jest 2799,- gdy mamy już nowy model dostępny. Powinna być obecnie wyprzedaż a jak nie ma modelu na stanie to usuwamy go ze stron i koniec. Sztucznie podtrzymywana jest cena.
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

A więc tak,dzień zakupu zbliża się coraz większymi krokami...chociaż wciąż pozostał równo miesiąc,już zaczynam się obawiać że to na co się zdecydowałem przynajmniej w połowie nie będzie do kupienia:/

Jestem zdecydowany na yamahe rx-v685 + Heco aurora set,ale wszystko wskazuje na to z za miesiąc raczej niema szans że uda się jeszcze kupić tą yamahe. Tak więc moje pytanie jest następujące:

Jeśli nie rx-v685 to co zamiast tego do kolumn Heco? Domyślam się że żeby mieć jak najbardziej zbliżony efekt do rx-v685 to wypadało by pójść już w aventage?

Chociaż czytałem że nie opłaca się dokładać do Yamahy rx-a880,ale może gdyby się udało kupić yamahe rx-a680? Było by to pewnie na równi z rx-v685? Oczywiście zdaje sobie sprawę że będzie wtedy drożej o jakieś 500 zl...

No chyba że jakiś inny amplituner od Denona/Pioneera/Onkyo do 3000 zł możecie polecić żeby był prawie tak dobry z Heco jak ta Yamaha RX-v685?

Pozdrawiam Krystian:)

Edytowano przez Krysschill
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm jeśli chodzi o kolor,to widziałem czarna Yamahę rx-a680 za 3400 zł,tylko dwa sklepy to mają...

Hmm a ten nowy 6A to ma pan na myśli Yamaha RX-v6a tak? Jeśli tak to z tego co wyczytałem to chyba też jest problem je kupić,bo ponoć odsyłają je do producenta do czasu wyjasnienia sprawy z tymi problemami z HDMI 2.1? Z drugiej strony nie wiadomo czy warto brać w pewnym sensie wadliwy produkt?

A jeśli żadna z tych dwóch yamah ani też nie rx-a680 skoro jest kiepska,to może lepiej odżałować i dołożyć do tej rx-a880? Może przynajmniej to da się kupić za miesiąc jeszcze:p no chyba że celować w inną markę do tych kolumn Heco aurora?

Edytowano przez Krysschill
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...