Skocz do zawartości

Nasze zestawy


KrólKiczu

Recommended Posts

Mam takie pytanie do moderacji. Czy można byłoby utworzyć dział, w który użytkownicy forum wrzucali by zdjęcia swoich zestawów, zarówno stereo jak i kina domowego. Bardzo lubię oglądać tego typu zdjęcia i myślę, że nie tylko ja. Przy okazji, bez złośliwości jak na sąsiednim forum, użytkownicy mogli by wymieniać się spostrzeżeniami i uwagami co do sprzętu, akustyki itp. Pozdrawiam. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne czy zestaw budżetowy, czy też za grube setki tysięcy. Ważna mentalność człowieka. Dlatego może zdjęcia owszem z opisem właściciela, ale bez  komentarzy. Krytykę zostawmy dla siebie, bo możemy doprowadzić do sytuacji jak na AS. I jeszcze jedno - zanim ktoś zechce coś koniecznie skomentować to najpierw musi pokazać co sam posiada. Pozdrawiam. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może utwórzmy nowy watek, powiedzmy pod nazwą "nasze zestawy - zdjęcia". Jeżeli moderacja się zgodzi a użytkownicy wyraża chęć wrzucania zdjęć swoich systemów, to będzie fajnie. Jeśli nie, watek padnie śmiercią naturalną. Co Ty na taki pomysł kolego @RoRo ? Ja np bardzo chętnie zobaczyłbym jak wyglądają domowe systemy kolegów z @S4Home, @Q21 , czy też forumowych liderów 🙂.

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to już nie podniecam się na widok tego co kto ma w domu.

Ktoś na to ma ? Super.  Ja nie mam. To nie decyduje o naszym charakterze i co kto zrobi w życiu.

18 godzin temu, Daniel09 napisał:

Jestem za tym pomysłem , warunek to żeby nie było możliwości dodawania komentarzy .

Ale trzeba. Bo taki zamysł początkowo był dobry.

Dodajesz zdjęcie masz sprzęt źle ustawiony to komentarze są pomocne. Ale bez dyskusji w stylu a co to za kable o wartości sprzetu i takie tam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.10.2020 o 10:04, tomek4446 napisał:

Od razu wyjaśnię , że to mój system, a nie zdjęcia ze skansenu :)

Gratuluję!!! Super to wygląda, świetne klocki, piękne unikatowe kolumny i wszystko elegancko spasowane pod kolor. Tylko słuchać w długie zimowe wieczory.
 

Edytowano przez RoRo
Nie ma sensu cytować całej wypowiedzi wraz ze zdjęciami...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

A jak to już nie podniecam się na widok tego co kto ma w domu.

Ktoś na to ma ? Super.  Ja nie mam. To nie decyduje o naszym charakterze i co kto zrobi w życiu.

Ale trzeba. Bo taki zamysł początkowo był dobry.

 

Oczywiście, że to nie świadczy o tym kim jesteśmy. Ale mówi o naszych upodobaniach, gustach. Mi nie chodzi o to, żeby chwalić się sprzętem za pierdyliony monet ale pokazać jaki rodzaj sprzętu preferujemy. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Dlaczego akurat te kolumny? Do tej pory miałem kolumny starsze , młodsze, ale mogące być podciągnięte pod współczesną produkcję /Altus 140, Quadrale , KEF, B&W, Usher , Dynavoice, ProAc , Dali, / . Słuchałem nowych Cantonów , Elaców , Yp Audio , B&W , Triangli . Czytałem opisy brzmienia kilku modeli testowanych przez kolegę @Kraft. Odniosłem wrażenie , że kupując kolejne współczesne paczki ,tak naprawdę będę się kręcił w kółko ,doszukując się jakiś niuansów brzmieniowych świadczących , że jedne kolumny mają przewagę nad drugimi. Kolumny vintage tak Alteci , jak i testowane JBL-86, to zupełnie inny dźwięk. Może on się podobać ,lub nie , ale mamy do czynienia z zupełnie inną prezentacją, nastawianą bardziej na czerpanie przyjemności z muzyki, niż rozbijanie utworu na czynniki pierwsze. Odkąd słucham Alteców jakoś mniej mnie interesuje charakterystyka, czy dane w specyfikacji , a więc aspekty, które tak często decydują o podjęciu decyzji o zakupie.

3 godziny temu, seba3002 napisał:

Mi nie chodzi o to, żeby chwalić się sprzętem za pierdyliony monet ale pokazać jaki rodzaj sprzętu preferujemy. 

Seba i taki właśnie był mój zakup :) I do takiego podejścia wszystkich namawiam. Nie ma sensu kierować się firmą , pomiarami , wyglądem , czy to mała ,czy duża firma ? , czy ma tradycje , komorę bezechową ? Liczy się tylko to co słyszymy. Przyznaje , że takie poglądy mam od niedawna , czyli ok. roku . Chyba dojrzałem do kwintesencji audio, a więc odbioru dźwięku przez własne uszy i takiego go oceniania , bez otoczki, o której pisałem wcześniej. W cenie Alteców mógłbym mieć współczesne kolumny z półki do jakiej nasz główny forumowy tester jeszcze nie dotarł :) , ale postawiłem właśnie nacisk , może po raz pierwszy wyłącznie na dźwięk, i szczerze powiem jestem z siebie dumny :)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo locked this topic
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...