Skocz do zawartości

Nasze zestawy


KrólKiczu

Recommended Posts

54 minuty temu, tomek4446 napisał:

@DEMOLKA tu nie ma co krytykować. Śledzę Twoją drogę w audio i jestem pełen podziwu. Zbudowałeś system jaki chciałeś , i o to chodzi. Jest estetyka i dźwięk jaki Ci się podoba.

Mam tylko jedno pytanie , kiedy dokupisz druga kolumnę ? :)

W niedalekiej przyszlosci bedzie szersza perspektywa i druga kolumna hehe. Jestem w trakcie remontu a ta fotke znalazlem tak na szybko🙂

 

Ooo! Znalazla sie szersza perspektywa i reszta kolumn 🤣 No i troche swiezsze zdjecia bo przed remontem

 

20191218_145434.jpg

Edytowano przez DEMOLKA
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Nie ma sensu kierować się firmą , pomiarami , wyglądem , czy to mała ,czy duża firma ? , czy ma tradycje , komorę bezechową ? Liczy się tylko to co słyszymy.

Tomku bardzo trafne stwierdzenie! 

Uświadomiłeś mi i mentalnie już dorosłem żeby pójść tą drogą dlatego małymi krokami, zaczynam od nowa składać zestaw z elementów cyfrowych/impulsowych. Jak już wszystko będzie na swoim miejscu udostępnię zdjęcia.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seba3002 Oczywiście, nie pomyślałem żeby to od razu napisać w poście 

Triangle Esprit Comete EZ wersja gloss black, grają aktualnie z Marantzem PM6006 ( ale już niedługo, bo szukam czegoś lepszego) + analogowo gramofon Universum F2095 z AT95.

Ścieżka cyfrowa to Chromecast + Audiotrak Prodigy cube z wymienionym opampem na Burson V5i (potencjalnie też do wymiany, zobaczymy co tam będzie po wymianie wzmacniacza), który używam naprzemiennie również jako wzmak słuchawkowy dla AKG M220 Pro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seba3002 Jeszcze jestem poszukujący :)

Kusi mnie kierunek lampowy, ale jeszcze żadnej na tym zestawie nie słuchałem, więc jeśli będzie szansa to coś gdzieś spróbuję pożyczyć i sprawdzić.

Wstępne typy są dość popularne - Marantz PM8005/6, MF M3si, może atoll jak koledzy w innym temacie polecają.

Nic mi tutaj wyjątkowo nie brakuje czy przeszkadza, czasem bywa nieco ostro w pewnych momentach, ale tylko na ścieżce cyfrowej. Słuchając z winyla to nie wystąpuje.

Skoro mój model Marantza to niemalże najniższy model, to po prostu oczekuję (może naiwnie) poprawy w każdym aspekcie :)

Edytowano przez Piotrek Pszczoła
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, seba3002 napisał:

Masz osobny system do stereo i KD? 

Sorry , nie zauważyłem pytania. Tak , system jest rozdzielony poprzez switch Beresforda oparty na kablach głośnikowych. Poprzednio miałem wspólne fronty , na kablu IC poprzez Pre Out w amplitunerze KD, a switch RCA. Zrezygnowałem z tego połączenia ze względu na fakt , że kable IC działały jak anteny i miałem przydźwięk.

No i zdjątka :

IMG_1495.JPG

IMG_1498.JPG

2 godziny temu, Piotrek Pszczoła napisał:

analogowo gramofon Universum F2095 z AT95.

Piotrek , coś mi przypomina Twój gramofon :) Bardzo fajny automat robiony przez Micro Seiki na zlecenie Quelle . Ciężki , łatwy w kalibracji , możliwość korekcji obrotów , świetna estetyka. Taki sprzęt na lata. Gratuluję.

IMG_0236.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek4446 - dzięki! :)

Chyba masz bardziej oryginalny headshell. Stan widzę, że również wygląda na idealny - piękna maszyna.

Wydaje mi się, że kiedyś zgadaliśmy gdzieś w dziale analogowym, kiedy szukałem pomocy właśnie z kalibracją :)

Jak na chyba dość mało popularny model (przynajmniej w porównaniu do Duali i innych Technicsów) to niezłą mamy tu reprezentację :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, wierzę - nie mam wielkiego doświadczenia.

Mi tam marka (czy jej brak) też zupełnie nie przeszkadza - a że ten łączy niezłą jakość i atrakcyjny wygląd, to tylko lepiej :)

Ja mam headshell ADC, też chyba nieoryginalny, wydawało mi się że ten Twój wygląda na bliższy oryginałowi który gdzieś tam widać na zdjęciach

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę pisać w wątku

Nie wiem skąd to pisanie w nowym wątku zamiast kontynuować w starym (istniejącym już 13 lat), skoro szybko się wyjaśniło, że takowy istnieje - @RLC już o tym napisał w drugim poście i jakoś bez reakcji 😞

Kolejna możliwość - tzn. temat:
RLC utworzył nowy wątek - odnośnie systemów które by chciało się mieć.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo locked this topic
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...