Skocz do zawartości

Soundbar vs głośniki aktywne


Robert711

Recommended Posts

Dzień dobry.

Panowie podsuńcie pomysł na jakiś zestaw nagłaśniający do sypialni (pomieszczenie 15m2). Nagłośnienie będzie podłączone do TV. Będzie zatem służyło do poprawy dźwięku z TV. Budżet skromny do 1500. Obecnie skłaniam się ku soundbarowi Yamaha YAS -207. Może jednak znajdzie się jakieś lepsze rozwiązanie, które zaoferuje lepszy dźwięk.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Głośniki aktywne zaczynają odnosić co raz większy sukces. Ceny są podobne bądź trochę wyższe a i funkcjonalnie nie ustępują, sounbarom.

Jeżeli niewiele naciągniesz swój budżet, to możesz trafić na rozwiązanie które wstrzeli Ci się w "dziesiątkę"

Piszemy o AUDIO PRO A 26 https://www.tophifi.pl/multiroom/audio-pro/audio-pro-a26.html

pod względem dźwięku nie będzie "co zbierać" po jakimkolwiek soundbarze.

Zapraszamy Cię testów w naszych salonach lub u Ciebie w domu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
SOundbar nie będzie najlepszym rozwiązaniem. Jeśli chciałbyś uzyskać najlepszą jakość w tym przedziale cenowym to polecam zwrócić uwagę na funkcjonalny i maluch rozmiarów Topping MX3 + Pylon Audio Pearl Monitor. Zyskasz brzmienie dynamiczne i przestrzenne z punktowym basem. 
Alternatywą dla Pylonów mogą być Heco Aurora 300 ale w tym przypadku wyjdziesz nieco poza zakładany budżet nawet po rabacie. Zyskasz mocniejsza podstawę basową oraz muzykalniejszy charakter brzmienia. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzięki za cenne uwagi. Na szybko posprawdzałem i faktycznie macie absolutną racje z tymi zestawieniami.  Niestety jak rozplanowywałem ustawienie sprzętu to wyszło, że nie uda mi się sensownie rozmieścić tych kolumn.  Ściana jest już gotowa, jest w nią wklejony trawertyn a po bokach są płytkie półki na różnych wysokościach( kolumny nie zmieszczą się na głębokość). W pozostałej części pokoju też już nie ma gdzie ich umieścić.  Niestety będę musiał pozostać przy tym soundbarze, ze względu na rozmieszczenie, które przewidziałem wcześniej. Jednak w niedalekiej przyszłości będę przymierzał się do następnej realizacji i tam już będę się rozglądał za sprzętem z dużo wyższej półki. Za tem na pewno się tutaj do Was zgłoszę. 
Jeszcze raz dzięki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, że wrócisz... Subwoofer i tak jest koniecznością, więc głośniki naścienne są dobrym pomysłem.

Najtańsze dobre są Dali Oberon On Wall. Para jest za około 2200 zł.
Oczko wyżej w ofercie Dali są Opticon LCR, ale cena to 3000 zł od sztuki.

Cenowo wyżej są Heco Ambient. Modele 11F (głośnik 4 cale), 22F (5¼ cala) i 44F (dwa głośniki 5¼ cala). Ceny widzę, że są bardzo różne. Te same tweetery, co w wielokrotnie polecanych kolumnach Aurora, ta sama technologia wooferów (przy czym są nieco płytsze od tych z kolumn).

W ofercie Monitor Audio jest seria Soundframe. Modele 1 i 2 są trójdrożne. Mam, grają bardzo ładnie, ja jestem zadowolony.
Ciekawe oferty Monitor Audio Soundframe 2:
https://allegro.pl/oferta/monitor-audio-soundframe-sf2-on-wall-do-malowania-9107047159
tylko jedna sztuka, ale może się dogadasz ze sklepem i dodadzą drugą w jakiejś promocyjnej cenie (normalnie jedna sztuka ok. 2500 zł), bo wersja do malowania jest bardzo rzadka.
https://allegro.pl/oferta/monitor-audio-soundframe-2-glosnik-nascienny-9072771003
dwie sztuki po 1690 zł od sztuki

Z innych w podobnych cenach są:
Sonus Faber Sonetto On Wall
Taga Harmony Platinum LCR-60 SL
Taga Harmony Azure OW-80 LCRS
Taga Harmony TAV OW-60 LCRS
Klipsch RP-640D czarny

Są jeszcze inne kolumny naścienne, ale problem w tym, że nie da się o nich nic powiedzieć poza tym, że są, bo producenci (albo dystrybutorzy) nie kwapią się z ich dostarczaniem do sklepów na odsłuchy czy nawet do testów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niezbyt. Są wprawdzie pasywne soundbary jak Monitor Audio Radius One lub Klipsch RP-420D, ale szczerze mówiąc byłoby to najgorsze z możliwych rozwiązań.

Ale nie da się opędzić tego jednym głośnikiem. Po prostu nie, stereo to absolutne minimum.

Edytowano przez yahoo111
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.10.2020 o 11:56, yahoo111 napisał:

Tak myślałem, że wrócisz... Subwoofer i tak jest koniecznością, więc głośniki naścienne są dobrym pomysłem.

Najtańsze dobre są Dali Oberon On Wall. Para jest za około 2200 zł.
Oczko wyżej w ofercie Dali są Opticon LCR, ale cena to 3000 zł od sztuki.

Cenowo wyżej są Heco Ambient. Modele 11F (głośnik 4 cale), 22F (5¼ cala) i 44F (dwa głośniki 5¼ cala). Ceny widzę, że są bardzo różne. Te same tweetery, co w wielokrotnie polecanych kolumnach Aurora, ta sama technologia wooferów (przy czym są nieco płytsze od tych z kolumn).

W ofercie Monitor Audio jest seria Soundframe. Modele 1 i 2 są trójdrożne. Mam, grają bardzo ładnie, ja jestem zadowolony.
Ciekawe oferty Monitor Audio Soundframe 2:
https://allegro.pl/oferta/monitor-audio-soundframe-sf2-on-wall-do-malowania-9107047159
tylko jedna sztuka, ale może się dogadasz ze sklepem i dodadzą drugą w jakiejś promocyjnej cenie (normalnie jedna sztuka ok. 2500 zł), bo wersja do malowania jest bardzo rzadka.
https://allegro.pl/oferta/monitor-audio-soundframe-2-glosnik-nascienny-9072771003
dwie sztuki po 1690 zł od sztuki

Z innych w podobnych cenach są:
Sonus Faber Sonetto On Wall
Taga Harmony Platinum LCR-60 SL
Taga Harmony Azure OW-80 LCRS
Taga Harmony TAV OW-60 LCRS
Klipsch RP-640D czarny

Są jeszcze inne kolumny naścienne, ale problem w tym, że nie da się o nich nic powiedzieć poza tym, że są, bo producenci (albo dystrybutorzy) nie kwapią się z ich dostarczaniem do sklepów na odsłuchy czy nawet do testów.

No więc, wstępny wybór padł na Dali Oberon On Wall . Teraz pytanie: kolumny mogę umieścić na minimalnej wysokości (dół kolumn) 180 cm. Oddalone względem siebie o jakieś 110-120 cm (chce ukryć kable). Taki układ będzie do przyjęcia? Drugie pytanie, to czy kolumny te będą współgrały z Topping MX3 ?

Edytowano przez Robert711
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem trochę za wysoko. Czemu aż tyle? Telewizor też wisi tak wysoko?

Jeśli na takiej wysokości masz wypuszczone kable, to może kup Monitory Soundframe 2, są podłużne i przynajmniej wypadną trochę niżej (zwłaszcza że ustrój średnio-wysokotonowy jest na dole w standardowym ustawieniu).

Jeśli kable są za krótkie, to możesz je zawsze przedłużyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.10.2020 o 11:17, yahoo111 napisał:

Moim zdaniem trochę za wysoko. Czemu aż tyle? Telewizor też wisi tak wysoko?

Jeśli na takiej wysokości masz wypuszczone kable, to może kup Monitory Soundframe 2, są podłużne i przynajmniej wypadną trochę niżej (zwłaszcza że ustrój średnio-wysokotonowy jest na dole w standardowym ustawieniu).

Jeśli kable są za krótkie, to możesz je zawsze przedłużyć.

Niestety tak mam zrobione półki na różnych wysokościach po lewej i prawej stronie. Po prawej stronie ostatnia jest właśnie na wysokości 180 cm. Po lewej jest niżej.  Telewizor jest oczywiście niżej. Zaczyna się na 100 cm. Ale jest on umieszczony na płycie trawertynowej  przyklejonej na ścianie (taka wstawka). Na płycie już będzie ciężko zawiesić ponieważ ma ona szerokość 120 cm, przygotowana szerokością pod telewizor. Technicznie mógłbym niestety na takiej wysokości tylko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie lepiej je powiesić POD półkami? Tak, żeby góra kończyła się tuż pod nimi?

Wtedy dół takich Monitor Audio Soundframe 2 wypada gdzieś na wysokości 1 m.

Może lepiej zrezygnować z półek, bo to ani ładnie nie wygląda, ani nie jest do niczego potrzebne, a tylko psuje efekt całości.

Możesz pokazać zdjęcie albo wizualizację?

Jeszcze tak myślę i nasuwa mi się takie skojarzenie. Projektujesz samochód i dajesz tam piękne przetłoczenia, ledy, skórę, ale jak kończysz, to sobie przypominasz, że zapomniałeś o kołach i w sumie masz miejsce na jedno, albo ewentualnie cztery, ale trójkątne, albo mogą być okrągłe, ale na dachu. 

Edytowano przez yahoo111
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...