Skocz do zawartości

Słuchawki + dragonfly


Recommended Posts

Witam. Mam pytanie. Posiadam telefon galaxy s10 i słuchawki sony wh1000xm2 i słucham głównie po bluetooth, w domu posiadam stare głośniki logiteha na kompie i DAC Fiio E10, w pracy korzystam z głośnika marshall acton pierwszej generacji i telefonu (bluetooth, czasem po kablu) . Muzyki słucham Tidal hi-fi/masters po bluetooth.

1. W przyszłym roku chciałbym zamienić Soniaki na model xm4 (chociaż tutaj po premierze są skrajne opinie)/xm5 bądź spróbować słuchawek innych firm (jak Seinheisser wireless momentum 3, b&w px 7 te modele mi teraz do głowy przychodzą).

2. Przed świętami z kolei chciałbym zakupić DAC. Nie wiem tylko, który byłby lepszy czy odkładać dłużej i kupić dragonfly cobalt, czy wziąść tańszy red).

3. Głośniki - tutaj chciałbym zacząć odkładać na głośniki stereo. Tylko też, jestem zielony w tych sprawach przeczytałem multum recenzji (wszystkie opisują barwy/czystość/żywiołowość/przestrzenność dzwięku, a z prawie żadnej recenzji nie wiem w jakim gatunku głośniki/ale też słuchawki sprawdzają się najlepiej) i nie wiem na co odkładać.

4. Muzyka której słucham to począwszy od Jazzu, muzyki filmowej, poprzez pop, elektronikę (synthwave, trochę ambientu i house), blues, soul, szeroko rozumiany rock (od klasyki z lat 70-tych, prog rock, indie, folk,na szeroko rozumianej muzyce metalowej i black metalu kończąć. Czyli wszystkiego i niczego :)

PYTANIE/A jak złożyć sobie sprzęt grający dla początkującego audiofila

I. Czy warto wymienić słuchawki bluetooth w niedalekiej przyszłości (xm4/5, momentum III, px7 czy po kablu szukać)?

II. Czy są telefony lepiej grające niż s10 (kiedyś LG miał ponoć kapitalne telefony z DAC, teraz nie wiem wszyscy aparaty recenzują)?

III. Jakie głośniki (1000zł-2000zł za sztukę mogę uzbierać)

IV. Co do nich dokupić by je podpiąć do kompa. Mam na myśli amplituner/wzmacniacz?

V. Kartę dźwiękową muszę kupić (mam realteka z płyty głównej)?

VI. Dragonfly Red czy Cobalt do słuchawek i głośnika (wiem że nie działają po bluetooth, więc po kablu będę słuchał)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli oczekujesz lepszej jakości dźwięku z słuchawek, to może skoncentruj się na jakichś dobrych słuchawkach przewodowych i do nich będzie potrzebny odpowiedni DAC/Amp słuchawkowy odpowiedni do nich i taki zakup należny rozpatrywać jako całość w określonym budżecie. Zamiast kupować kolejny głośnik bluetooth lepiej pomyśleć o jakimś zestawie stereo i to nie w tym temacie. Smartphony zwykle nie są najlepsze do słuchania muzyki jako źródło do podłączenia bezpośrednio słuchawek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MobyDick napisał:

Jeśli oczekujesz lepszej jakości dźwięku z słuchawek, to może skoncentruj się na jakichś dobrych słuchawkach przewodowych i do nich będzie potrzebny odpowiedni DAC/Amp słuchawkowy odpowiedni do nich i taki zakup należny rozpatrywać jako całość w określonym budżecie. Zamiast kupować kolejny głośnik bluetooth lepiej pomyśleć o jakimś zestawie stereo i to nie w tym temacie. Smartphony zwykle nie są najlepsze do słuchania muzyki jako źródło do podłączenia bezpośrednio słuchawek.

nie chcę nowego głośnika bluetooth tylko kolumny (przejęzyczyłem się). Chciałem sobie po prostu złożyć dobrze grający sprzęt, który byłby podpięty do komputera i żeby to nie były kolumny Edifier tylko coś lepszego. Byłby to mój pierwszy taki sprzęt, nie mam rozeznania, więc zamieściłem posta. Z pytaniem od czego zacząć i zaczym się rozglądać w następnej kolejności.

Edytowano przez MatAnd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...