Skocz do zawartości

Kolumny do ostrzejszej muzyki


antivirus

Recommended Posts

Oberon 7 to dość ciemna brzmieniowo kolumna. Ta nieprzyjemna góra o której mówisz to raczej "wina" Yamahy, wydaje mi się zatem, że Pylon w tym połączeniu również się nie sprawdzi.

Jeśli te połączenia grały dla Ciebie za jasno to może spróbowałbym połączenia z Tannoy F6, albo z jakimś Wharfedalem np z serii Diamond.

Yamaha RX-V685 to amplituner kina domowego, nie oczekujmy od niego też cudów jeśli chodzi o muzykę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

25 minut temu, Q21 napisał:

Yamaha RX-V685 to amplituner kina domowego, nie oczekujmy od niego też cudów jeśli chodzi o muzykę.

Otóż to.

Mam ampli i słucham na nim jak nie mam czasu na lampę , niemniej nie jest to zbyt dobre granie i niektórych kolumn nie będzie w stanie poprawnie napędzić.

Trzeba poprosić by może sprawdził metal u siebie na marantzie + pyl d25 @Kraft

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Dali Oberon 7 grają z Magnatem MR 780 i właśnie fajnie łagodzą rock i metal tak, że chce się słuchać długo bez zmęczenia. Moim zdaniem do rocka i popu super do disco ok ale za to przykładowo przy muzyce latino i hiszpańskiej już trochę za spokojnie i za ciepło (po części chyba za przyczyną ciepłego wzmacniacza). Jeśli stwierdziłeś w nich "nieco za dużo góry, zbyt "smużący" bas, ale fajna barwa" to mogą ci przypaść do gustu Dali Opticon 6 lub jeśli jednak trochę ostrzej to Klipsch RP6000. Nie ma innego wyjścia jak słuchać, ja też czytałem w necie i na forach a odsłuchy zweryfikowały cały wcześniejszy plan i padło właśnie na Oberon 7. 

9 godzin temu, JaZz napisał:

Mnie oberon 7 z Yamahą 685 kłuły w uszy górnym pasmem. Często też jak wchodził wokal / growl to odruchowo przyciszalem muzykę mimo że głośno nie grałem. 

Nie wiem jak z Yamahą ale z Magnatem w ogóle nie mogę się z tym zgodzić. Góra właśnie jest bardzo fajna i przyjemna. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Draconian napisał:

Odpuść te Oberony w metalu to klapa, podsunąłem Ci dobry system na tacy posłuchaj a growle Cię zauroczą:) 

Kolego, to że Tobie nie odpowiadały oberony, nie znaczy że komu innemu też mają nie odpowiadać. Są miłośnicy kolumn jasnych, z góra ostrą ja samurajski miecz a inni takich kolumn nie znoszą. Fajnie, że znalazłeś system, który odpowiada Ci w 100% ale komu innemu nie musi. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, seba3002 napisał:

Kolego, to że Tobie nie odpowiadały oberony, nie znaczy że komu innemu też mają nie odpowiadać. Są miłośnicy kolumn jasnych, z góra ostrą ja samurajski miecz a inni takich kolumn nie znoszą. Fajnie, że znalazłeś system, który odpowiada Ci w 100% ale komu innemu nie musi. Pozdrawiam 

To nie jest kwestia odpowiadały czy nie, zwyczajnie przy szybkiej podwójnej stopie która w metalu jest częstym zjawiskiem potrafią przymulić dość mocno i najlepszy wzmak tu nie pomoże to dobre kolumny ale do lżejszego grania. Dużo płyt doomowych ma gęste ciemne brzmienie co Oberony tylko uwypuklą i zrobią z tego nieselektywną papkę. Do metalu najlepiej dobierać system neutralny barwowo aby jasne nagrania nie iskrzyły a ciemne nie tworzyły buły. Łatwe to nie jest i na 100% pewnie się nie da, w moim systemie udało się w miarę to zrównoważyć choć nie twierdzę że to ideał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy, ale Onkyo i klipsche to nie jest moim zdaniem neutralny system. Ja nie twierdzę, że obrony to idealne kolumny do metalu. Sam miałem zensory i w np stoner rocku bas był trochę zbyt "rozlazły" i ogólnie brakowało selektywności. Co nie znaczy, że wolałbym klipsche. Wymieniając zensory wybrałem kolumny bardziej selektywne, z bardziej sprężystym basem ale nie z tak krzykliwa góra jak klipsche czy focal. 

Aczkolwiek nie twierdzę, że Tobie zestawienie które posiadasz daje dużo frajdy i radości ze słuchania. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówisz o Pylonach diamondach to tak, zagrają w górnych częstotliwościach jaśniej od Oberonów. W którejś odpowiedzi sugerowałem Wharfedale z serii diamond i tutaj powinno być ciemniej względem oberona.

Mimo wszystko poważnie bym się zastanowił nad inną elektroniką, bo wydanie kupy kasy na kolumny może nie dać pożądanego efektu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Q21 napisał:

Jeśli mówisz o Pylonach diamondach to tak, zagrają w górnych częstotliwościach jaśniej od Oberonów. W którejś odpowiedzi sugerowałem Wharfedale z serii diamond i tutaj powinno być ciemniej względem oberona.

Mimo wszystko poważnie bym się zastanowił nad inną elektroniką, bo wydanie kupy kasy na kolumny może nie dać pożądanego efektu.

Dzięki. Ja jeszcze nie mam wzmacniacza, a kolumny które wymieniłem testowałem na Cambridgu CXA81 i ciepłym Xindaku (nie pamiętam modelu, musiałbym sprawdzić). Dobiorę pod kolumny.

Które kolumny mają lepszą kontrole niższych częstotliwości ? Czy to są Oberon czy Diamondy 25/28 ?

Edytowano przez antivirus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, seba3002 napisał:

Bez urazy, ale Onkyo i klipsche to nie jest moim zdaniem neutralny system. Ja nie twierdzę, że obrony to idealne kolumny do metalu. Sam miałem zensory i w np stoner rocku bas był trochę zbyt "rozlazły" i ogólnie brakowało selektywności. Co nie znaczy, że wolałbym klipsche. Wymieniając zensory wybrałem kolumny bardziej selektywne, z bardziej sprężystym basem ale nie z tak krzykliwa góra jak klipsche czy focal. 

Aczkolwiek nie twierdzę, że Tobie zestawienie które posiadasz daje dużo frajdy i radości ze słuchania. Pozdrawiam.

Nie doczytałeś Klipscha łączę z Nad c375 a to trochę inna klasa urządzenia niż jakieś Onkyo które do muzyki się średnio moim zdaniem nadaje. Poza tym Rp8000 posiadają sporo łagodniejszą górę niż niższe modele lub poprzednia linia RP, uwierz mi ale te kolumny potrafią też zagrać ciepło. Ludzie podpinają je do słabych wzmacniaczy bądź co gorsza amplitunerów i nie dziwota że gra to słabo. To bardzo wymagające kolumny wbrew pozorom. Nie twierdzę że są idealne, bo nie, dobre są w tej muzie sporo droższe Monitor Audio silver 500 jeszcze więcej potrafią z metalu wycisnąć w obrębie wysokich i średnich chociaż w basie uboższe od Klipscha. Klipsch na basie jest trudny do pobicia i nie mam na myśli tylko ilości ale przede wszystkim precyzję. Co do marki Dali to bardzo sobie ją cenię sam posiadam Menuety które potrafią czarować dźwiękiem ale to już do innych gatunków muzycznych. W cenie 6-8 tys ciężko znaleźć kolumny które na basie nie zgubią się w ostrej muzie wyjątkiem jest Klipsch i to nie tylko moja opinia. Świetnie w ostrych brzmieniach radzą sobie też Dynaudio Emit 20 tylko że to podstawki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynaudio emit m20 słuchałem tylko przez chwilę, ale też uważam je za b. dobre kolumny. Sam tez mam podstawki dali mentor 1 (Menuetow nie znam) i moim zdaniem w rocku (tool, metalica, monster magnet) sprawdzają się dobrze. A zensory wymieniłem właśnie za brak detali. Co nie zmienia faktu, ze w tym budżecie uważam je za dobre kolumny. 

A autor jeśli chce mieć system, który będzie cieszył JEGO uszy, powinien udać się na odsłuch albo wypożyczyc coś do domu 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne abyś nie brał Diamons 30 bo te są najmniej udane z całej linii

Pytanie czy nie lepiej jest uderzyć w Heco Celan Revolution R7 albo Dynaudio EMIT 30.

Tu masz wszystko na swoim miejscu. Ani za dużo ciepła. Ani jasności. Szczerze posłuchaj tych 4 konstrukcji. Listy nie masz dużej. I wybierz po prostu sam. Po poradach z forum się nie wybiera sprzetu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.10.2020 o 20:03, antivirus napisał:

Słuchacie metalu, więc powiedzcie mi na czym gracie i jakie są kompromisy w Waszych systemach (chyba, że są bezkompromisowe). 

 

ja słucham rocka/metalu (hard rock, heavy,power,thrash,czasami oldschool death,progressive itp) sprzęt mam Yamaha A-S701 + Dali Oberon 7 i gra to przyzwoicie , pokoj ok 20m2 , jedyny problem jaki mam to z akustyką , basy musze dawac na godz 10 , bo inaczej mam dudnienie , poszukaj mojego posta , tam chyba robilem odsłuch 13 czy 14 kolumn , które opisałem jak moje ucho je słyszy w prostych słowach

a tak to jestem zadowolony :)

Dnia 12.10.2020 o 17:01, Q21 napisał:

Oberon 7 to dość ciemna brzmieniowo kolumna. Ta nieprzyjemna góra o której mówisz to raczej "wina" Yamahy, wydaje mi się zatem, że Pylon w tym połączeniu również się nie sprawdzi.

Yamaha RX-V685 to amplituner kina domowego, nie oczekujmy od niego też cudów jeśli chodzi o muzykę.

z np A-S701 nie ma zadnej nieprzyjemnej góry , góra jest całkiem OK , być może to wina własnie ampli kina domowego

 

Edytowano przez helmut..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, JaZz napisał:

"Zwracam honor" od wczoraj testuje atoll in80se i jak z moją Yamahą 685 oberony 7 miały tą nieprzyjemną górę, tak z atollem podejrzewam że byłoby bardzo fajne brzmienie. No ale u mnie już za późno i muszę dobrać jakiś wzmak do auror 700, z atollem trochę za ciemno mi 🤔 

PS przy Yamasze trochę rozjasnilem brzmienie kabelkiem ale słabo ona gra w środku i na basie. Atoll dużo lepiej i bardziej zróżnicowanie gra w tych częściach pasma. 

A Cyrus nie doszedł ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...