Skocz do zawartości

Słuchawki bluetooth i biały szum


Recommended Posts

Cześć,

pierwszy raz zakupiłem słuchawki bluetooth (dokładnie te: ATH-SR50BT) i po włączeniu bluetooth trochę trzeszczą (fala sinusoidalna dość wyraźna, w trybie wyciszenia muzyki by slyszec otoczenie),

natomiast gdy wroci się do trybu sluchania muzyki przez bluetooth rowniez trzeszczą (ale slychac bardziej takie trykotanie)

myślałem, że problem zniknie jeśli po prostu puszczę muzykę, ale niestety przy cichej muzyce (bardzo cichej zalozmy poziom głośności (5/100) nadal slychac ten szum, porównałbym jego intensywnośc do tego, że jeśli puszcze jakieś nagranie ludzkiego szeptu cicho w celach relaksacyjnych (np coś z youtube jakiś filmik o tytule ASMR) to ten szum potrafi się przebijać przez nagranie.

Może się czepiam, ale jeśli zamknę się w pokoju i z zewnątrz nie docierają do mnie żadne dźwieki (totalna cisza), a w słuchawkach slychac trykotanie to jest to dośc irytujące i dziwne.

Przy dość standardowej głośności muzyka to zagłusza, ale jeśli jest fragment pustego nagrania to słabo to wygląda.

Czytałem, że w przypadku bluetooth i tanich sluchawek jest to w zasadzie norma. Moje kosztowały ~700 zł i zastanawiam się czy reklamować czy po prostu niestety tak jest i trzeba jakoś z tym życ?

 

Edytowano przez Herkules1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Cześć,

czy rozwiązałeś problem z trzeszczeniem ATH-SR50BT?

Ostatnio zakupiłem ten model słuchawek i przy okazji testowania sprzętu Roksan K3 i źródła po bluetooth trafiłem na tego posta i postanowiłem sprawdzić jak się sprawy mają. Sparowałem słuchawki po BT ze smartphone P30 i jest ok, podobnie z laptopem i TV, nic nie trzeszczy, ani nie szumi pauzując lub wyciszając głośność. ATH sprawują się rewelacyjnie, zarówno po kablu, co częściej używam jak i po BT.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...