Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do Monitor Audio Silver 2


PawełPaweł

Recommended Posts

11 minut temu, RLC napisał:

Witam 

Podpowie ktoś tylko jaką kwotą dysponujesz? Masz już te kolumny?

kwotą adekwatną do tych głośników, nie mam jeszcze, ale juz jestem na nie zdecydowany po przeczytaniu wszystkich waszych ocen i testów różnych głośników na różnych stronach.

Edytowano przez PawełPaweł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PawełPaweł no to się dowiedziałeś. Chyba tylko tyle, że nie umiesz pisać na forum. 
Na krytykę to tutaj zawsze można liczyć. Jakby Ci kiedyś przyszło napisać, że jakieś kolumny grały dobrze z jakimś wzmacniaczem, to nie zapomnij dodać „Moim zdaniem...” bo w przeciwnym razie trafi się jakiś „ szeryf”, który Cię skarci za nie poprawne wyrażanie opinii. 
 

Musisz poczekać do jutra rana. Ktoś z S4home czy Q21 coś powinien doradzić. Oni zazwyczaj są tutaj tylko rano, lub w ciągu dnia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PawełPaweł napisał:

kwotą adekwatną do tych głośników,

Dla jednego będzie 500zł dla drugiego 3500zł adekwatnej kwoty! Jak można cokolwiek doradzić nie znając budżetu! Wielkości pomieszczenia! Preferencji dźwięku! Itp czynników! Zresztą autor pytania nie ma tych kolumn Monitor Audio Silver2, Poczytał i uznał że będą dla niego OK! Na odsłuchach też chyba nie był czyli zakup w ciemno! 

Proszę bardzo Adamie doradzaj w ciemno 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Do głośników Monitor Audio, z serii silver, powinieneś dobrać wzmacniacz który załagodzi górę pasma i trochę uspokoi ten dźwięk aby zbliżyć się do zrównoważonego przekazu.

Dlatego też, rekomendujemy wzmacniacz NAD C356 https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/nad-c356-bee.html

Na jego temat można napisać książkę :) Zapraszamy Cię na prezentację bądź wypożyczenie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, RLC napisał:

Dla jednego będzie 500zł dla drugiego 3500zł adekwatnej kwoty! Jak można cokolwiek doradzić nie znając budżetu! Wielkości pomieszczenia! Preferencji dźwięku! Itp czynników! Zresztą autor pytania nie ma tych kolumn Monitor Audio Silver2, Poczytał i uznał że będą dla niego OK! Na odsłuchach też chyba nie był czyli zakup w ciemno! 

Proszę bardzo Adamie doradzaj w ciemno 😉

Proszę mnie usunąć z tego forum bo juz mi nie nie podoba. Poradzi sobie w zakupie bez łaski i filozofowania 

2 minuty temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Witaj,

Do głośników Monitor Audio, z serii silver, powinieneś dobrać wzmacniacz który załagodzi górę pasma i trochę uspokoi ten dźwięk aby zbliżyć się do zrównoważonego przekazu.

Dlatego też, rekomendujemy wzmacniacz NAD C356 https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/nad-c356-bee.html

Na jego temat można napisać książkę :) Zapraszamy Cię na prezentację bądź wypożyczenie.

 

Dziękuję bardzo właśnie go rozważam razem z cambridge cxa80

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem adwokatem autora, ale moim skromnym zdaniem stwierdzenie „kwota adekwatna do tych głośników” jest jak najbardziej poprawna. 
Jeśli głośniki kosztują 8000 PLN to chyba nie ma sensu kupować do nich wzm. o wartości 30.000 PLN, bo wtedy wąskim gardłem, będą same głośniki. O ile dobrze pamiętam, to na tym samym forum była już kiedyś mowa o pewnych proporcjach jeśli chodzi i układ kolumny-wzmacniacz, tj. że jak wzm. kosztował np. 4000 PLN to na kolumny powinno się przeznaczyć kwotę nie większą niż 2x więcej niż kwota przeznaczona na wzmacniacz. Podałem oczywiście liczby przypadkowe, żeby nie było zaraz jakiejś zadymy.

To było pierwsze primo.

Drugie primo:

Nie sądzę również, że nie można czegoś doradzić bez znajomości pewnych podstawowych informacji, bo np. bardzo często klienci kupowali te kolumny z tym wzmacniacze i już jest jakiś kierunek tzw. wstępna koncepcja. Stąd moja dygresja o Panach z branży. 
 

Trzecie primo - ultimo:

Pomimo tego, że sprzęt audio mam już od ponad 20 lat to nigdy bym się nie pokusił o doradzanie. Wtrąciłem swoje 2 słowa, bo na tym forum ostatnio coraz częściej można się doczekać krytyki niż porady. Ja już kilkakrotnie podawałem te informacje, za których brak skrytykowałeś autora i tak nie otrzymałem żadnej konstruktywnej odpowiedzi.

22 minuty temu, PawełPaweł napisał:

Proszę mnie usunąć z tego forum bo juz mi nie nie podoba. Poradzi sobie w zakupie bez łaski i filozofowania 

Bardzo dobra decyzja. Też by mi się odechciało po takim powitaniu.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Adam Wesolowski napisał:

Nie jestem adwokatem autora, ale moim skromnym zdaniem stwierdzenie „kwota adekwatna do tych głośników” jest jak najbardziej poprawna. 
Jeśli głośniki kosztują 8000 PLN to chyba nie ma sensu kupować do nich wzm. o wartości 30.000 PLN, bo wtedy wąskim gardłem, będą same głośniki. O ile dobrze pamiętam, to na tym samym forum była już kiedyś mowa o pewnych proporcjach jeśli chodzi i układ kolumny-wzmacniacz, tj. że jak wzm. kosztował np. 4000 PLN to na kolumny powinno się przeznaczyć kwotę nie większą niż 2x więcej niż kwota przeznaczona na wzmacniacz. Podałem oczywiście liczby przypadkowe, żeby nie było zaraz jakiejś zadymy.

To było pierwsze primo.

Drugie primo:

Nie sądzę również, że nie można czegoś doradzić bez znajomości pewnych podstawowych informacji, bo np. bardzo często klienci kupowali te kolumny z tym wzmacniacze i już jest jakiś kierunek tzw. wstępna koncepcja. Stąd moja dygresja o Panach z branży. 
 

Trzecie primo - ultimo:

Pomimo tego, że sprzęt audio mam już od ponad 20 lat to nigdy bym się nie pokusił o doradzanie. Wtrąciłem swoje 2 słowa, bo na tym forum ostatnio coraz częściej można się doczekać krytyki niż porady. Ja już kilkakrotnie podawałem te informacje, za których brak skrytykowałeś autora i tak nie otrzymałem żadnej konstruktywnej odpowiedzi.

Bardzo dobra decyzja. Też by mi się odechciało po takim powitaniu.

Dziękuję, tylko musi mnie ktoś wywalić bo nie wiem jak to zrobić.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PawełPaweł napisał:

Podpowie ktoś jaki wzmacniacz najlepiej zagra z Monitorami Audio silver 2??

 

Redakcja Audio wyraźnie piszę co zamieścić w pierwszym poście! 

Potrzebujesz pomocy w doborze nowego sprzętu? Ułatw forumowiczom zadanie. Skorzystaj z wyszukiwarki, by przejrzeć podobne wątki, a jeśli nie znajdziesz ważnych dla siebie informacji, zakładając nowy temat, zastosuj się do poniższych wskazówek, które niegdyś opracował dla Was jeden z naszych nieocenionych moderatorów, czyli RoRo:

1. Zamieść post w odpowiedniej kategorii: kino domowe lub stereo.

2. Koniecznie napisz, jaką kwotą dysponujesz.

3. Powiedz, czy sprzęt ma być używany, czy nowy.

4. Napisz, jaki jest sprzęt towarzyszący - np. masz wzmacniacz XXX, szukasz kolumn podłogowych do 2 tysięcy.

5. Powiedz, jaka jest powierzchnia Twojego pokoju (rysunki mile widziane).

6. Poinformuj nas, czy chcesz kupić sprzęt i użytkować go przez kilka lat, czy też będziesz stopniowo rozbudowywać zestaw.

7. Powiedz, jakich funkcji oczekujesz od sprzętu, pod co będzie podłączony - np. konieczne jest w amplitunerze wejście cyfrowe optyczne/koaksjalne lub HDMI do podłączenia pod telewizor, albo gniazdo USB do odtwarzania plików w mp3.

8. Podaj miejsce zamieszkania (przebywania), bo często w odpowiedzi dostaniesz adresy miejsc sprzedaży konkretnego urządzenia. 

Chyba wszystko jasne @PawełPaweł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, RLC napisał:

 

Redakcja Audio wyraźnie piszę co zamieścić w pierwszym poście! 

Potrzebujesz pomocy w doborze nowego sprzętu? Ułatw forumowiczom zadanie. Skorzystaj z wyszukiwarki, by przejrzeć podobne wątki, a jeśli nie znajdziesz ważnych dla siebie informacji, zakładając nowy temat, zastosuj się do poniższych wskazówek, które niegdyś opracował dla Was jeden z naszych nieocenionych moderatorów, czyli RoRo:

1. Zamieść post w odpowiedniej kategorii: kino domowe lub stereo.

2. Koniecznie napisz, jaką kwotą dysponujesz.

3. Powiedz, czy sprzęt ma być używany, czy nowy.

4. Napisz, jaki jest sprzęt towarzyszący - np. masz wzmacniacz XXX, szukasz kolumn podłogowych do 2 tysięcy.

5. Powiedz, jaka jest powierzchnia Twojego pokoju (rysunki mile widziane).

6. Poinformuj nas, czy chcesz kupić sprzęt i użytkować go przez kilka lat, czy też będziesz stopniowo rozbudowywać zestaw.

7. Powiedz, jakich funkcji oczekujesz od sprzętu, pod co będzie podłączony - np. konieczne jest w amplitunerze wejście cyfrowe optyczne/koaksjalne lub HDMI do podłączenia pod telewizor, albo gniazdo USB do odtwarzania plików w mp3.

8. Podaj miejsce zamieszkania (przebywania), bo często w odpowiedzi dostaniesz adresy miejsc sprzedaży konkretnego urządzenia. 

Chyba wszystko jasne @PawełPaweł

Ci bardziej ogarnięci zrozumieli czego szukam tylko RLC ma problemy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Wiele zależy od Twoich preferencji i warto udać się na odsłuch lub wypożyczyć sprzęt do domu. DOrym rozwiązaniem w przypadku kolumn, które posiadasz byłby wspomniany już NAD C356BEE, który delikatnie ociepli brzmienie i nada lepszej kontroli na basie. Jesli chciałbyś poprawić nieco rozdzielczość NADa to dobrym kierunkiem byłby również brytyjski Audiolab 6000a, który dodatkowo posiada niezłej klasy DAC oraz moduł bluetooth. 
Jeśli brałbyś pod uwagę sprzęt używany to warto poszukać Atoll IN200se ale trzeba go dokładnie sprawdzić czy nic mu nie dolega. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.10.2020 o 23:46, RLC napisał:

Normalnie trzej muszkieterowie 😁 

Proponuję napisać do moderatora @RoRo jak pisać pierwsze posty! 

 

RLC.
Wątpię by to coś dało, skoro niektórzy mają swoją wizję. Jakoś zdecydowana większość użytkowników nie ma problemów by się dostosować do zwyczajów tu panujących.

A wystarczy podać parę szczegółów - choćby ten, czy sprzęt ma być nowy czy używany. Bo "kwota adekwatna do głośników" (raczej: kolumn) to mało precyzyjne określenie. Napisałeś o tym spokojnie, a odzew był dość dziwny 😞

Proponuję autorowi wątku i kilku osobom uczestniczącym trochę więcej spokoju, bo na Forum nie chodzi o to by się spierać i czepiać...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...