Skocz do zawartości

Kino domowe 2.1 - rozwiązanie uniwersalne


Macius.master

Recommended Posts

Witam. Proszę o poradę ws zakupu zestawu 2.1. Obecnie posiadam soundbar Philips Fidelio, który mnie nie zadawała. Nie znam się na zestawach audio. Zestaw powinien służyć do oglądania tv, słuchania muzyki przez BT oraz konsoli. Pod TV na całej ścianie jest podwieszoną szafka wiec fajnie jeśli kolumny można by powiesić na ścianie - jeśli są jakieś które mogą poprawnie brzmieć. Być może są kolumny które mogą poprawnie brzmieć postawione na szafce? Jeśli warunkiem koniecznym jest postawienie ich na podłodze to tak zrobię. Kolumny wolałbym mniejszych rozmiarów. Amplituner fajnie jakby nie był zbyt głęboki, chce zmieścić w szafce z dekoderem i konsola - głębokość szafki 30 cm. Cena - miło byłoby zakręcić się w okolicach 5000, jeśli to niemożliwe to najniższa rozsadna, zależy mi na atrakcyjnym stosunku ceny do jakości. Z góry dziękuję za podpowiedzi.

 

3421C0DC-AB59-4879-B51E-2FEA93424164.jpeg

Edytowano przez Macius.master
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Optymalnym rozwiązaniem w Twoim przypadku byłyby wydajne monitory. Pylon Audio Diamond Monitor zapewnią brzmienie przestrzenne z dobrą podstawą basową i bliższą średnicą. Wzmacniacz proponuję Topping MX3, który bardzo dobrze zgrywa się z tymi kolumnami, pomimo niewielkich gabarytów Topping gra dużym dźwiękiem i potrafi zawstydzić znacznie większe konstrukcje i znacznie droższe. Możesz podłączyć TV za pomocą kabla optycznego, masz także możliwość podłączenia komputera przez USB lub innych urządzeń przez bluetooth. 
Jeśli uznasz, że basu jest za mało to nie ma najmniejszego problemu aby dołożyć subwoofer. 
Alternatywą dla Pylonów mogą być Q-Acoustic 3030i, które zagrają nieco bardziej zróżnicowaną górą, która będzie czystsza. 

Możesz także zwrócić uwage na monitory aktywne takie jak Klipsch The SIxes, które charakteryzują się bardzo dobrą dynamiką oraz krystalicznie czystą górą. Średnica jest delikatnie wycofana. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zdecydujesz na wymieniany wyżej Toping, to jeszcze nie ma zagrożenia, ale decydując się na "pełnowymiarowe" urządzenie, to

9 godzin temu, Macius.master napisał:

Amplituner fajnie jakby nie był zbyt głęboki, chce zmieścić w szafce z dekoderem i konsola

nie idź tą drogą. Urządzenie potrzebuje cyrkulacji powietrza, musi mieć zapewnione chłodzenie, więc upychanie go do tej szafki i obkładanie jeszcze na około innymi urządzeniami wydzielającymi ciepło, to nie będzie najszczęśliwszy pomysł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, S4Home napisał:

Kolumny nie mogą wisieć na ścianie.

Są modele, które mają specjalne nagwintowane otwory na tylnej ściance, służące właśnie do tego, żeby powiesić je na ścianie. Może to co prawda osłabić dźwięk (a mi osobiście takie umieszczanie kolumn się nie podoba) ale opcja taka istnieje. Istotne jest też pytanie na jakiej wysokości jest blat szafki, bo jeśli jest mniej niż 50 - 60 cm to też nie będzie dla nich najszczęśliwsza lokalizacja. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tomek4446 napisał:

Nie chcę nic sugerować , ale nie dałoby się tej szafki , powiedzmy jutro , wystawić na OLX i kupić taką o normalnych wymiarach :) 

😄 szafka jest śliczna, jestem blisko decyzji o monitorach (białych) dla których mógłbym zrobić półeczki żeby troszkę odstawały od ściany. Aktywne odpadają z powodu trudności w ukryciu kabli 😄

8 godzin temu, seba3002 napisał:

Są modele, które mają specjalne nagwintowane otwory na tylnej ściance, służące właśnie do tego, żeby powiesić je na ścianie. Może to co prawda osłabić dźwięk (a mi osobiście takie umieszczanie kolumn się nie podoba) ale opcja taka istnieje. Istotne jest też pytanie na jakiej wysokości jest blat szafki, bo jeśli jest mniej niż 50 - 60 cm to też nie będzie dla nich najszczęśliwsza lokalizacja. Pozdrawiam.

Dzięki za radę. Blat jest na wysokości 53 cm.

15 godzin temu, S4Home napisał:

Kolumny nie mogą wisieć na ścianie.

Bardzo osłabisz ich dzwiek. No zrobiłeś co zrobiłeś z ta szafką trudno. Teraz trzeba szukać kolumn które moga na tym stać.

Jakiej wielkości jest to pomieszczenie?

Być może będzie wymagało wsparcia suba?

Ile masz do TV odeglości?

 

Piotr

Pomieszczenie to właściwie „otwarty dół”, po lewej kuchnia i schody, z tylu jadalnia. Akustycznie dno. Telewizor w odległości 3-3,5 m.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Markcox napisał:
 

To może Cię zaskoczyć, ale w przypadku każdych kolumn musisz się liczyć z jakimiś kablami.  ;) 

Oczywiście zdaje sobie sprawę. Ale wolałbym je sprowadzić do wzmacniacza ukrytego w szafce, po 1 kablu do wzmacniacza niż prowadzić kable od jednej kolumny do gniazdka, tv, innej kolumny, itp. Topping MX3 z powodów gabarytowych wydaje się fajna propozycja.

Może inaczej. W pewnym sensie zależy mi na estetyce salonu. Z tego powodu jestem posiadaczem dosc drogiego soundbara na którym się przejechałem. Propozycja jaka otrzymałem na forum są monitory, które są estetyczne. Ale jeśli np kolumny podłogowe, które postawiłbym przed szafką oraz wzmacniacz/amplituner postawiony pod szafka mający wtedy bardzo dobrą cyrkulację powietrza w miarę podobnej cenie byłby lepszym jakościowym rozwiązaniem to się na to zdecyduje. Dziekuje za wszystkie nadesłane sugestie oraz czekam na kolejne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

Oczywiście że da się je zamontować. Audio przyjmie wszystko. :P Ale Audio to dźwięk. Kupujesz dla wyglądu. Montować można na suficie. Kupujesz dla dzwieku zrób po Bożemu.

Duże pomieszczenie.

Jednak stereo? Wsparte subem?

Na pewno po pierwsze kupuję dla dźwięku. Czy mógłbyś doradzić coś po Bożemu? Stereo wsparte subem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ELAC Debut 2.0 B6.2 nie znam zbyt dobrze. Najniższe częstotliwości rozchodzą się bezkierunkowo i położenie tunelu br nie jest aż tak bardzo istotne jak to czy kolumny można postawić dość blisko ściany. Zwykle gorzej do tego nadają się kolumny z dość mocno uwypuklonym basem. Zazwyczaj lepiej nadają się do tego kolumny wyposażone w elementy do regulacji basu z tunelu br. .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ELAC Debut 2.0 B6.2 mają niezle opinie oczywiście w swojej kategorii cenowej. Mógłbyś mi polecić zestaw który znasz? Coś dla laika oglądającego TV do sporadycznego odtwarzania muzyki przez BT. Zawiodłem się bardzo na soundbarze philips fidelio htl9100. Im taniej tym lepiej ale nie jest to najistotniejsze. 
A co z Topping MX3, cena bardzo niska? Czy poradzi sobie z takimi kolumnami? Czy w takim przypadku warto byłoby mi kupić wzmacniacz kilka razy droższy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ELAC Debut 2.0 B6.2 nie jestem pewien czy nie będą grały zbyt ciemno ustawione blisko ściany. Może ktoś coś na ten temat się wypowie. Wiem ze przy takim ustawieniu dobrze sprawdza się połączenie SMSL Q5 pro z KEF Q350. To właśnie kolumny z tunelem z tyłu wyposażone w pierścienie i zatyczki z gąbki do niech. Zamiast bluetooth lepszym rozwiązaniem były Chromecast Audio. A taki marny odbiornik  bluetooth jaki ma ten Topping można kupić niezależny za 40 zł na allegro: https://allegro.pl/oferta/baseus-odbiornik-dzwieku-bluetooth-adapter-aux-usb-8380139502 . Myślę ze do tego celu nie ma sensu kupować droższego wzmacniacza, raczej lepsze kolumny do SMSL-a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urządzeń Apple nie znam. Google Chromecast Audio jest produktem konkurencji i raczej nie umożliwia przesyłania dźwięków wprost z telefonu Apple, tylko z urządzeń z Androidem wyposażonych w coś takiego. Do tego ma inne funkcje sieciowe, bo jest niezależnym streamerem sieciowym którym steruje się tylko zdalnie spod kompatybilnego oprogramowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...