Skocz do zawartości

Modyfikacja zestawu


ksi3zyc

Recommended Posts

Cześć,

Idzie jesień więc czas na wieczorne siedzenie przy audio a przy okazji kombinowanie co by tu zmienić.

Obecny zestaw gra fajnie ale wiadomo, gonimy króliczka J

Zastanawiam się które elementy wymienić by optymalnie wydać dodatkową ok. 1500-2000 pln. Oczywiście sprzedając jakiś element powiększy budżet na zakupy.

W grę wchodzą zarówno nowe sprzęty jak i używane.

 

Obecnie jest:

KEF Q750 + kable głośnikowe Melodia Purple Rain

Cambridge Audio Azure 851A + kabel zasilający Tomanek

ARCAM  rDAC +  zasilacz liniowy ULPS for rDAC Tomanek

Malina 3 + Hifiberry Digi+ pro + Volumio Virtuoso

2x RCA Melodica Purple Rain

Coaxial - IXOS XHD258

Listwa Tomanek TAP4 z DC-Blockerem x2

Panele akustyczne Mega Acoustic -  4 absorbery, 4 bastrapy, kilka mobilnych pianek akustycznych.

 

Słucham wszystkiego po trochu pop, rock, elektronika, blues, trochę jazzu, trochę muzyki klasycznej J.

 

Będę wdzięczny za Wasze sugestie co wymienić w pierwszej kolejności.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Przede wszystkim warto wymienić kable na coś lepszego, ponieważ Melodika w tym przypadku jest sporym ograniczeniem. Wymiana na dynamicznego Chord Clearway przyniesie wiele korzyści. Jeśli chciałbyś zachować muzykalny charakter brzmienia ale podnieść rozdzielczość to polecałbym zwrócić uwagę na Kimber 4PR. W przypadku kabla IC to tutaj także warto byłoby zainteresować się wymianą na muzykalnego QED Reference Audio 40 lub Kimber PBJ. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny oraz omówienia warunków wypożyczenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Kontynuując wątek modyfikacji. W ślad za sugestiami, zmieniłem nakładkę stremera.

Poniżej wklejam porównanie obydwu nakładek:  hifiberry digi+ pro vs. PI2AES

 

Podłączenie okazało się plug&play, nie wymagało reinstalacji Volumio. Obecnie gra na zasilaczu Lenovo 20V3.25 A - zasila całość a w przyszłości zasilacz Sigma 11.

Co do porównań. Do tej pory wydawało mi się, że mam naprawdę fajnie grający sprzęt i w sumie kolejnym etapem powinna być zmiana kolumn,

Polecana zmiana nakładki okazała się strzałem w 10-tkę. Spodziewałem się zmiany ale nie aż tak dużej !!!

Od pierwszej chwili nie było wątpliwości, że to granie na innym poziomie. Zmiana jest spektakularna i to pomimo tego, że aktualnie jest "świąteczne ustawienie" kolumn :).

Ktoś się zapyta, co się poprawiło...  ? Wszystko :) . Teraz czaka mnie słuchanie ulubionych albumów od nowa.

Pi2Aes vs Hifiberry DIGI Plus Pro.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ksi3zyc napisał:

Zmiana jest spektakularna i to pomimo tego, że aktualnie jest "świąteczne ustawienie" kolumn :).

Co masz na myśli pisząc "świąteczne ustawienie" kolumn? Czy to oznacza ze owe kolumny nie stoja tam gdzie zwykle?

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Co masz na myśli pisząc "świąteczne ustawienie" kolumn? Czy to oznacza ze owe kolumny nie stoja tam gdzie zwykle?

Dokładnie tak, choinka musiała się zmieścić :) w związku z tym zwykle robię male przemeblowanie.  Stoją węziej i bliżej ściany, brak z jednej strony bastrapów (nie komponowały się z choinką ) no i między kolumnami jest dodatkowe biurko. Ot i cala historyja ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

A czy ta cala historyja nie ma czasem głębszego dna? Mam na mysli to ze zmiany dźwiękowe, które sa teraz nie wynikają z przestawienia kolumn? Bo piszesz ze bardzo duza różnica po zmianie źródła.

He, he. Przemeblowanie było tydzień temu, w miedzy czasie też słuchałem muzyki i mam porównanie bezpośrednio po zmianie nakładki. Swojego czasu sporo "jeździłem" kolumnami po pokoju więc znam temat co nieco :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Tej nie znam. Gdzie kupiłeś? Jak spiąłeś z DAciem?

Jest obszerny temat na równoległym forum "też na A" :) .  Zakupiona w USA koszt 149 dolarów + przesyłka 14.49 dolarów + 158 pln VAT naliczony w urzędzie celnym.

https://www.pi2design.com/pi2aes.html

Podłączone po RCA do Arcam rDAC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ksi3zyc napisał:

Jest obszerny temat na równoległym forum "też na A" :) .  Zakupiona w USA koszt 149 dolarów + przesyłka 14.49 dolarów + 158 pln VAT naliczony w urzędzie celnym.

https://www.pi2design.com/pi2aes.html

Podłączone po RCA do Arcam rDAC.

Używasz zasilania liniowego czy impulsowego i czy 12V czy 24V?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...