Skocz do zawartości

Kino do słuchania muzyki - co dalej?


Misiek87

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

SMSL stosuje takie firmowe rozwiązanie które automatycznie zcisza zawsze wzmacniacz do pewnego poziomu gdy zmieniamy źródło. Gdy głośność mieliśmy ustawiona poniżej tego poziomu nic wtedy ta funkcja nie zmienia. Również gdy zostawimy wzmacniacz nastawiony zbyt głośno to po włączeniu będzie on przyciszony do tej ograniczonej wartości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Będzie przydługo, ale mam tu trochę odpowiedzi na moje pytania od których zaczął się ten wątek i które przewijały w moich postach. Dzięki dla każdego kto dotrwa do końca :D

Skłaniałbym się ku dwóm wzmacniaczom mocno ponad budżet: Cyrus One HD albo Nad c368. 

I

W piątek miałem okazję zawitać do jednego z salonów we Wrocławiu, gdzie mają Cyrus One. W sumie po krótkiej rozmowie trafiłem na odsłuch Cyrus One Cast. Odsłuch Ad hoc, bez przygotowania. Do słuchania poszło (Tidal Hi-Fi):

  1. The Doors – The Changeling;
  2. Queen – Death On Two Legs
  3. Sons Of Kemet – My Queen is Albertina Sisulu
  4. Paul Simon – Under African Skies

Kolumny i wrażenia:

  1. Triangle Borea Br08 – bardzo neutralnie. Ciężko mi było jednoznacznie wskazać jakieś elementy wyróżniające te kolumny. Szczegółowo, detalicznie, raczej środek wysunięty na pierwszy plan.
  2. Kef Q750 – do odsłuchu podszedłem z pewną fascynacją. Dużo o nich czytałem, również na forum – w tym test od Kraft'a. Dla Mnie granie bardzo ciemne, ale kontrolowane i nieprzytłaczające. Muszę przyznać, że wrażenia były ciekawe – jest efekt oderwania dźwięku i otulenia słuchacza – dobrze się ich słuchało również ciszej. Zakładam, że są to kolumny do długiego grania bez efektu zmęczenia. Trudno mi powiedzieć, czy to granie dla mnie... Pochopnie bym nie skreślał.

W sumie ciężko o wnioski. Słuchałem zupełnie innych zestawów, bez możliwości oceny charakteru brzmienia wzmacniacza oraz odpowiedzi na pytanie czy i co wniesie do mojego toru.

II

Tu postanowiłem się lepiej przygotować. Na odsłuch umówiłem się w innym salonie na sobotę. Zabrałem moje polka audio T50 i pojechałem na porównywanie. W sumie odsłuchałem 4 zestawy kolumn – w tym na końcu moje. Wnioski DLA MNIE są odkryciem na miarę wynalezienia koła, ale po kolei...

Co (fragmenty):

  1. The Doors – The Changeling;
  2. The Doors – Riders on the Storm;
  3. Queen – Death On Two Legs
  4. Paul Simon – Under African Skies
  5. Paul Simon – I Know What I Know
  6. Joe Cocker – Shelter Me
  7. Fleetwood Mac – The Chain
  8. Electric Light Orchestra – Don' Bring Me Down
  9. Elton John – Crystal
  10. Sons Of Kemet – My Queen is Albertina Sisulu
  11. Sond Of Kemet – My Queen is Anna Julia Cooper
  12. Lao Che – Polak, Rusek i Niemiec
  13. Lao Che – Tu
  14. Raz Dwa Trzy – Trudno Nie Wierzyć w Nic.

Na czym: Nad c368 + Node 2i. Poziom głośności -22,5 dB

Kolumny i wrażenia:

  1. Mission QX-3 – ciemne granie. Bas kontrolowany, ale przysłania środek i wysokie tony. Dla mnie przytłaczające i męczące – czułem się pod ostrzałem.
  2. Elac Debut Reference F5 – Chyba mój faworyt gdybym miał wybrać kolumny. Na pierwszym planie są średnie i wysokie tony. Basu tyle ile trzeba – fajnie podkreśla to co się dzieje na scenie, ale niczego nie przesłania. Super efekt wypełnienia pomieszczenia.
  3. Imagine X1T – Grają środkiem i niskimi tonami. Drugi wybór po Elac'ach. Więcej basu kosztem szczegółowości, ale wszystko pod kontrolą.
  4. Wszystko fajnie, ale ile w tym to zasługa wzmacniacza? Odpowiedziałem sobie dalej. Polk Audio T50 – Nad odarł moje „Polki” z godności, a następnie kazał je szybko odłączyć by (o zgrozo!) nikt więcej nie usłyszał. Nie żebym miał jakieś przesadne oczekiwania co do moich bardzo budżetowych kolumn, ale efektem byłem zdruzgotany. Basu mało, szczegółowość (jaka by nie była) to wszystko było „kanciaste” i drażniące uszy. Brak przestrzeni, brak wypełnienia. Czarę goryczy przelał utwór Electric Light Orchestra – Don' Bring Me Down, bo okazało się, że nie tylko jest źle, a jeszcze kolumny są na granicy utraty kontroli i zaraz będzie trzeszczeć.

No nic. Nie będę kupował samego wzmacniacza, bo zanim dokupię kolumny to popadnę w nerwicę słuchając Polków. Kupię najpierw kolumny! No i dobra, jeszcze tylko szybki teścik i do domu. Do Elac'ów podłączono yamaha Rx-V685, bym sprawdził jak wrażenia. Bas rezonował w całym pomieszczeniu, dudnienie odbierające oddech... A! Nie włączyłem Pure Direct. Lepiej? Lepiej, ale dalej lepiej nie mówić. Przynajmniej już wiem dlaczego do tej pory dźwięk Polk Audio był dla mnie akceptowalny. RX-V685 wybacza wiele, naprawdę wiele. Dodatkowo ma swój ciepły, kołderkowy (?) styl grania, z niską szczegółowością, podpiciem niższych tonów przesłaniających braki w innych pasmach.

Zatem Nad c368 zniszczył moje Polk Audio, a potem pośrednio już gdy słuchałem amplitunera KD uzmysłowił mi jak powinien grać zestaw stereo.

Wnioski? Powinienem kupić wzmacniacz i kolumny – RAZEM. Odsłuch zwyciężył :) 

KURTYNA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochłonąłem. 
Po odsłuchu Nad c368 w @Top Hi-Fi & Video Design we Wrocławiu chcę zmienić również kolumny - teraz. No i zaczynają się nowe schody. Elac Debut Reference F5 słuchałem i zrobiły na mnie wrażenie, ale poniżej mam trochę wątpliwości. Z resztą nie zamykam się na powyższe kolumny.

Może zacznijmy od akustyki i układu pomieszczenia. Fotki mojego salonu. Kolumny ze słuchaczem (stereo) tworzą trójkąt równoramienny - między kolumnami 2,1 m. - kolumny słuchacz 2,5 m. Czasem muzyka w tle, a słuchacz w ogóle poza miejscem odsłuchowym (przy stole). Wiem, że sub nie powinien wylądować w kącie, no ale z dwojga złego wolałem sub niż kolumnę. 

20201122_202323.thumb.jpg.4f33a0cec74f9936343c6c3ac8b78492.jpg20201122_202414.thumb.jpg.4793a8a2a46e49dd41b339620322441b.jpg

Z obecnego zestawu który mam zostawiłbym Yamahę RX-V685 oraz Magnat 302a. Polki T531 poszłyby na sprzedaż.

1. Czy set 5.0 musi być od jednego producenta i z jednej serii? 
2. Fronty. Czy do takiego pomieszczenia pchać się w kolumny podłogowe? Szerokość pokoju 3,3 m. Zastanawiam się nad podstawkowymi na front plus standy. Co o tym sądzicie? 
3. Tył. Jakby nie patrzeć to surround'y są od słuchacza/y ok. 1,2 m. Z drugiej strony kalibracja YPAO Yamahy robi swoje i odległość nie była i nie powinna być problemem.

Oczywiście głosy krytyki, że pomieszczenie za małe do kina również przyjmę na tzw. "klatę". Poznam każdą opinię, jeśli wyjdzie z tego coś konstruktywnego. Podobnie jeśli gdzieś za ciasno. 

Budżet - urósł do 7000 zł, +/- 10%. W tym na pewno Nad c368. Priorytetem jest odsłuch w stereo. Nie upieram się by od razu kupić cały set 5.0. Dobrze by było, ale zobaczę w którą stronę to pójdzie - chociażby muszę wybrać czy kolumny podłogowe czy podstawkowe. Na pewno myślałem o set Indiana line Tesi. Heco Aurora 700 trochę się boją z powodu basu, choć wiem że często polecane na forum. Moje preferencje co do grania może trochę (między wierszami) wynikają z poprzedniego postu. 

Pomóżcie! 

@lysyrafal @1Ender @seba3002 @Markcox z chęcią poznał bym Waszą opnie w temacie. 

Podobnie branży @Top Hi-Fi & Video Design @Q21 @S4Home.

Jak i zapraszam wprost nie wymienionych wyżej ;) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie

2. Jesli małe to tak. Takie F5 czy to reference czy F5.2 moim zdaniem są po prostu ok. Z monitorami możesz uzyskać po prostu więcej przestrzenni.

3. Tu jest ok. Kalibracja to wyreguluje.

No 700tki mogą być bardziej masywne od ELACa. Skoro je odsłuchałeś to moim zdaniem sprawdź je w domu.

Na razie klasyczna serie Debut 2.0

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo, iż jestem zwolennikiem kolumn podłogowych, to w Twoim pomieszczeniu spróbowałbym monitorów. Bas, może teoretycznie będzie go mniej, ale może być lepiej kontrolowany i przestanie dudnić. W obecnym ustawieniu kolumny stoją trochę za blisko ścian. Wysunąłbym je też bardziej w głąb pokoju (tak, aby się "widziały") i skręcił osiami w kierunku miejsca odsłuchu. 

Edycja. 

Poszedłbym całkowicie w stereo. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2020 o 22:10, Misiek87 napisał:
  • Elac Debut Reference F5 – Chyba mój faworyt gdybym miał wybrać kolumny. Na pierwszym planie są średnie i wysokie tony. Basu tyle ile trzeba – fajnie podkreśla to co się dzieje na scenie, ale niczego nie przesłania. Super efekt wypełnienia pomieszczenia

Jeżeli po odsłuchu podobały Ci się te kolumny to właściwie ciężko coś tu napisać. Dodam tylko, że cena tego zestawu NAD C368 z tymi kolumnami przekracza budżet.

Warto jeszcze przesłuchać modelu podstawkowego z tej serii czyli Elac Debut Reference B6 bo może lepiej sprawdzą się w Twoich warunkach akustycznych.

Odpuść kino, idź w stereo na którym też możesz spokojnie oglądać filmy a muzyka na takim sprzęcie będzie brzmiała o niebo lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, 1Ender napisał:

Pomimo, iż jestem zwolennikiem kolumn podłogowych, to w Twoim pomieszczeniu spróbowałbym monitorów.

 

6 godzin temu, lysyrafal napisał:

Warto jeszcze przesłuchać modelu podstawkowego z tej serii czyli Elac Debut Reference B6 bo może lepiej sprawdzą się w Twoich warunkach akustycznych.

Tak też zrobię. Finalnie i tak rozstrzygnie odsłuch w domu. Choć byłem zaskoczony, B6 małe nie są. Na pewno nie nadają się na surround'y 😂, a przynajmniej nie w moim metrażu.

10 godzin temu, 1Ender napisał:

Wysunąłbym je też bardziej w głąb pokoju (tak, aby się "widziały") i skręcił osiami w kierunku miejsca odsłuchu. 

Taak... taką pozycję przyjmują koło 21:00, gdy 2-latek idzie spać. Zrzucają też maskownicę ;)

6 godzin temu, lysyrafal napisał:

Odpuść kino, idź w stereo na którym też możesz spokojnie oglądać filmy a muzyka na takim sprzęcie będzie brzmiała o niebo lepiej.

 

10 godzin temu, 1Ender napisał:

Poszedłbym całkowicie w stereo. 

Nie wykluczam, zwłaszcza że od miesiąca temat do mnie wraca i wraca. Musze sprawdzić w domowych warunkach jak będzie się oglądało filmy w stereo na wzmacniaczu i nowych kolumnach. Choć nie mam też złudzeń - obraz z konsoli i chromecast video przepuszczony przez ampli kina tylko zyskuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Misiek87, jako że wspomniałeś o mnie to też coś napiszę 🙂. Słuchałeś w top hi-fi. W ich salonach są genialne sale odsłuchowe. Nie da się tego porównać do warunków domowych. Po zdjęciach zamieszczonych przez Ciebie, widzę że masz podobny układ pokój do mojego. Niestety nie słuchałem elacòw. W top hi-fi słuchałem PSB i z Yamaha grały przyzwoicie. Kolega ma starszy model monitorów mission, które napędza też Yamaha (880) i wg mnie też jest to udane połączenie. Na Twoim miejscu nie wykonywalnym żadnych gwałtownych ruchów. Wypożycz sprzęt do domu. Posłuchaj kilka dni. Ja od jutra będę testował w domu chwalone tutaj dynaudio emit m20 z Cyrusem one. Jestem bardzo ciekaw jak to wypadnie w porównaniu z moim zestawem. Po odsłuchu skromne coś, może też Cię to zainteresuje. Na Twoim miejscu nie skupiałbym się tylko na ofercie Top hi-fi. Większość zaprzyjaźnionych z forum salonów wypożycza sprzęt - warto z tego skorzystać. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seba3002 dzięki za powyższe. Ciekaw jestem Twoich wrażeń dynaudio emit m20. Wspomniałem o Tobie, bo czytając na forum gdzieś mi się rzuciło w oczy, że również słuchasz w niewielkim salonie i (chyba) kolumnach podstawkowych. No i łączysz kino z wzmacniaczem.

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Na Twoim miejscu nie wykonywalnym żadnych gwałtownych ruchów.

Nie zamierzam. Budżet robi się spory, a chciałbym kupić świadomie. Odsłuch w Top Hifi to raczej preludium i poczatek rozważań o wymianie polk audio T50. Wolałbym kupić na chłodno. Zacząłem zastanawiać się po prostu nad podstawkowymi, bo cenowo ustępują podłogowym i zawsze można spojrzeć serię wyżej, a mój pokój wielkością nie grzeszy. 

Zawsze z chęcią usłyszę od branży kontrpropozycję do Elac'ów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Miałem sytuację nieco podobną do Twojej, a mianowicie amplituner KD (Onkyo 636) i fronty Wharfedale Diamond 9.5. O ile w kinie nie było źle, to słuchanie muzyki na tym zestawie mnie nie zadowalało. Zdecydowałem się pójść na razie w stereo, ale z możliwością dodania potem amplitunera KD - moje Onkyo nie miało wyjścia pre-out. Wybrałem Cyrusa One HD. Tego Nada też słuchałem, ale go odpuściłem ze względu na to, że nie ma wejścia pod amplituner AV. Niemniej jednak słuchałem go m.in. z kolumnami Focal Chora 828, Monitor Audio Gold 300 i Dali Opticon 6. I ten C638 grał fajnie z tymi wszystkimi kolumnami (najmniej przypadły mi do gustu Dali, ale może byłem już zbyt zmęczony). W każdym razie masz sporo kombinacji, no i do Nada możesz dodać też moduł Bluesounda i mieć od razu świetny streamer. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.11.2020 o 09:58, Misiek87 napisał:

@seba3002 dzięki za powyższe. Ciekaw jestem Twoich wrażeń dynaudio emit m20. Wspomniałem o Tobie, bo czytając na forum gdzieś mi się rzuciło w oczy, że również słuchasz w niewielkim salonie i (chyba) kolumnach podstawkowych. No i łączysz kino z wzmacniaczem.

Nie zamierzam. Budżet robi się spory, a chciałbym kupić świadomie. Odsłuch w Top Hifi to raczej preludium i poczatek rozważań o wymianie polk audio T50. Wolałbym kupić na chłodno. Zacząłem zastanawiać się po prostu nad podstawkowymi, bo cenowo ustępują podłogowym i zawsze można spojrzeć serię wyżej, a mój pokój wielkością nie grzeszy. 

Zawsze z chęcią usłyszę od branży kontrpropozycję do Elac'ów.

Od rana (dzięki uprzejmości @Q21 ) grają u mnie dynaudio emit m20 na przemian z moimi dali mentorami 1. Mówiąc najogólniej - w swojej cenie to bardzo fajne kolumny. Grają ciepłym, dobrze dociążonym dźwiękiem.  Wokale nie są może tak dobrze nakreślone jak w moich kolumienkach ale słucha się ich z przyjemnością. Rzuciło mi się to zwłaszcza w uszy przy wokalu Marka Knopflera, który był trochę wycofany. Góra delikatna i nie tak rozdzielcza jak w moich paczkach. Scena szeroka aczkolwiek nie idealnie rozrysowana. Bas - głęboki ale nie tak punktowy jak lubię. Jest go być może więcej niż w moich maleństwach ale jak dla mnie jest odrobinkę zbyt rozlazły. Podsumowując - bardzo czarujące kolumny. Jednak jeżeli kolego @Misiek87, zależy Ci na mocniejszej górze to raczej nie tędy droga. W sobotę będę odsłuchiwać jeszcze kilka paczek z przedziału 3000 - 6000 i opiszę swoje wrażenia. Na razie pozostaję przy swoich dali 🙂.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @seba3002.

Jak póki co tworze listę potencjalnych paczek do posłuchania. Pewnie posłucham co i gdzie się da, a potem wytypuję wąską grupę kandydatów do odsłuchu domowego.

Dali Oberon 3
Elac Reference B6
Klipsch RP-600M
Kef Q350
Elac Uni-Fi BS U5
Monitor audio silver 100
PYLON AUDIO Diamond Monitor

Dali Opticon 2 

Zainteresowały mnie jeszcze Elac Carina BS243.4. Czytałem jednak, że są wymagające i pewnie lepiej poradziłby sobie z nimi Cyrus niż Nad. Mimo że ponad budżet to ciekawość będzie wymagała zaspokojenia i odsłuchu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję posłuchać Elac Carina BS243,4 za Nad c368, ale muszę powiedzieć że nie zrobiły na mnie specjalnego wrażenia. Podobnie słuchałem Elac Debut Reference B6 i powiem, że mimo że to tańsze paczki od Cariny to zrobiły na mnie lepsze wrażenie - bardzo subiektywnie - jakby proporcje wysokich, średnich i niskich tonów były lepiej dla mnie zbalansowane.

Pod kątem zaś szczegółowości bardzo przypadły mi do gustu Browers 606. Coś zaś coś - tu z kolei za mało basu,

 

Za podłogowymi również się rozglądam i trafiłem na nurtujące pytanie początkującego. Wiem że wielkość przetwornika ma znaczenie, no ale czy nie brać pod uwagę kolumn z przetwornikami poniżej 6"? 

Chociażby: Kef q550 (5,25"), Elac Uni Fi FS U5 (4") czy Monitor Audio Bronze lub Silver 200? (5,5")

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

@S4Home 

Dnia 2.12.2020 o 06:53, S4Home napisał:

W takim razie stawiam że Silver 100 może Ci się podobac.

miałeś nosa :)

Dnia 2.12.2020 o 06:53, S4Home napisał:

Jesli podłogowe to KEF ale Q750.

Tu w sumie też :D

Wróciłem właśnie do Wrocławia po wycieczce do Oświęcimia i S4Home. Bardzo udany piątek. Znajdę chwilę to coś wiecej napiszę.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo udany piątek.

W sumie na odsłuchu spędziłem prawie 3h. Bardzo zadowolony jestem z porównania Cyrus One i Nad c368. Błędnie zakładałem, że powinny grać podobnie. Dla mnie Nad c368 gra bardziej żywo i tu mi bliżej.

Wrażenia "dzień po". Posłuchałem:

1. Audiovector QR1 - równo. Tu wyraźniej nabrały życia przy Nad.

2. Focal Aria 906 - dla mnie za gęste granie (ciężko to wyrazić).

3. Monitor Audio Silver 100 - dynamika, sprężysty bas, przestrzeń. Mój faworyt.

4. Kef Q750 - tu ogromne zaskoczenie. Jak to inaczej zagrało z Nad! Jaśniej niż z Cyrus. Od razu przyznaję, że poza pkt 1 pozostałe paczki odsłuchiwałem tylko z Nad. No ale, we Wrocławiu słuchałem Kef z Cyrus i było dużo ciemniej.

5. Cabasse MC170 - jak w pkt 3, ALE za ostra góra. Talerze perkusji były dla mnie trochę drażniące.

6. Elac Carina 243.4 - dla mnie wycofane.

7. Fyne Audio F501 - Obawiam się basu. Zwłaszcza gdy wcisnę je w te moje wnęki blisko ściany (30 cm od ściany).

Trochę już posłuchałem. Na pewno w domu chciałbym posłuchać Nad c368 z MA Silver 100, Kef q750 i Elac Debut Reference 75.

A! Jedna kwestia mnie wstrzymała. Trafiłem na wątek:

https://forum.audio.com.pl/topic/78027-pierwsze-stereo-do-ok-10-tys-du%C5%BCo-niejasno%C5%9Bci/

Zwłaszcza ciekawa wymiana pomiędzy @tomek4446, @Chyba Miro 84,@Fafniak i pozostałymi dotycząca efektu WOW.

Działam dość zachowawczo i mój racjonalizm stara się zwalczyć poczucie efektu WOW przy MA Silver 100 i Kef750 :D Może zbyt pochopnie odrzucam to co zagrało równo i bez tego pozornego "błysku".

Co byście jeszcze radzili posłuchać? Zastanawiam się nad Pylon Diamond Monitor. Do tego audio physic classic 3 - dlaczego tak mało informacji o tych podstawkach?

Coś jeszcze możecie zasugerować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rozejrzałeś wśród używanych typu :

https://allegrolokalnie.pl/oferta/dynaudio-evoke-10-kolumny-glosniki

https://allegro.pl/oferta/kolumny-podstawowe-usher-x-718-9990993854 / o nich możesz pogadać z kolegą @nowy78 /

https://allegro.pl/oferta/quadral-phonoloque-tribun-debowe-standy-9543751627

https://allegrolokalnie.pl/oferta/kolumny-audiofilskie-proac-response-d1 / z pewnością godne polecenia o ile nie słuchasz ciężkiego metalu /

https://allegrolokalnie.pl/oferta/proac-tablette-anniversary-glosniki-atacama / świetne kolumny , choć może za bardzo obrosłe legendą i cenę też bym negocjował .

https://allegro.pl/oferta/proac-1sc-legend-monitor-upgrade-alphacore-hovland-7997579764 / mam te kolumny tylko bez żadnych ulepszeń , jak lubisz piękną średnicę to nie ma lepszych /

https://allegro.pl/oferta/spendor-bc-ii-jak-nowe-kolekcjonerski-stan-9441893705 / klasyk , znam właściciela komisu w którym są , też audiofil , może Ci o nich wszystko powiedzieć , warto zadzwonić /

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Misiek87 napisał:

Co byście jeszcze radzili posłuchać? Zastanawiam się nad Pylon Diamond Monitor. Do tego audio physic classic 3 - dlaczego tak mało informacji o tych podstawkach?

 

Ostatnio pisał o nich @seba3002, możesz poszukać jego wypowiedzi. Ja słuchałem Cyrusa One, Nada 368 i Marantza 7000n tylko z podłogowymi kolumnami, ale zestawienie Nada z Monitor Audio Silver 300 bardzo mi przypadło do gustu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Misiek87 napisał:

Zwłaszcza ciekawa wymiana pomiędzy @tomek4446, @Chyba Miro 84,

Co byście jeszcze radzili posłuchać? Zastanawiam się nad Pylon Diamond Monitor. Do tego audio physic classic 3 - dlaczego tak mało informacji o tych podstawkach?

Rzeczywiście, mało informacji o audio physic classic 3. Mam na to nawet teorię 🙂. Zauważcie, że najpopularniejsze na forum kolumny to podłogówki w cenie ok 3000 PLN. Nawet bardzo dobre monitory jak dynaudio emit m 20, kosztujące też 3000 nie sa tak często polecane jak... Heco Aurora. Audio physic kosztuje ok 4500, czyli więcej niż budżetowe podłogówki a do dużych podstawek też nie należą. Czyli dla kogo te kolumny? Dla kogoś kto zaczyna przygodę z audio - nie, bo taka osoba chce dobrze, dużo i nie za drogo. Do audiofila też nie - bo co to za hajend za 4500 PLN. Czyli zostają osoby, które audio odrobinkę liznely i chcą zrobić kolejny krok. Ale te osoby częściej zaczynają od odsłuchów a nie od rad forumowiczów 😉. Oczywiście to tylko teoria, która może nie mieć z prawdą nic wspólnego 🙂

A prawda jest taka, że to bardzo fajne, grające równym, przestrzennym, rozdzielczym dziekiem, z dobra podstawą basową kolumny. A na dowód, że są ich odbiorcy dołączam fotę 🤪

IMG_20201207_090248.jpg

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...