Skocz do zawartości

Kino do słuchania muzyki - co dalej?


Misiek87

Recommended Posts

47 minut temu, seba3002 napisał:

Czyli zostają osoby, które audio odrobinkę liznely i chcą zrobić kolejny krok. Ale te osoby częściej zaczynają od odsłuchów a nie od rad forumowiczów

Seba masz dużo racji , marketing po coś jest. Ze zgrozą obserwuję jak obecnie na forumowym rynku medialnym zostały Heco , Pylon , Fyne , w cień i niebyt odszedł jeszcze niedawny " król " czyli Melodika. Większość nowych w audio osób opiera się na reklamie i designie i przystępnej cenie. To działa , działało i działać będzie. Słyszałeś kiedyś by ktoś promował Ushery ? A to świetne kolumny , coś o tym może powiedzieć Piotrek / @nowy78/ . Sam mam niedrogi model Ushera S520 II i naprawdę nie mam nic do zarzucenia. Ani jeżeli chodzi o wykonanie ,ani dźwięk. Podobnie jest z ProAc . Zauważ , że większość odsłuchów ogranicza się do tych marek, które są obecnie na topie , tak jak by inne nie istniały. Czy znowu logo staje się ważniejsze od własnych wrażeń ?

A tak na marginesie , świetnie się prezentuje Twoja elektronika z kolumienkami. Gratuluje zmysłu estetyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

4 godziny temu, seba3002 napisał:

Czyli zostają osoby, które audio odrobinkę liznely i chcą zrobić kolejny krok. Ale te osoby częściej zaczynają od odsłuchów a nie od rad forumowiczów 😉

Trochę smutna konstatacja, bo "grupa środka" jest na pewno liczna i na różnym poziomie liźnięcia 😉

Rozwinę na swoim przykładzie. Gdy chcę coś kupić to tymczasowo na okres 2 tygodni do miesiąca zostaję domorosłym "ekspertem" w jakiejś dziedzinie (hiperbola jest celowa!) -  telewizor, ekspres do kawy, smartfon, itd. Dlaczego? Bo chce być w pełni zadowolony z zakupu. Ba! Nie stać mnie na błąd. Z audio jest o tyle inaczej, że pogłębianie wiedzy (mimo że do tej pory sezonowe - a może to się zmieni) dostarcza więcej radości i kolokwialnej FRAJDY! Do tego jest bardziej wymagające.

Do brzegu. Gdzie jestem w powyższym usystematyzowaniu? Chcę wprawdzie zrobić kolejny krok, jednak moja wiedza to nadal wiedza początkującego. Moim źródłem jest forum, gdzie znajduje pewne punkty zaczepienia i szukam dalej. Poczyniłem postęp bo jeszcze nic nie kupiłem, a już sporo posluchalem :D

Wnioski? Tym większe wyzwanie przed doświadczonymi forumowiczami, bo tylko oni mogą "wrzucić" sprzęt spoza mainstrimu - by spektrum było szersze.

P.S. Audio physic classic 3 na pewno posłucham. 

P.S2. Fakt @seba3002, ładnie sprzęt się prezentuje. Moją uwagę przykuły jeszcze półki na piloty, pady i podwieszone słuchawki ;)

P.S3. @tomek4446 ale mi teraz ćwieki zabiłeś ze sprzętem używanym. Przy moim poziomie to czeka mnie sporo czytania, a potem sluchania. Dzięki!  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Misiek87 napisał:

Przy moim poziomie to czeka mnie sporo czytania, a potem sluchania. Dzięki!  

Mam jeszcze coś w zanadrzu :) 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/altec-lansing-891a

To duże monitory , mam obecnie Alteci tylko nieco większe / Valencja / działają w systemie stereo jak i jako fronty w kinie. Kolumny warte rozważenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Misiek87 napisał:

 😉P.S2. Fakt @seba3002, ładnie sprzęt się prezentuje. Moją uwagę przykuły jeszcze półki na piloty, pady i podwieszone słuchawki ;)

P.S3. @tomek4446 ale mi teraz ćwieki zabiłeś ze sprzętem używanym. Przy moim poziomie to czeka mnie sporo czytania, a potem sluchania. Dzięki!  

Stolik na piloty i stolik pod audio to moje konstrukcje🤪. Dawno temu pracowałem jako stolarz i w wolnych chwilach (po tak zwanych godzinach) zrobiłem sobie kilka mebelków (w zasadzie wszystkie meble do salonu) 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2020 o 23:03, Misiek87 napisał:

Zwłaszcza ciekawa wymiana pomiędzy @tomek4446, @Chyba Miro 84,@Fafniak i pozostałymi dotycząca efektu WOW.

Nikt nie opisze ci tego dokładniej, po prostu czasem to co nas zachwyca na początku po tygodniu zaczyna być męczące. Ale to bardzo indywidualna sprawa i dlatego, jeżeli jest tylko możliwość, polecam posłuchanie w domu przez kilka dni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I cały duży post wcieło.....

Co jest z tymi błędami które wyskakuja ?

No to jeszcze raz (w skrócie)

Fajne spendory tomek ci podlinkował

Co do efektu wow to dziwi mnie to:

Dnia 12.12.2020 o 23:03, Misiek87 napisał:

Monitor Audio Silver 100 - dynamika, sprężysty bas, przestrzeń. Mój faworyt.

vs to:

Dnia 12.12.2020 o 23:03, Misiek87 napisał:

Elac Carina 243.4 - dla mnie wycofane.

Tych elaców nie słyszałem, ale nie przypominam sobie abym kiedykolwiek odniósł tego typu wrażenie przy produktach tej firmy. Dla mnie jest ona zwyczajnie mniej efekciarska od MA

Ale to moje zdanie

Zobacz czy to jest aktualna oferta :

https://www.sklepnautilus.net.pl/sklep/chario-syntar-523r/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Fafniak napisał:

Co do efektu wow to dziwi mnie to:

Dnia 12.12.2020 o 23:03, Misiek87 napisał:

Monitor Audio Silver 100 - dynamika, sprężysty bas, przestrzeń. Mój faworyt.

vs to:

Dnia 12.12.2020 o 23:03, Misiek87 napisał:

Elac Carina 243.4 - dla mnie wycofane.

Tych elaców nie słyszałem, ale nie przypominam sobie abym kiedykolwiek odniósł tego typu wrażenie przy produktach tej firmy. Dla mnie jest ona zwyczajnie mniej efekciarska od MA

Nie potrafię tego wyjaśnić. Sam biorę poprawkę na to, że jestem za mało osłuchany by na podstawie krótkiego odsłuchu próbować cokolwiek wnioskować - to bardziej pierwsze wrażenie. Złapałem się na tym, że grają ciszej, wiec w bezpośrednim porównaniu zgłaśniałem by sama głośność nie wypaczała ogólnego wrażenia. Słuchałem Elac Reference F5 i B6. Niemniej do Carin podchodziłem dwa razy i dwa razy byłem rozczarowany. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Misiek87 napisał:

Ło! Panie... Pokazałem fotki Żonie. STOP. Pakuje moje rzeczy. STOP. Żegnajcie

Spokojnie , masz jeszcze jakieś wyjście , możesz na przykład zmienić ....... , no dobra żartowałem :) 

Opcja druga to zastosowanie terapii wstrząsowej , pokaż żonie jak to mogłoby wyglądać / zdjęcie poniżej to u mnie/ i te Alteci wydadzą jej się małe i do przyjęcia , w myśl zasady inne żony mają gorzej :)

@Fafniak , masz rację te Chario to dobra propozycja , a co Spendorów słuchałem kilku modeli , cenie je za przyjemne nie narzucające granie , takie na wiele godzin odsłuchu. 

IMG_1816.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Wracam :) Miałem kilka miesięcy by potłuc się wokół różnych koncepcji. Pierwsze zakupy za mną. Postawiłem na sprzęt używane. Miał pracować jako końcówka mocy do kina.... nie pracuje. Miał mieć phono – nie ma. Miał być w klasie D – nie jest. Grunt to plan :D

Obecnie osłuchuję się z Cambridge Audio cxa60 i melodika 2250. Mam na szybko kilka spostrzeżeń.

  • Bardzo solidne i ciężkie 60W. No muszę powiedzieć, że wręcz od niechcenia napędzają moje kolumny.
  • Bardzo konkretny bas – zwarty, kontrolowany, solidnie mrucząca podstawa - tyle ile trzeba.
  • Duża szczegółowość.
  • Wokale – wow!
  • DAC – no jestem mile zaskoczony. Chromecast'a Audio podłączałem pod DAC w kinowym rx-685 i było słabo. Jakość bardzo odbiegała od streamingu z wykorzystaniem Musicast. Tutaj z kolei zupełnie inny biegun. Gra to pięknie.
  • Bezlitosny dla słabych realizacji i mało szczegółowych/bogatych nagrań. Niektóre kawałki łapią na nowo za serce, inne pozostawiają niedosyt.
  • Mile się zaskoczyłem jak grają moje Polk Audio T50. Gdy ochłonąłem jednak dostrzegłem ogromne ograniczenia tych kolumn – robią co mogą, ale to nie to.
  • Muszę poprawić akustykę pomieszczenia. Bas dudni gdy poszaleję z potencjometrem.

 

Przede mną problem kolumn. Tu mam 2 odmienne koncepcje. Budżet 4500,00 zł max. Na czym mi zależy: trochę ocieplić/uspokoić neutralność wzmacniacza.

I Tylko fronty.

Jakie polecacie kolumny (podłogowe lub podstawkowe) do tego wzmacniacza? Dynaudio Emit 20? Audio physic 3? KEF ls50? Patrzę też na używki.

LUB

II Cały set 5.0.

Moją uwagę zwróciły Indiana Line Tesi (set). Już kiedyś mi chodziły po głowie przy zakupie kina, ale budżetu nie starczyło. Co jeszcze? Może q acoustick 3050i (set)?

Dzięki za rady!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Misiek87 napisał:

Jakie polecacie kolumny (podłogowe lub podstawkowe) do tego wzmacniacza? Dynaudio Emit 20? Audio physic 3? KEF ls50? Patrzę też na używki.

Z tym, że ani dynaudio ani audio physic classic w używkach na dzień dzisiejszy nie znajdziesz. KEF ls50, owszem ale cena ponad 3000 za używane jest dla mnie odrobinę przesadzona. Był czas, ze można było je dostać za około 2500. Słuchałem ich swego czasu z Cambridgem i mi się podobały. Na pewno w porównaniu do Polków bedzie to krok do przodu. Zapewne odezwą się głosy, że Twój wzmak jest za słaby do tych paczek ale wzmacniacz można kiedyś zmienić 😉. Dynaudio Emit m20 to fajne paczki ale w cenie nowych mozesz dostać używki excite x18, które grają dużo lepiej od emitow. Audio physic zagrają spośród wymienionych przez Ciebie najbardziej żwawo, z werwą. I za nowki tez zapłacisz mniej niż 4500. Także każda z wymienionych przez Ciebie kolumn to fajny wybór, ale grajacy nieco inaczej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, seba3002 napisał:

KEF ls50, owszem ale cena ponad 3000 za używane jest dla mnie odrobinę przesadzona. Był czas, ze można było je dostać za około 2500.

Właśnie dzisiaj miałem słuchać ls50, ale  zamiast na sprzedaż kolumny zostały u sprzedajacego w rodzinie. Tak jak piszesz, cena wyjściowa była ponad 3000 zl. 

Zobaczymy. Albo coś lepszego na front, albo cały set do kina domowego ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Misiek87 napisał:

Zobaczymy. Albo coś lepszego na front, albo cały set do kina domowego ;)

Ja bym cały set odpuścił. U mnie fronty się zmieniają a centralny gra cały czas ten sam. Skoro ls50 są nie do dostania, może warto wypożyczyć audio physic classic 3 z @Na Temat Audio.  Albo śledzić olx i allegro. Przez chwilę na olx wisiały tez za 2800 kefy r300 ale tych paczek akurat nie znam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...