Skocz do zawartości

Recommended Posts

Boisz się ze nie wejdą w otwory terminali głośnikowych ? Zapewne ludzie którzy je mają nie mierzyli średnicy. Lity drut o przekroju 3,3 mm² ma średnicę nieznacznie ponad 2 mm. To na tyle mało że odizolowane końcówki powinny wejść w w każdy otwór terminali. 

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz suwmiarkę ? Istotne jest to aby wiedzieć konkretnie jakiej średnicy jest tam otwór. Jeśli końcówka przewodu zostanie pocynowana to łatwiej ją wsuwać w taki niewielki otwór. Jeśli jego średnica nie jest mniejsza niż 2,5 mm to nie powinno być żadnego problemu. Ostatecznie można powiększyć nieco taki otwór lub użyć zakończeń na przewody typu szpilki. Niektóre zaciski sprężynkowe są wstanie przyjąć wtyki bananowe dla których średnica gniazda to 4 mm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moby , szczerze nie jestem fanem przeróbek oryginałów. Co innego jak kupuje coś z tzw. bieżącej produkcji , ale jak sprzęt ociera się o vintage to zostawiam jak fabryka dała.

@Fafniak a dlaczego , kurna akurat tak gruba Melodika ? Ostatnio , stałem jak uczniak , jak jeden Pan , z wiedzą o audio jakiej chyba nie będzie mi już dane zgłębić , dał mi wykład na temat kabli głośnikowych i kabli ogólnie. W skrócie , te o dużym przekroju wcale niekoniecznie są najlepsze :) 

a Belden 9497 Ci nie pasuje ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MobyDick napisał:

Albo zamontować jakieś sensowne terminale głośnikowe :) .

To nie są kolumny z górnej półki ( pomijam gdzie stoją na codzień ;) ) i boję się że rozkręcanie im zaszkodzi. Trzeba by dostać się od frontu czyli wyjąć głośniki

4 minuty temu, tomek4446 napisał:

kurna akurat tak gruba Melodika ?

Bo jest cieńsza niż wersja grubsza 

Bo to krajowy producent

Bo wszyscy piszą że tnie górę to może wreszcie usłyszę także w ślepym teście 🤣

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...