Skocz do zawartości

Szukam wzmacniacza do ok. 7000 zł.


ormats

Recommended Posts

18 godzin temu, RLC napisał:

Sugerując się tym testem to gra jak klocki za 10000k? 

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2020/01/smsl-a8-wzmacniacz-cyfrowy-icepower.html?m=1

Oj jedno z mniej wiarygodnych źródeł w necie ...... :/

Nie chodzi o lekceważenie. Ale moim zdaniem Caspian M2 słusznie kilka lat z rzędu był najlepszym wzmacniaczem do 12k.

Nie gra idealnie ze wszystkim. ale budowa i dzwiek to na prawde klasa sama w sobie.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

1 godzinę temu, RLC napisał:

Akurat nie mam problemu z opiniami od tego Pana jak też z innymi, odbieram je z dużym dystansem 😉

Ale ten Pan pisze bardzo fajnie, z tym że - jak już gdzieś pisałem - gdyby krytykował sprzęt o którym pisze, pewnie szybko stracił by chętnych na testowanie ich urządzeń. 

Ale blog jest bardzo fajny i chętnie go przeglądam. 

Może gdyby Szymon Faber testował rzeczy dostępne dla przeciętnego nabywcy mielibyśmy jedno wiarygodne źródło testów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.10.2020 o 23:33, ormats napisał:

Muszę dodać, że jestem ograniczony trochę wysokością półki na którym będzie stał wzmacniacz  , prześwit ma 16,5 cm

Primare I30 ma chyba 10 cm. Więc się zmieści. Cenowo też. Skoro już padają propozycje nie najnowszych.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Khedron napisał:

Ładnie zbudowany, ale czy nie nabyt suchy do tych kolumn? 

E tam. W audio jak wiesz króluje bajkopisarstwo. W związku z tym jak coś pochodzi ze Skandynawii to musi być zimne, suche, chude czy jakieś blade. To po prostu bzdurki. :)
Jest po prostu przezroczysty. Ani nie ociepli, ani nie oziębi. Jak nagranie kiepskie, to usłyszysz kiepskie. Jak świetne to usłyszysz świetne. Nie każdemu to pasuje. Zwłaszcza jak lubi fajną muzę kiepsko zrealizowaną.
Długowieczne, świetnie zrobione, bardzo dobra charakterystyka. Wszystko pod kontrolą. Obsłuży każde kolumny. Na anglojęzycznych forach (np. audiogon) bardzo dobre opinie. Podpinany m. in. pod Magnepany. Przy dobrym nagraniu bardzo przejrzysty i czysty dźwięk. Ale jak pisałem nie każdy lubi.
 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, RLC napisał:

Akurat nie mam problemu z opiniami od tego Pana jak też z innymi, odbieram je z dużym dystansem 😉

Tu trzeba mieć olbrzymi dystans.

21 godzin temu, seba3002 napisał:

Ale ten Pan pisze bardzo fajnie, z tym że - jak już gdzieś pisałem - gdyby krytykował sprzęt o którym pisze, pewnie szybko stracił by chętnych na testowanie ich urządzeń. 

Ale blog jest bardzo fajny i chętnie go przeglądam. 

Może gdyby Szymon Faber testował rzeczy dostępne dla przeciętnego nabywcy mielibyśmy jedno wiarygodne źródło testów. 

Pisze ładnie, składnie, Po Polsku i buduje renome że niby indywidualny odbiorca. Blog a nie strona ładne fotki. Ale wiarygodność jest bardzo niska.

20 godzin temu, Khedron napisał:

No, ale z tego co piszą prawdziwi fachowcy to raczej kupa złomu. Musicie nie mieć sumienia, że sprzedajecie jakieś Atolle czy Roksany ludziom. A właśnie, mi też takowy wcisneliscie i byłem zachwycony dopóki nie zapoznałem się z wpisami na temat nowego sprzętu z tego wątku... Ale teraz już jestem uswiadmiony więc : oddawać mi kasę inwyminiac Atolla na coś sprzed 40 lat!!!! Ja w międzyczasie pędzę do salonu żeby oddali mi pieniądze za nowa Hondę i kupię Kadeta z 85.... Ciekawe czy za telewizorami z tego czasu też tak ludzie tęskna? 

???

Pokaż mi gdzie kto piszę że Caspian M2 to złom!

"byłeś zachwycony do póki nie zapoznałeś się z wpisami na forum" :P:P Dziękuję:) Już wszystko jasne.

A później piszesz że jednak atoll. Dobra nie rozumiem Twojego wpisu. To sarkazm?

 

Primare gra zdecydowanie bardziej liniowo od na przykład norweskiego Hegla. Ten jest jasny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam czytam i wyczytałem, że chciałbym posłuchać Atolla in 200 signature , do tego muszę sprawdzić Unison Research Unicon Primo .

Lyndgorfa odpuszcze.

Muszę najpierw jakiegoś daca kupić. Na początek coś tańszego (żeby później kupić lepszego , dac się nie zmarnuje dostanie go syn ) SMSL M200 lub Topping D50s .

Dokończę salon bo zostało parę rzeczy do wykończenia i będę działał.

 

Edytowano przez ormats
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Khedron napisał:

Dla mnie Atoll in200 Signature nie ma konkurencji w swojej cenie a nawet i wyższej. Owszem, są takie wzmacniacze jak np Yamaha A-s1100, które wyglądają cudownie i są świetnie zbudowane, ale jednocześnie rozbijają się o totalnie nijaki dźwięk. 

A to  też żart, czy Ty tak poważnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Felix1 napisał:

 

Odpada Ci wtedy kupno DAC i streamera (wzmacniacze Lygndorfa są tzw. Power DACami, czyli konwersja do postaci analogowej następuje dopiero w filtrach rekonstrukcyjnych). 

Mam duży stolik pod tv (2 m szerokosci, z 2 półkami/deskami) pusto by tam bylo. Do tego odpada zmiana poszczególnych elementów systemu i nie chciałbym pozbawić się zabawy  wymianą co niektórych części zestawu w późniejszym czasie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Khedron napisał:

I masz najczystsza rację. Muszę tylko pamiętać, żeby przy @S4Home nie ironizować bo jeszcze znów nie wychwyci i się obrazi :).

Ja bardzo lubie sarkazm! Tylko zrobiłeś to w najwyższy sposób! Szacun i miałem po prostu dylemat. :)

18 godzin temu, Stream napisał:

A to  też żart, czy Ty tak poważnie?

Wszystko ma zawsze konkurencję :) W każdej cenie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Khedron napisał:

Miałem dylemat Atoll czy Hegel. Brałem pod uwagę H160. I u mnie nie zagrał tak przyjemnie jak wzmacniacz francuski. Owszem, wszystko sprawa gustów i wlasnie dlatego zawsze konieczny jest odsłuch. Poza tym jak Hegel to najlepiej poszukać używanego bo po dwóch latach można je kupić za połowę ceny a podaż spora. Co do długowieczności - spotkałem dużo opinii, że różnie z tym bywa (stąd może spadek wartości) i wiele zależy od tego czy akurat mieli dobry dzień w chińskiej fabryce. Niemniej to fajne wzmacniacze, tyle że nowe zdecydowanie za drogie. 

Ale ja kompletnie nie pisałem o Heglu. Ja pisałem o Primare I30, bo tego dotyczyło pytanie. To ktoś tam koniecznie musiał wrzucić Hegla, bo padło słowo Skandynawia. Jak tylko pada to słowo to zaraz z szafy wychodzą Hegle.

Zaś co do spadku cen, to Primare I30 od kilku lat wciąż trzyma cenę, bo to bardzo dobra konstrukcja i pod względem jakości wykonania i dźwięku. W przciwieństwie do I32, która jak się okazuje nie jest dla użytkowników tak udaną konstrukcją. 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Khedron napisał:

Masz rację, moje niedopatrzenie. 

Tu z kolei problem będzie z podąża. Zajrzałem do ogłoszeń i jest jedna sztuka, ale od sprzedawcy z bardzo kiepska opinia. 

Ja raczej nie kupuję w Polsce. Kupowałem w Szwecji, Norwegii, Francji, Niemczech. Negocjowałem ceny z Duńczykami czy Szwajcarami. Miło i przyjemnie. Generalnie polecam na zakupy kraje nordyckie. To inna kultura. Można fajnie ponegocjować i pogadać. W Polsce jest trudniej i sprzedający bardziej starają się odzyskać kasę niż pozbyć się sprzętu. Więc cenowo jest naprawdę super. Korzystam z hifisharka. 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Khedron napisał:

Trudno się z tym zgodzić. Niemal wszystkie nowoczesne kolumny znudowane są z wykorzystaniem przetworników niskotonowych o niewielkiej średnicy za to w większej ilości. Gdyby teoria z naturalnością i cudownością basu z głośników o większej średnicy była prawdziwa to trzeba by uznać wyższość Altusow 300 nad DYNAUDIO Evidence Platinum a to już dość karkołomna teza. Wydaje się raczej, że przy duże średnicy niskotonowych głośników pozostały konstrukcje w większości bardzo budżetowe, szukające klientów kierujących się sentymentem i z niezbyt zasobnymi portfelami. Wystarczy posłuchać Altusow, nawet 380s i porównać z czymś z innej firmy za podobne pieniądze, żeby przekonać się, że nie grają zbyt dobrze. 

Słuchałeś starych JBL, Tannoy, Altec, AR3a i porównywałeś z nowymi? A może ten MobyDick to robił? Tak więc zanim zaczniesz cokolwiek pisać, posłuchaj najpierw.....

Edytowano przez Chlorofil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Chlorofil napisał:

Słuchałeś starych JBL, Tannoy, Altec, AR3a i porównywałeś z nowymi? A może ten MobyDick to robił? Tak więc zanim zaczniesz cokolwiek pisać, posłuchaj najpierw.....

Kolego, ale ja nie bardzo rozumiem z czym walczysz ? Wg Ciebie każdy ma kupować używany sprzęt bo tylko taki zagra dobrze ? Ale dobrze wg kogo ? Ciebie ? Ja nie odbieram nic tym kolumnom bo w życiu ich nie słyszałem i zapewne masz rację, że to doskonałe paczki. Ale ja nie wyobrażam sobie stawiania tych kolumn w moim pokoju z innego prostego powodu. Są po prostu za duże. 

A tak na marginesie - pisanie o kimś kogo się nie zna per "ten MobyDick" nie jest zbyt kulturalne. Pozdrawiam i życzę więcej dystansu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem bardzo wielu kolumn o różnych średnicach głośników niskotonowych, tych droższych i tańszych. Mam też pojęcie o fizyce działania głośników dynamicznych. Stąd wiem jakie problemy wiążą się z rożnymi  rozwiązaniami. Pozostaje powtórzyć, że duże głośniki jest dość łatwo zbudować do niskich częstotliwości, trudniej je zrobić tak aby mogły działać w szerszym pasmie. Dlatego zwykle używa się je w dość ograniczonym pasmie. Nie jest to jednak recepta na dobry bas i ogólnie na dobre kolumny. Bywają tanie i kiepskie kolumny z dość dużymi głośnikami i bardzo dobre. Niewątpliwie trend na mniejsze głośniki jest spowodowany tym że kolumny o wąskiej ściance przedniej łatwiej ustawić. Podobnie jest z generalnie małymi obudowami. Duże głośniki zazwyczaj potrzebują większych objętości. Niewątpliwie przejażdżka wyremontowana limuzyna która ma 80 lat, na drewnianej ramie z silnikiem dolnozaworowym ma dużo uroku. Nie jest to jednak powód do tego aby dziś starać się masowo produkować takie samochody :) . Nie bez powodu asortyment kolumn w sklepach jest taki a nie inny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chlorofil napisał:

Słuchałeś starych JBL, Tannoy, Altec, AR3a i porównywałeś z nowymi? A może ten MobyDick to robił? Tak więc zanim zaczniesz cokolwiek pisać, posłuchaj najpierw.....

Słuchałem kiedyś Alteca. Nie wiem jak inne wymienione przez Ciebie. Ale Altec był ciekawy. Z tym, że to granie głównie średnicą. Średnica była olbrzymia. Instrumenty, głosy zdawały się być większe ode mnie. Prawie w tym wszystkim wysokich i basu nie było. Więc jeśli to był przedstawiciel high-endu lat 50’ to dziś jest kompletnie inna szkoła grania. Moim zdaniem wtedy technologie nie pozwalały na więcej. I jak ktoś lubi np. Jordi Savalla z jego super kameralnymi wykonaniami to może być ciekawym doświadczeniem. Zaś w przypadku muzyki elektronicznej lub, idąc za sugestią @MobyDick, pełnopasmowej to te kolumny po prostu są przedpotopowe. 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...