Skocz do zawartości

Amplituner Pioneer SC-LX801 i głośniki B&W 703 S2


vaioaa5

Recommended Posts

Witam forumowiczów 

Mam pytanie do ekspertów, proszę wybaczyć jeśli napisałem post w nieodpowiednim miejscu na forum.

A wiec do rzeczy mam amplituner Pioneer SC-LX801 i kolumny B&W 603, zamierzam rozbudować zestaw o kolumny B&W 703 S2 na przód plus głośnik centralny B&W HTM71 S2, a starsze kolumny z przodu wstawić na tył.

Moje pytanie jest takie czy wzmacniaczowi wystarczy mocy żeby cały zestaw napędzić, zwłaszcza przednie kolumny, jeśli będzie zbyt mało mocy to w jaki sposób wzmocnić mój wzmacniacz nie wiem czy jakaś końcówkę mocy dołożyć? Nie znam się na tym na tyle tak jakbym chciał dlatego proszę o pomoc w temacie, dodam ze nie chciałbym pozbywać się pioneera, po prostu lubię jego brzmienie z bowersami, ale jeśli byłaby potrzeba zastąpienia go inna jednostka, to chętnie zapoznam się z propozycjami. Z góry dziękuje za pomoc.

Edytowano przez vaioaa5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo tego, że to flagowy model amplitunera, pod względem wydajności nie spełni do końca wymagań kolumn B&W. Zestawy B&W, szczególnie serie od 700 w górę, wymagają wydajnych wzmacniaczy aby zapewnić pełną jakość dźwięku. Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie dobrej, odpowiednio dopasowanej stereofonicznej końcówki mocy do kolumn przednich.

Zapraszam serdecznie do kontaktu, na pewno pomożemy, dobierzemy odpowiednią konfigurację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w sieci pomiary specjalistycznym urządzeniami ale i tak nie można takich danych porównywać 1 do 1. Każdy kto miał pioneera wie że granie wysokich modeli xl76 79 lx 8x to dynamit to są fakty.

Ale tak mocy na papierze i w pomiarach jest dużo.

W ogóle połączenie B&W z pioneerem to chyba najlepsze co można zrobić w miarę normalnych pieniądzach, tu trzeba żywego amplitunera , żaden denon czy marantz nie wchodzi tu grę.

Edytowano przez tadekk55
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się pioneer z B&W to dobre połączenie sc-lx801 z B&W 603 radzi sobie świetnie zarówno w stereo jak i trybie 5cio kanałowym, ale zgodzę się również ze zestawy B&W są bardzo wymagające, nie mniej jednak można wiele od nich oczekiwać, mój poprzedni amplituner starszy model jeszcze bez wejść HDMI z moimi kolumnami b&w603 sobie nie radził mimo ze w stereo miał moc 100 watt na kanał, grzał się i wyłączał przy głośniejszym graniu, nowy sc-lx801 spisuje się świetnie i połączenie to naprawdę dynamit. 
W dalszym ciągu nie rozwiewa to moich wątpliwości o dołączenie do zestawu serii 703 i htm71 na przód, gdzie same kolumny jak wynika ze specyfikacji potrzebują wzmacniacza 30-300 watt, wiec obawiam się ze moc tego wzmacniacza zwłaszcza w trybie 5cio kanałowym może sporo stopnieć, dlatego pytam o sensowne porady w tej kwestii

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...