Skocz do zawartości

Zmiana Polk T531 na co?


Yaqb yaqb

Recommended Posts

Witam posiadam amplituner Onkyo 686 i zestaw Polk audio T531, kolumny zakupione budzetowo czas na zmiane na cos lepszego, czego mi brakuje w tych kolumnach to przede wszystkim przestrzeni i detaliczności, dziwęk jest taki jakby suchy bez mocy, trzeba podkrecic volume zeby to jakos brzmialo, a przestrzeni brakuje mi takiej jakbym to okreslil do przodu, dzwiek jest przyklejony do kolumn, no i przy muzyce (wiem ze to ampli a nie wzmacniacz) nie ma mowy o separacji instrumentow, chodzi mi o dzwięk określany jako jasny no i z mocą, pazurem, za czym mogłbym się rozglądac?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz amplituner i jakie duże pomieszczenie? Kolumny mają miejsce aby oddychać czy gdzieś wciśnięte między komody są? Jak z akustyką? Amplituner KD jak sama nazwa mówi do filmów służy a nie do muzyki, chcesz słuchać muzyki u mieć uśmiech na twarzy to tylko wzmacniacz, może Twój Amp AV ma końcówki "pre-out" to dokupisz wzm i w kd on jako końcówka mocy będzie pracować a w stereo jako zwykły wzmacniacz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem Onkyo 686 , sypialnia 20 metrow, z akustyka mysle ze jest ok kolumny maja przestrzen do "oddechu", gruby dywan i zaslony, na scianach obrazy, kiedys robilem probe i przenioslem swego czasu popularne kolumny microlab solo 7c do sypialni z malego pokoju ok 8 metrow tam chodzily pod komputerem i sie ewidentnie dusiły, efekt był taki że byłem zachwycony dzwiekiem, przestrzeń, separacja instrumentów, kontrabas brzmial tak ze mial kilka slyszalnych "odcieni" basu, jak na kolumny kosztujace wtedy kilkaset zl bylem zachwycony. Polki w tym samym miejscu graja zupelnie inaczej, jakos tak sucho bez przestrzeni, nie zebym mocno narzekal graja inaczej, graja tyle ile ksztuja a nawet odrobine wiecej, poprostu szukam zmiany na cos z przestrzenia i wiekszym kopem, z lepszymi srednimi i wysokim tonami i tu chodzi o kino, do muzyki ma byc wzmacniacz i 2 kolumny to juz wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podałeś budżetu. Ale biorąc pod uwagę Twoje wymagania dotyczące charakteru grania, wydaje mi się, że sprawdzą się kolumny typu Polk Audio S55E, może Klipsch najlepiej serii Reference Premiere np. RP-5000F, bardzo dobrą opcją będzie także Monitor Audio Bronze 6, a z trochę droższych konstrukcji Focal Chora 816.

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień łóżko na rogówkę i kolumny dipolowe kup i już będzie lepiej, te duże fronty to za duże na pokój, lepsze by były podstawkowe. Czy suba na oko wstawiałem czy ustawiłeś go sobie w najlepszym miejscu? Haha niejedyny by chciał mieć tak pokój dzienny zrobiony jak Ty sypialnie, jedynie generalnie łóżko bym zmienił.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myslałem o podstawkowych jakis set 5.0 ale grajacy lepiej niz polki, łóżko musi zostać ma byc komfort spania :), no suba wstawilem na oko w sumie jedyne miejsce gdzie by wszedl ale akurat na bas nie narzekam odrazu mi podszedl, jest taki jak lubie w kinie mruczacy lekko rozciagniety ale tak gra ten sub magnata, wczesniej mialem taki z szybki i twardym basem nie podobał mi sie, a sam bas z polkow tez brzmi fajnie, jak na moj gust basu im nie brakuje gorzej ze srednica i gora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heco Victa na tył lub Melodika do Aurora 300 pasuje. Monitor audio Bronze gra jednak jasniej i tu różnica w dzwieku będzie. Mi to nie przeszkadza, Ja sobie to ustawie na ampli. Ale co kto woli.

12 godzin temu, Yaqb yaqb napisał:

jakby Panowie z branzy okreslili charakter grania aurora 300 w porownaniu do solo 7c

wybacz nie określę. Jedne to branża audio a drugie branża komputerowa. Nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Heco Victa na tył lub Melodika do Aurora 300 pasuje. Monitor audio Bronze gra jednak jasniej i tu różnica w dzwieku będzie. Mi to nie przeszkadza, Ja sobie to ustawie na ampli. Ale co kto woli.

wybacz nie określę. Jedne to branża audio a drugie branża komputerowa. Nie wiem.

W jaki sposób to Pan by ustawił ( korektor, zabawa db)? To moze zapytam jak by Pan okreslił różnice grania Aurora 300 do Polk T50?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.10.2020 o 10:50, Yaqb yaqb napisał:

W jaki sposób to Pan by ustawił ( korektor, zabawa db)? To moze zapytam jak by Pan okreslił różnice grania Aurora 300 do Polk T50?

Tak na korektorze.

Polk T 50 to podłogówki i kinowym brzmieniu. aurora 300 to dużo mniejsze monitory o cieplejszym i łagodniejszej barwie.

13 godzin temu, Yaqb yaqb napisał:

A co z centralnym jak to sie ma do jakości dzwięku polk t30, HECO Victa Prime Center 102, aurora Center 30?

Tutaj aurora center jest bezkonkurencyjnie najlepszy. Najlepiej odwzorowuje średnie pasmo ludzkiej mowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...