Skocz do zawartości

Aurora vs i8


Trurl

Recommended Posts

Witam

Po krótkich bojach padło na Yamahę R-N803D. Jeszcze nie jest pod nią podpięte to co docelowo będzie, a już jestem zachwycony (przesiadam się że sprzetu za 150zl 😉 )

Ale temat nt kolumn. Dysponuję właśnie Heco Aurora 700 i Audiosymptom i8 (możliwe, że konkurencją dla i8 powinny być Aurory 1000). Przy czym Aurory są demonstracyjne ("wygrzane"), a i8 dopiero zaczynają grać. 

O to granie, "wygrzewanie" chciałem zapytać. Aurory grają świetnie, za to i8 dramatycznie. Brzmią jak tani sprzęt w taniej knajpie. Grają wąsko (chyba tą cechę nazywa się sceną). Aurory dają wrażenie dzwiekow dochodzących z punktów położonych znacznie szerzej niż odległość między kolumnami. Miedzy "instrumentami" jest jakby przestrzeń, itd (do tego samo brzmienie jest precyzyjne, itp). I8 brzmią natomiast jakby dźwięk płynął z bardzo głośno włączonych słuchawek leżących 3m przede mną. Wysokie i średnie tony b. mizerne i zdominowane przez paskudnie rozlewający się bas. Sam bas, nie wiem jak to fachowo nazwać... jest jakis sflaczały, dudniący, okrutnie dominujący bez względu na głośność i ustawienia wysokich/niskich tonów. Wszystko brzmi b. słabo, zlewa się jakby w jeden zdominowany basem budyń, trudno usłyszeć konkretne instrumenty o detalach słyszalnych na autorach nie wspominając, a wszystko plynie jakby z tych słuchawek. 

Recenzje, opinie nt i8 są raczej pozytywne w tym przedziale cenowym. Niemozliwe bym zauważył tak oczywiste dramatyczne brzmienie podczas gdy znawcy ten fakt przeoczli. Rozchodzi się więc pewnie (mam nadzieję) o wygrzanie kolumn. Jako laik poki co muszę polegać na tym co przeczytam. A w kwestii "wygrzewania" jedni twierdzą, że to mit a inni, ze to podstawa. Patrząc po tym jak grają nowe i8 obstawiam, ze to jednak nie mit. A przynajmniej na to liczę bo podobają mi się "fizycznie" (to akurat malo istotne, ale chciałbym by to one grały lepiej 😉 ) znacznie bardziej. Są jakieś sprawdzone sposoby na "wygrzanie" tego typu kolumn? (nie wiem czy podstawowych nie wygrzewa się inaczej, czy coś). Ile taki proces powinien zająć by dalsze wygrzewanie było już ledwo odczuwalne (bo docelowo wygrzewanie się pewnie będą znacznie dluzej). Powiedzmy, że mam na to tydzień. Niestety przez większość tego czasu nie bardzo mam jak wlaczyc je głośniej. 

Odsłuch na obu kompletach kolumn odbywał się z udziałem Yamahy r-n803d, spotify/CD, tych samych kabli. Kolumny ustawiane były w tym samym miejscu. 

 

Bardzo dziękuję

20201010_170739.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 11 months later...
  • 9 months later...
Dnia 7.01.2022 o 10:49, S4Home napisał:

To zależy od odbiorcy.

Masz i8?

Jesli tak i tu trafiłeś to znaczy że Tobie także coś w  nich nie lezy?

Piotr

 

Tak mam i8 ale cały czas zastanawiam  się czy aby zamienić na Aurory 

Dzwiek bardzo mi się podoba ale czy Heco będą lepsze ?

Więcej przestrzeni szczegółów

 

 

Edytowano przez Pawel Laszenko
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pawel Laszenko napisał:

Tak mam i8 ale cały czas zastanawiam  się czy aby zamienić na Aurory 

Dzwiek bardzo mi się podoba ale czy Heco będą lepsze ?

Więcej przestrzeni szczegółów

 

 

Co prawda pod innym szyldem ale możemy dalej gadać.

No to samo to że myślisz o tym od tylu miesięcy.

Ustalmy kolego. No te kolumny ci nie leżą.

Chcesz mieć czy chcesz mieć mniej szczegółów?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Sonido a mnie zastanawia ogólnie ta kolumna, ta marka. Bo generalnie inspirację wizualną widać od razu i ty się zastanawiam, czy tak tanie kolumny mogą być konkurencją dla jakby nie patrzeć sporo droższych Klipschy bo cenowo to one ostatnio w promocji wychodzą w cenie jeden sztuki Klipscha RP 8000 . 

Miałeś kiedyś okazję słuchać ten wynalazek? Bo w internecie zbyt wiele informacji nie ma, a jak już są, to te kolumny są tak chwalone, że generalnie reszta firm powinna już się zwijać z rynku bo dostajemy za 2 tysiące kolumny które grają świetnie( tak jakby Audiosymthon oszukało fizykę i elektroakustykę i księgowość :D ). Nie żebym rozważał zakup ale jestem po prostu ciekawy opinii na ich temat .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiosymptom i8 to specyficznie brzmiące kolumny, które nie podpasują każdemu. Jeśli ktoś ceni sobie dynamikę, precyzję oraz szczegółowość to odnajdzie to w tych kolumnach ale na pewno nie odnajdzie spokoju, równowagi czy barwy.  
Zdecydowanie polecam w przypadku tych kolumn dobór ciepło brzmiącego wzmacniacza typu MR780, XIndak 6950, Musical Fidelity M2si, Audiolab 6000a i inne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.10.2022 o 12:33, Michał Gałązka napisał:

@Piotr Sonido a mnie zastanawia ogólnie ta kolumna, ta marka. Bo generalnie inspirację wizualną widać od razu i ty się zastanawiam, czy tak tanie kolumny mogą być konkurencją dla jakby nie patrzeć sporo droższych Klipschy bo cenowo to one ostatnio w promocji wychodzą w cenie jeden sztuki Klipscha RP 8000 . 

Taki był zamysł.

EIC swego czasu napędzane było handlem Klipsch. W momencie kiedy stracili ich dystrybucję pojawiła się chwilowa panika.

Jednak to był moment wktórym dochodziły kolejne marki i jak widać wyszło na tym dobrze :)

Zainspirowano się nimi. Ale czy sa konkurencją? Może dla serii Reference.

Ale to może.

Dnia 17.10.2022 o 12:33, Michał Gałązka napisał:

Miałeś kiedyś okazję słuchać ten wynalazek? Bo w internecie zbyt wiele informacji nie ma, a jak już są, to te kolumny są tak chwalone, że generalnie reszta firm powinna już się zwijać z rynku bo dostajemy za 2 tysiące kolumny które grają świetnie( tak jakby Audiosymthon oszukało fizykę i elektroakustykę i księgowość :D ). Nie żebym rozważał zakup ale jestem po prostu ciekawy opinii na ich temat .

Marketing.

Dnia 17.10.2022 o 12:59, MariuszSyg napisał:

Na papierze i8 Carbon ma czułość 94 dB, więc powinny się łatwo "napędzać".

Na papierze.

Mi te kolumny nie podeszły. Przyznaje sluchałem ich dwa razy krótko, może za krótko ale to nie moja bajka.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...