Skocz do zawartości

Edifier S760D 5.1 vs Yamaha RX-V485 + głośniki(3000)


user222

Recommended Posts

Witam. Planuję stworzyć u siebie kino domowe interesuję mnie nagłośnienie 5.1 posiadam budżet około 3000zł. Obecnie zastanawiam się nad zestawem głośników Edifier S760D 5.1,
a ewentualnym amplitunerem Yamaha RX-V485 + głośniki (np. Pure Acoustics NOVA 6). Zestaw ma służyć głównie do oglądania filmów, mniej odtwarzanie muzyki. Patrzyłem soundbary, lecz z opini przeczytanych w internecie wywnioskowałem, że za taką cene lepiej kupić coś z amplitunerem. Mam pokój około 15m^2 (4,6x3,3) i obawiam się, że zbyt duże kolumny na taki pokój bedą się nawet gorzej sprawować niż mniejsze głośniki w mniejszym budżecie. Dopiero zaczynam przygode z lepszym sprzętem audio do tej pory słuchałem muzyki ze standardowych głośników z tv. Jestem otwarty na propozycje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W zakładanym budżecie znajdziesz dobre rozwiązania 5.0, a subwoofer będziesz mógł dokupić za jakiś czas. Denon AVR-S750H + Quadral Quintas 6500 LE byłby dobrym rozwiązaniem jeśli szukasz muzykalniejszego charakteru z dobrą stereofonią. 

Alternatywą może być Yamaha RXV485 + Taga Harmony 606 v3. Zestaw zagra dynamicznie z szybkim basem i dobrą separacją. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Dobry wybór, model RXV 485 będzie jeszcze długo wspierany przez oprogramowanie.

Co do przewodów głośników, to nie musisz dużo inwestować w tę kombinacje:

Audioquest SLIP 16/2 https://www.tophifi.pl/przewody/przewody-glosnikowe/audioquest-slip-db-16-2.html  powinien się wpasować w ten system. To dość liniowy i spokojny przewód.

Jeżeli będziesz zainteresowany, to zapraszamy Cię do naszych salonów bądź pisz na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...