Skocz do zawartości

Bluesond Node 2i vs. Audiolab 6000N


kacper.kaps

Recommended Posts

Pomału chyba nadchodzi czas zakupu streamera. Mój zestaw to Diamond 28 + Audiolab 6000A.

Budżet ok. 2000,-

Czy ktoś miał może możliwość porównania obu w/w streamerów? Jak wypadają brzmieniowo względem siebie? Jest faktycznie zauważalna różnica w brzmienu, czy raczej detale dla bardziej wyczulonego ucha?

Aktualnie w Top Hifi jest promka na Node 2i, który można dostać za 1999. 

Aplikacja raczej mnie wielce nie interesuje, ponieważ Spotify z reguły steruję z laptopa. Z telefonu bardzo rzadko.

Nie przekonuje mnie do końca wygląd Bluesounda, bo wygląda trochę jak zabawka i stylistycznie 6000N pasowałby zdecydowanie bardziej, ale jednak najważniejsze jest granie, więc z chęcią poczytam opinie na ich temat od bardziej doświadczonych użytkowników. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwiękowo Audiolab zaoferuje bardziej swobodny, otwarty, energiczny dźwięk. Bluesound to bardziej ocieplone, gęste granie. Jak masz wzmacniacz Audiolab, to chyba lepszym rozwiązaniem będzie Audiolab, zresztą to bardzo często stosowane i doceniane połączenie - Audiolab i Pylon Diamond. Zapraszam do nas na odsłuchy Audiolab, jest także możliwość wypożyczenia i przetestowania we własnym systemie. Weź dla porównania Bluesound i porównaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję Ci poeksperymentować. Połącz go do obu wejść. A poza tym możesz wysc z blusound'a wyjściem analogowym i sprawdzić, który dac leży Ci bardziej, ten we wzmacniaczu czy w streamerze. 

1 godzinę temu, kaczadupa napisał:

Z mojej strony głos na Node 2i, bezkonkurencyjny jeżeli tylko posiadamy dobry DAC. 

Z tego co pamiętam miałeś kiedyś wzmacniacz Cyrusa, ale z tego co pamiętam z tych wyższych serii. Czy dalej go używasz, a jeśli tak to z jakimi kolumnami i jaki streamer polecasz do blusound'a, jeśli mój wzmak to Cyrus one a kolumny dali mentor 1 (o ile w ogóle w moim przypadku warto używać DACa)? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, seba3002 napisał:

Proponuję Ci poeksperymentować. Połącz go do obu wejść. A poza tym możesz wysc z blusound'a wyjściem analogowym i sprawdzić, który dac leży Ci bardziej, ten we wzmacniaczu czy w streamerze. 

Z tego co pamiętam miałeś kiedyś wzmacniacz Cyrusa, ale z tego co pamiętam z tych wyższych serii. Czy dalej go używasz, a jeśli tak to z jakimi kolumnami i jaki streamer polecasz do blusound'a, jeśli mój wzmak to Cyrus one a kolumny dali mentor 1 (o ile w ogóle w moim przypadku warto używać DACa)? 

Cześć. Miałem Cyrusa 8.2 DAC  z psxr2, mam i raczej będę miał. Niestety końca remontu w domu nie widać więc wszystkie zabawki popakowane i zawiezione w bezpieczne miejsce a mi zostały Aune E1 i DAP FiiO robiące za woły robocze nie do zajechania :) Z monitorów mam i będę miał ATC 7 i Dyniaczki x14. Do Node 2i z DAC mogę tylko powiedzieć, że zdecydowanie bardziej podobało mi się granie po Cyrusowym przetworniku niż z tego wbudowanego w Node 2i, dawno nie słyszałem tak dużej różnicy po zmianie DAC jak na tym konkretnym przykładzie. Jeżeli chodzi o Node 2i to moim zdaniem w roli transportu do Tidala każdemu trzeźwo myślącemu melomanowi i audiofilowi spokojnie powinien wystarczyć. Nic konkretnego nie doradzę, za dużo zmiennych, trzeba wypożyczyć jakieś trzy różnie grające przetworniki, posłuchać i samemu wybrać.

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to nie wiem czy chce mi się robić kolejne odsłuchy, bo to jak gra w tej chwili zestaw odpowiada mi w zupełności. Obawiałem się trochę, że góra w kolumienkach z wstęgą może być za jasna ale jest taka jaka wg mnie być powinna. Także na razie DACa sobie daruje 🙂. Kolejnym etapem będzie pewnie zmiana całego systemu ale to pewnie bliżej emerytury 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Node podłączony do Audiolaba coaxialem i pomału sobie odsłuchuję od wczoraj.

Mam szczere wrażenie, jakby Node się dotarł i zaczął grać bardziej wyraziście po paru godzinach od podłączenia go do prądu.

Brzmienie faktycznie dociążone basem, szczególnie słyszę to teraz jak słucham sobie "The Great Cold Distance" Katatonii, co akurat mi się podoba na ten moment, ale zobaczymy co będzie jutro i w czwartek po dłuższym czasie. Niskie tony są zdecydowanie pełniejsze i bardziej wyraziste.

Wokale i średnica ogólnie lekko cofnięte.

Dziś po południu/wieczorem bardziej się przyłożę do odsłuchu, bo teraz ciągle coś rozprasza, ale na ten moment mogę powiedzieć, że faktycznie odczuwalna jest różnica w brzmieniu, co mnie cieszy, bo okazuje się, że nie jestem głuchy jak pień ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem oba w domu w tym samym czasie do porównania. Tak naprawdę oba są dość ciemne. Audiolab ma więcej basu moim zdaniem. Na korzyść Noda zdecydowanie system operacyjny. Topowe rozwiązanie nawet w porównaniu z dużo droższymi urządzeniami.

 

Ja w końcu nie wybrałem żadnego z nich. Wziąłem Cambridge Audio CXN V2. Więcej detali było słychać i zachowując to odciążenie dźwięk był bardziej otwarty na górze. Przez to też scena wydaje się większa w każdym wymiarze. Audiolaba spakowałem do pudła pierwszego, Node odpadł ze względu na tę słabszą górkę.

 

Ale to są niuanse gdybym nie postawił koło siebie i nie poprzełączał parę razy w obie strony to by ciężko było wychwycić.

 

W odsłuchu miałem jeszcze projecta stream box s2 ultra z DACiem toppinga, i obiektywnie patrząc to zestawienie grało najbardziej szczegółowo i łamalem się czy nie wziąć, może momentami trochę pudełkowo zagrało na moich głośnikach, ale główny powód to że system po wyłączeniu wstaje przez 68 sekund (zmierzyłem smile.png ). Do tego trzeba to manualnie zrobić (np nie przez apkę). Ludzie różnie słuchają muzyki ale to było dla mnie „No go”.

I

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od jakiegoś czasu gra Denon DNP-800NE i jestem z niego bardzo zadowolony .Słucham głównie z Tidala HI FI .Apka Heos na androida jak i jej wersja na iOS jeszcze nigdy mnie nie zawiodła .Nawet się zastanawiam skąd się biorą negatywne opinie w sieci na temat jej działania.

Jakość dźwięku na poziomie dobrego CD .Przestrzeń głębia na dobrym poziomie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spiesz się z zakupem Node2i bo liczba tych produktów codziennie topnieje :), a promo do 31.10... Do 2 tysięcy złotych ciężko będzie pobić tego gracza. Twój system wymagałby lekkiego ocieplenia i ubarwienia, a to powinno Ci się udać po podłączeniu tego playera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz NA 6006  ma ładnąbarwę ale apka pozostawia wiele do życzenia.

Co ciekawe na tej samej apce Denon DNP 800 działą jakos lepiej deczko.

CXN V2 to nie wątpliwie lepszy odtwarzacz sieciowy ale jest dwukrotnie droższy od Node. Jak cena nie jest barierą to polecam :)

8 godzin temu, Artsky napisał:

27.11. Będzie taniej.

W tym roku może być ciezko z promkami. ale zobaczymy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Artsky napisał:

27.11. Będzie taniej.

Taniej niż 1999,-?
Masz jakieś potwierdzone źródło, że warto przy obecnej cenie czekać 1,5 miesiąca do Black Friday, czy spekulujesz?

@Top Hi-Fi & Video Design - jutro podejmę ostateczną decyzję, ale jest spora szansa, że w tej cenie go zabiorę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czemu w Top .. mówią o kończącej sie promocji w cenie 2k? Ja na stronie Bluesonda widzę tylko o oficjalnej obniżce o 100Eu, + 30 dniowy zwrot Node2i bez konsekwencji, żadnych info o terminie i cenie promocji. https://www.bluesound.com/  

https://www.bluesound.com/products/node/  

https://support1.bluesound.com/hc/en-us/articles/203884408-Returns-and-Cancellations?_ga=2.183879328.744252757.1602667127-526354138.1602667127

To chyba Top..sam sobie nakręca własną promocje .... a może ma info od góry?

A tak na prawdę ... jaka to ich promocja .. to oficjalna cena producenta.

 

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Nie wiem, czemu w Top .. mówią o kończącej sie promocji w cenie 2k? Ja na stronie Bluesonda widzę tylko o oficjalnej obniżce o 100Eu, + 30 dniowy zwrot Node2i bez konsekwencji, żadnych info o terminie i cenie promocji. https://www.bluesound.com/  

https://www.bluesound.com/products/node/  

https://support1.bluesound.com/hc/en-us/articles/203884408-Returns-and-Cancellations?_ga=2.183879328.744252757.1602667127-526354138.1602667127

To chyba Top..sam sobie nakręca własną promocje .... a może ma info od góry?

A tak na prawdę ... jaka to ich promocja .. to oficjalna cena producenta.

 

"For the first time ever, you can save $100 on our most popular wireless music streamer, the NODE 2i. Offer ends October 31."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

CXN V2 to nie wątpliwie lepszy odtwarzacz sieciowy

Według mnie zupełnie inne brzmienie względem Node’a. Według mnie warto najpierw posłuchać. Dużo bardziej detaliczne lekkie granie CXN. Aplikacja w Cambridge śmiga ale to co prezentuje BluOS to inna liga.

B5C6F099-E6EA-4EAF-B7DC-7133425F9AC7.jpeg

Chyba nie ma serwisu muzycznego z którym BluOS nie działa.

757EB09E-6B8F-4DF1-A10F-FFE3C6F4ECFE.jpeg

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...