Skocz do zawartości

Bluesond Node 2i vs. Audiolab 6000N


kacper.kaps

Recommended Posts

2 minuty temu, Inferno napisał:

Nigdy nie słuchałem Soundclouda- jak tam z jakością?

Z reguły na SC wrzucane są utwory z gatunku 'muzyka elektroniczna' bezpośrednio przez producentów lub labele, ewentualnie sety.

Głównie dla tej drugiej opcji potrzebny mi jest SC. Z jakością różnie, ale bardziej chodzi tu o zawartość, niż jakość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=44297]inferno[/mention]

 

To akurat nie jest takie istotne. Po co komuś coś więcej niż Tidal, Qobuz, Spotify i radio internetowe.

Główną przewagą apki Nodea jest możliwość edycji swoich utworów i playlist na TIDALu z poziomu apki. CXN może tylko odtwarzać. Możesz szukać ale nie dodasz do ulubionych na TIDALu. Możesz do listy odlsuchowej dodać którą i tak trzeba czyścić. Znakomicie za to działa AirPlay 2 (nie pamietam czy jest aptX). Także jak jestem w nastroju do serfowania po TIDALu to na telefonie odpalam i po AirPlayu jest gapless. Nie robiłem porównania ale na pierwszy rzut ucha nie słyszę za bardzo różnicy mimo, że mam dość „revealing” system.

Do tego można to samo zrobić łącząc się telefonem z CXN chromecastem. Wtedy już nie ma mowy o spadku jakości bo CXN używa wbudowanego chromecasta i telefon służy tylko jako pilot ( tyle że nie gapless i nie można sterować głośnością preampu czego ja np używam bo na tym sprzęcie nie słyszę różnicy a jest wygoda - steruje całym systemem jak głośnikiem Bluetooth).

 

Edit: No tak soundcloud. Słucham, sam tam wrzucam swoje rzeczy. Jak ktoś słucha elektroniki i alternatywy to jest mus. Większości rzeczy z sounclouda nie ma TIDALach i spotifiach. Dużo amatorskich rzeczy (np moje smile.png ), ale też poważne kompozycje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Quentin napisał:

To akurat nie jest takie istotne. Po co komuś coś więcej niż Tidal, Qobuz, Spotify i radio internetowe.
Główną przewagą apki Nodea jest możliwość edycji swoich utworów i playlist na TIDALu z poziomu apki. CXN może tylko odtwarzać. Możesz szukać ale nie dodasz do ulubionych na TIDALu. Możesz do listy odlsuchowej dodać którą i tak trzeba czyścić. Znakomicie za to działa AirPlay 2 (nie pamietam czy jest aptX). Także jak jestem w nastroju do serfowania po TIDALu to na telefonie odpalam i po AirPlayu jest gapless. Nie robiłem porównania ale na pierwszy rzut ucha nie słyszę za bardzo różnicy mimo, że mam dość „revealing” system.
Do tego można to samo zrobić łącząc się telefonem z CXN chromecastem. Wtedy już nie ma mowy o spadku jakości bo CXN używa wbudowanego chromecasta i telefon służy tylko jako pilot ( tyle że nie gapless i nie można sterować głośnością preampu czego ja np używam bo na tym sprzęcie nie słyszę różnicy a jest wygoda - steruje całym systemem jak głośnikiem Bluetooth).

Ten SC to tak w ramach bardziej ciekawostki, bo nie jest mi to niezbędne. Spokojnie mogę przełączyć się na bluetooth (który swoją drogą całkiem nieźle się sprawuje w Audiolabie) i po nim polecieć, gdy mam ochotę odpalić jakiś set.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie super w BluOS jest robienie playlist z różnych serwisów. Można kilka utworów ze Spotify, kilka z TIDAL itd... BluOS się płynnie przełączy i zagra co się chce. Już też pisałem o funkcji pilota, jezeli masz wolne przyciski na pilocie od wzmacniacza to pomimo tego że Node pilota w zestawie nie ma możesz zaprogramować przyciski np. play, pause, następny utwór. Ja mam w sypialni Node’a podłączonego do wzmacniacza Regi i korzystam z pilota od wzmacniacza do tych wszystkich funkcji. Bardzo ergonomiczne rozwiązanie 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Nie wiem, czemu w Top .. mówią o kończącej sie promocji w cenie 2k? Ja na stronie Bluesonda widzę tylko o oficjalnej obniżce o 100Eu, + 30 dniowy zwrot Node2i bez konsekwencji, żadnych info o terminie i cenie promocji. https://www.bluesound.com/  

https://www.bluesound.com/products/node/  

https://support1.bluesound.com/hc/en-us/articles/203884408-Returns-and-Cancellations?_ga=2.183879328.744252757.1602667127-526354138.1602667127

To chyba Top..sam sobie nakręca własną promocje .... a może ma info od góry?

A tak na prawdę ... jaka to ich promocja .. to oficjalna cena producenta.

 

Panie Bogusławie Kożyczkowski - jak widać gramy w otwarte karty...

Koledze Kacper.kasp dziękuję za wyjaśnienia w tej sprawie :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że drożej nie znaczy lepiej. Ja absolutnie nie miałem napinki na brand i miałem naraz 5 streamerow w domu, żeby je właśnie porównać. Od 700 pln (yamaha wx10) do 6000. I najlepiej by było gdyby się okazało, że najtańszy gra ok i nie słyszę różnicy, albo nawet, że mogę zostać przy chromecascie z TV, ale niestety tak się nie stało. I byłem tym trochę zawiedziony, bo myślałem, że mając je wszytskie naraz będę mógł „złamać system”.

 

Jeśli mówimy tylko o brzmieniu (olewając kwestie praktyczności) to wbrew temu na co liczyłem, sprzęt ustawił mi się dokładnie po drabince cenowej. Oczywiście to moje subiektywne odczucie, mój sprzęt, mój pokój ale dzięki Covidowi spędziłem wiele godzin przez 4 dni porównując na wszelkie sposoby. Niektóre różnice były ewidentne, niektóre bardzo subtelne. Zwłaszcza top 2 był ciężki do rozstrzygnięcia. Także mój subiektywny osobisty ranking tego co porównałem to:

 

1 Chromecast z Soniaka Oled po Arc HDMi i chiński rozdzielacz sygnału.

2 Yamaha WX10

3 Audiolab 6000N

4 Node 2i

5 Cambridge Audio CXN V2

6 Project Stream box S2 Ultra + Topping D70.

 

Różnica miedzy 5 i 6 była mała. 5 ma trochę wyłagodzone super wysokie rejestry. Tak pewnie od 15kHz. Node myślę, że od 10kHz już schodzi w dół. 6 miała za to trochę mniej basu niż 5 i 4. Co ciekawe, jakbym miał uszeregować po ilości basu od najmniej do najwiecej to byłoby 2, 6, 5, 4, 3.

 

Grałem z Tidala na głośnikach Klipsch Heresy IV i wzmacaniaczu Unison Research Simply Italy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twojego zestawienia nie słuchałem Audiolaba i zestawu Project Topping. Jezeli chodzi o Chromecast to musze powiedzieć że do mojego zestawu Cyrusa mam podpiętą wersję Audio po optyku i na niektórych utworach ciężko rozpoznać czy gram z StramX Signature czy Chromecast Audio. Wszystko zależy od jakości źródłowego materiału. Nawet w TIDAL’u są płyty digitalizowane z czarnych krążków. CXN testowałem mając go razem z CXA80 i z tym co gram na codzień.

Jeszcze dodam że według mnie Chromecast „przepuszczony” przez telewizor to już nie jest tak do końca Chromecast. Nie wiemy co się działo z dźwiękiem „po drodze” i jaki przetwornik tam działał. Było o tym już na forum całkiem sporo.

Na pokładzie ChA jest z tego co pamietam Texas Instruments a podłączając go po optyku korzystam z DAC QX wzmacniacza

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chromecastem pełna zgoda. Ja mam po prostu wbudowany chromacast w TV, czyli tak naprawdę apka. Tak samo zresztą ma CXN. Także miałem na myśli „wirtualny” chromecast. Grało urządzenie czyli TV albo CXN.

 

 

Nie mogę edytować posta ale tak tylko dla wyjaśnienia uszeregowałem od 1 do 6 od najsłabszego do najlepszego (dla mojego ucha).

 

Projecta polecam posłuchać. Nie bez powodu dostał nagrodę Eisa 2019 za najlepszy streamer. Eisa to jedyna chyba obiektywna nagroda branżowa.

Tak naprawdę to jest architektura rapsberry. Dlatego ten komputerek się uruchamia ponad minutę. Jak komuś to nie przeszkadza to warto spróbować. Ma niezłe parametry na papierze i super obwody zasilające. Ma też tryb oczyszczania i upgradu sygnału po USB z kompa, jak ktoś używa bezstratnych plików. Austriacy popisali się. Trzeba tylko DACa dobrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2020 o 12:33, Quentin napisał:

Główną przewagą apki Nodea jest możliwość edycji swoich utworów i playlist na TIDALu z poziomu apki. CXN może tylko odtwarzać. Możesz szukać ale nie dodasz do ulubionych na TIDALu. Możesz do listy odlsuchowej dodać którą i tak trzeba czyścić.

Opis godny sprostowania.

StreamMagic to aplikacja dedykowana Cambridge Audio CXN (jak i serii Azur), i co warto zaznaczyć, obecnie jedyna wspierana (onegdaj była jeszcze Cambridge Connect ale straciła wsparcie ponad rok temu).

StreamMagic umożliwia wszystko to, co kolega powyżej napisał, że nie umożliwia. Zespolenie z TIDAL’em wzorowe. Wszystko odbywa się płynnie. Używam na codzień.

Sprawdzamy zanim coś napiszemy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.10.2020 o 07:26, S4Home napisał:

to wejście IIS imput przyjmuje audio? Myślałem że to jakieś serwisowe.

Przyjmuje ! Z takich przyziemnych streamerów , które mają takie wyjście to np NuPrime Omnia S1 czy Matrix Audio Element I. W niektórych DACach traktuje się je jako najlepsze wejście np Denafrips Terminator. Ogólnie I2S to nic nowego. Jeżeli mamy np odtwarzacz CD to w środku jest połączony z DACem właśnie przez mostek I2S. Ten mostek ma ścieżki z danymi, zegarami itd. Te ścieżki potem są łączone i wyjściem jest np Spdif. Urządzenie z drugiej strony potem musi takie ścieżki znowu podzielić. Przez I2S bezpośrednio przesyłamy te ścieżki oddzielnie np kablem w standardzie HDMI to nie następuje to "łączenie". Podobno I2S daje najlepszą jakość ale ja tam jestem zwolennikiem USB. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, dzięki. Jeśli ktoś to jest winny to gamonie z CA, którzy na quickstarcie podają CA connect. Mogliby by ten szajs usunąć z appstora, bo w odróżnieniu od drugiej apki ma logo CA i wyglada na ich flagową apkę.

 

Anyway potwierdzam nieźle całkiem działa z tidalem. Nie ma 100% funkcjonalności ale jest bardzo dobrze. Dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.10.2020 o 10:19, Quentin napisał:

To chyba jest serwisowe. Jest wejście USB do źródła z prawej strony strony, pod CoAXEm. polukaj. Takie kwadratowe (drukarkowe), kabel jest w komplecie.

 

Tak wyglądały streamery przed podłączeniem do testów smile.png

 

46e93ffccbc9574566a161ea3a028a8e.jpg&key=8bdc20efba8d4c358dc5f8650cfc31ff5947af016421cac2f7ebeff154ea7319

Bedę śledził! Dobry test się szykuje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Quentin napisał:

Tak, opisałem wyżej wynik :) ale jakby co chętnie odpowiem na pytania, jeśli jakieś są.

Na jakim wzmacniaczu i z jakimi kolumnami to grało? I czy podpisałeś topping do blusounda ? Ja mam noda i zastanawiam się czy w budżetowym systemie jest sens używania zewnętrznego daca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...