Skocz do zawartości

Subwoofer do Imagine X2T


ghaste

Recommended Posts

Mam taki zestaw NAD 368 (BluOS) + Imagine X2T (główne szybki Metal, Rock, Muzyka klasyczna, sporadycznie jazz).

Obecnie rozważam zakup do tego zestawu Subwoofer.  Już same głośniki dają rade z dołem, ale kusi mnie dołożyć coś do dołu, mając nadzieje ze nie zniszczę całej reszty pasma.

Rozważam:

PSB Speakers SubSeries 250, slabszy Alpha S10 ewentualnie cos z innej polki cenowej SVS PB-1000.

Czy całe to moje rozważanie ma wogole sens?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DudasDudek napisał:

A jaki metraż pomieszczenia?

Oczywiście, że dołożenie suba ma sens. Przy cięższych odmianach metalu jest nieoceniony.

SVS jak najbardziej, ale seria SB.

Do muzyki też REL, a jeśli używany wchodzi w grę to Velodyne serii SPL.

Przy ciezszych odmianach metalu nieoceniony hmm wytlumacz o co chodzi hm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Model X2T ma bardzo rozbudowany bas, więc żeby nie było gorzej, po dołożeniu subwoofera, to proponuję Ci subwoofer:

Mission QX 12 https://www.tophifi.pl/glosniki/subwoofery/mission-qx-12.html

30 centymetrowy woofer, duża obudowa. Dobre rozciągnięcie na dole. Zapraszamy Cię na prezentację w naszych salonach Tophifi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz zepsuć efektu ktory juz masz to musisz wybrac suba do muzyki a nie do kina.

Tego nie znam ale jakie modele Missiona słuchałem były kinowe.

REL T7i lub T9i albo starsze używane odmiany.

REL HT 1205

SVS SB 1000 albo starszy ale wyższy SB12NSD

Ewentualnie znakomity ale trudno dostępny Tannoy TS 2.10 lub 2.12

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Pomieszczenie masz na prawdę spore i w przypadku 40m2 świetny SVS SB1000 może być za słaby. Pytanie na ile chcesz wzmocnić bas, jeśli ma to być jedynie uzupełnienie całości bez drżenia ścian to SB1000 powinien się sprawdzić.  Jeśli chciałbyś uzyskać potężniejszy bas to polecam zwrócić uwagę na Fyne Audio F3.12 lub REF HT1205. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Q21 napisał:

SVS SB1000 może być za słaby. Pytanie na ile chcesz wzmocnić bas, jeśli ma to być jedynie uzupełnienie całości bez drżenia ścian to SB1000 powinien się sprawdzić.  Jeśli chciałbyś uzyskać potężniejszy bas to polecam zwrócić uwagę na Fyne Audio F3.12 lub REF HT1205.

 

1 godzinę temu, S4Home napisał:

REL T7i lub T9i albo starsze używane odmiany.

REL HT 1205

SVS SB 1000 albo starszy ale wyższy SB12NSD

Ewentualnie znakomity ale trudno dostępny Tannoy TS 2.10 lub 2.12

 

 

13 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

@Q21

Zależy mi tylko i wyłącznie na uzupełnieniu całości. Bas powodujący "drżenie ścian" - nie moja bajka.

 

Dziękuje za odpowiedzi - wygląda na to ze moje rozważania jednak jakiś sens mają.
 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy subwoofer, nie zależnie od kwoty, ustawiony w niestosownym miejscu, może spowodować drżenie ścian. 

Powszechne stwierdzenie, subwoofer do "filmu" lub "muzyki" nie jest do końca miarodajne gdyż każdego preferencje są ustawione gdzie indziej.

Mimo wszystko, zapraszamy Cię abyś sam mógł się przekonać, jak brzmią subwoofery z naszej oferty.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Charakterystyka takich subwooferów jest inna.

Ten SVS jest na wyprzedaży odkąd tylko ponownie wszedł do sprzedazy.

:P

21 godzin temu, ghaste napisał:

Zależy mi tylko i wyłącznie na uzupełnieniu całości. Bas powodujący "drżenie ścian" - nie moja bajka.

Tak, ale uzupełnienie to znaczy nie zepsucie tego co masz obecnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...