Skocz do zawartości

Głośniki frontowe do Denona AVR-X3400H


jerzytraczynski

Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim,

chciałbym zbudować podstawy kina domowego i w przyszłości je stopniowo usprawniać. Przeznaczenie: muzyka ze streamingu i filmy z Netflixa/iTunes. Jestem mocno ograniczony przestrzenią – urządzam kino w kawalerce.

Mam Denona AVR-X3400H i znalezione w piwnicy głośniki Denon SCN-10, których chciałbym użyć jako tylnich, przynajmniej na razie. Szukam kolumn podstawkowych (najlepiej białych i w Warszawie) na fronty i głośnika centralnego. O subwooferze też co nieco mógłbym się dowiedzieć. Słyszałem, że Denon AVR gra dosyć spokojnie, więc dobrze łączy się z głośnikami grającymi dynamicznie. A jakie to są głośniki? Muszą stać na biurku i półce, ponieważ nie ma miejsca na kolumny podłogowe. Na forum S4home poleca Monitor Audio. Co jeszcze?

Dziękuję wszystkim za pomoc

Edytowano przez jerzytraczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, seba3002 napisał:

Jaki metraż

Ok. 14 m2. Nie mam teraz sensownego zdjęcia, wstawiam rzut. Biurko i półka jeszcze mogą się trochę poprzesuwać, ale mniej więcej widać o co chodzi. Po prostu nie mam dość przestrzeni, żeby postawić kolumny podłogowe. 

50 minut temu, seba3002 napisał:

jaki budżet na te fronty

Najchętniej 2k na 3.0. Ale też nie mam jeszcze dużo doświadczenia w cenach.

 

AFB058EA-CFE6-4BA4-B2B1-DD35AFE87304.jpeg

Edytowano przez jerzytraczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz małe pomieszczenie. Nie potrzebujesz mocnych kolumn. I tak dynamikę uzyskasz subem.

Kwota jednak nie jest duża. Dobry centralny kosztuje.

Z nowych Monitor audio Monitor 100 + center, ewentualnie ELAC B6.2 + center

Z używanych Tannoy M2 + mcenter albo Magnat Quantum seria 673 lub 723 z centralnym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli chciałbyś postawić na przestrzenne brzmienie to zestaw Pylon Audio Pearl Monitor + Pear Center byłby dobrym rozwiązaniem do Denona. 

Alternatywą mogą być Monitor Audio Monitor 100 + Monitor C150, które również zagrają dynamicznie i szeroko. Subwoofer nadrobi wszelkie niedostatki basu więc tym się nie przejmuj. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za sugestie. Napisałem do pobliskiego salonu z możliwością odsłuchu.

A jakie macie opinie na temat wiszących centralnych, np. Monitor Audio Radius 255?

EDIT: ten jest jednak za drogi i słabo dostępny. Ale może tak ogólnie ktoś powie coś mądrego;)

Edytowano przez jerzytraczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...