Skocz do zawartości

Stx fx-200 i harman kardon avr 255


markol6074

Recommended Posts


Hej,

Zupełnie przez przypadek stałem się posiadaczem wyżej wymienionego zestawu. Czy warto zmienić amplituner na wzmacniacz? Jeśli tak to jaki? Oglądając filmy lub słuchając muzykę na na niskich poziomach głośności dźwięk jest przyjemny niczego nie brakuje średnie wysokie przyjemne (słyszę dźwięki których wcześniej nie słyszałem korzystając z aktywnych kolumn edifier r2600 i solo 9c) i bass wtedy kiedy potrzebny to jest, nie wyróżnia się i jest miły dla ucha. Niestety wszystko się zmienia gdy trochę podgłośnię. Średnie i wsyoskie bardo się wyróżniają za to niskie robią się nieprzyjemne co sprawia uczucie suchego głośnego brzmienia bez werwy.

Jest to mój pierwszy zestaw stereo pasywny. Zastanawiam się czy amplituner nie jest w stanie tych kolumn napędzić czy kolumny po prostu tak grają.

STX FX-200
Dane techniczne:
System - 3-drożny bass-reflex
Moc (Power Handling AES) - 150 W
Nominalna impedancja - 8 Ohm
Efektywność - 89 dB (2,83 V / m)
Głośnik HF - STX GDWK-10-250-8-AWX
Głośnik MF - STX GDM-14-150-8-SCX
Głośnik LF - STX GDN-22-140-8-SCX
Pasmo przenoszenia - 32 Hz - 23 kHz (-3 dB)
Wymiary (WxSxG) - 1000 x 240 x 282 mm
Waga - 25 kg / 1 szt

AVR 255
Dane techniczne:

Moc w trybie stereo: 2 x 65W
Moc w trybie wielokanałowym: 7 x 50W

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Marcin Kolassa napisał:

Jest to mój pierwszy zestaw stereo pasywny. Zastanawiam się czy amplituner nie jest w stanie tych kolumn napędzić czy kolumny po prostu tak grają.

Witam 

Masz amplituner KD do stereo nie za bardzo! Chyba że zastosujesz końcówkę mocy do frontów jako Stereo. Nie znam tego HK czy jest możliwość podpięcia do niego końcówki? 

Tanim kosztem można napędzić te STX-y wzmacniaczem SMSL Q5 PRO. Zaskoczy cię jego wielkość ale nie jakość dźwięku cyfrowego. Q5 słyszałem z różnymi kolumnami np: KEF Q550 Bardzo ciekawe połączenie ! Ale jak zgra się ten duet tego już ci nie powiem nie słyszałem tych STX

https://a.aliexpress.com/_B1OqcH 

Można jeszcze pomyśleć o Topping mx3. Do Q5 warto podpinać lepszej jakości kolumny nie obrażając tych STX 😉

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow czy tak małe urządzenie na pewno będzie w stanie zasilić owe kolumny? 

Głównie chodzi mi o to aby z kolum wydobywał się równie miły dla ucha dźwięk przy troszkę głosniejszym odsłuchu. Gdy przekraczam 40% skali głośności zaczyna się robić kiepsko. Wiem że to AMP do kina nie do stereo ale daje on 2x65w przy 8Ohm. Zaś smsl q5 pro 2x25w przy 8Ohm czy to wystarczy? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie wykorzystasz w pełni tych 25W na jeden kanał. Zresztą Q5 nie jest przewidziany do łupania i robienia imprez na full. Tylko na normalne słuchać muzyki. W pomieszczeniu 20m² u mojego kumpla Q5 + KEF Q550 skala na 22 i jest naprawdę głośno trzeba ściszać! 

Tutaj na forum uzytkownik napędza Q5 np takie paczki 😉 

https://www.hifi-wiki.de/index.php/Canton_Karat_M_80_DC 

Warto poczytać! Warto rozważyć moją propozycję nie karze ci go kupować 😉

 

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Mocą wyjściową się nie sugeruj, podobnie parametrami, ponieważ często nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości. Mały Topping MX3 pomimo małych rozmiarów i niedużej mocy gra dużym dźwiękiem z dobrze kontrolowanym dołem. 
STX FX200 nie są wymagającymi kolumnami i AVR255 powinien sobie poradzić. Jest to amplituner kina domowego i zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłby klasyczny wzmacniacz stereo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...