Skocz do zawartości

Wymiana wzmacniacza - docelowo kino 5.1


loup

Recommended Posts

W przypadku używanych wzmacniaczy, trudno będzie znaleźć taki który ma wbudowany DAC i wejście na końcówkę mocy dla sprzętu AV w założonym budżecie. Do stosunkowo nie tak dawna DAC w wzmacniaczach był czymś bardzo rzadkim. Również wejście na końcówkę mocy nie było zbyt popularne. Zewnętrzne DAC-i są w użyciu od bardzo dawna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MobyDick napisał:

W przypadku używanych wzmacniaczy, trudno będzie znaleźć taki który ma wbudowany DAC i wejście na końcówkę mocy dla sprzętu AV w założonym budżecie. Do stosunkowo nie tak dawna DAC w wzmacniaczach był czymś bardzo rzadkim. Również wejście na końcówkę mocy nie było zbyt popularne. Zewnętrzne DAC-i są w użyciu od bardzo dawna.

Ok rozumiem.

A jeszcze tylko dla porównania, koszt nowego wzmacniacza stereo z wbudowanym DAC i wejściem na końcówkę to jaki koszt (o podobnych parametrach jak Denon PMA-1500AE)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

No dobra, więc ostatecznie kupiłem zestaw KD od @Markcox i to był strzał w dziesiątkę :) Gra to o niebo lepiej od mojego leciwego Technicsa z małymi kolumienkami, a jeszcze nawet nie skalibrowałem zestawu i nie podłączyłem subwoofera (czekam na kabel). Temat stereo zostawiam na ewentualne później, ale na razie wystarczy mi spokojnie to co kupiłem.

Dzięki wszystkim za pomoc w wyklarowaniu wizji. Teraz przynajmniej wiem jaką drogą podążać rozbudowując zestaw, jeśli będzie potrzeba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Markcox napisał:

@seba3002 dzięki za sugestie. U mnie jest jeszcze taki problem, że potrzebuje się kręcić wokół frontów, do których będę w stanie dostać również solidną kolumnę centralną. Więc sprawa lekko się komplikuje, ale nie zamykam się na żaden z kierunków ;) 

A masz już jakieś pomysły? Słuchałeś już czegoś? A jeśli mowa o solidnej kolumnie centralnej - audio physic classic też ma taką - z tym że kosztuje około 5000 PLN 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Markcox napisał:

U mnie jest jeszcze taki problem, że potrzebuje się kręcić wokół frontów, do których będę w stanie dostać również solidną kolumnę centralną.

Marckox skąd wiedziałeś , ze akurat przypadkiem sprzedaje Grandy , do których też przypadkiem mam świetny centralny Dali Grand Vocal :) Nie to abym się narzucał ...... :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie tygodnie/miesiące głowę zaprzątał mi remont kuchni, który dobrze mnie wykończył. Ale nie wiem, czy uda mi się wybrać na jakiś odsłuch jeszcze w tym roku - już niebezpiecznie zbliża się okres mocno przedświąteczny i nie wiem, czy wygospodaruje na to trochę czasu. Ale na pewno kręcę się wokół KEF Q950 (na ten moment zdecydował tylko wygląd i "opinie", zobaczymy, czy podejdzie mi również brzmienie) i przy tej okazji pożonglowałbym kilkoma kolumnami w zbliżonym budżecie.

6 godzin temu, tomek4446 napisał:

Marckox skąd wiedziałeś , ze akurat przypadkiem sprzedaje Grandy

Pomidor :P do Łodzi tym bardziej nie wybieram się w tym roku. W sumie szkoda, że nie wiedziałem wcześniej, bo byłem w Twoim mieście we wrześniu po psa ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...