Skocz do zawartości

Czy posiada ktoś PS4 i Onkyo 696? Mam zagwozdkę.


Pep

Recommended Posts

Jak w temacie. Ustawione na LPCM powoduje że a ampli nie mogę ustawić DD czy DTS pomimo wybrania tego formatu na włożonej płycie DVD/BR. O co tutaj biega?
Przestawiam PS4 na Bitstream DD w amplitunerze w grach pokazuje DD i można ustawić ten tryb, ale w filmach z DVD/BR jest nadal nieosiągalny. Ustawiam na PS4 Bitstream DD, wszystko  git, na amplitunerze wybieram sobie DD. Odpalona aplikacja Youtube na PS4 i test DD 5.1, a tu przy teście głośników surroundy są "grane" frontami. Co co chodzi? W grach na Ps4 jest wszystko ok.  Może ktoś ma taki zestaw i zechce sprawdzić u siebie lub spotkał się z czymś takim? 

Edytowano przez Pep
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YT Źródło PS4 czy TV? Bietstreem bo bezstratny przesył sygnału audi, czyli jakie źródło to w miarę jaki Amp a posiada kodeki takie wyjście audio będzie. Podejrzewam że YT z TV odpalasz po ARC i w tv jest LPCM (prosto mowiac sygnał stereo stero że tylko fronty działają) w ustawieniach audio w tv też ustaw bietstreem.
Nie każdy też kawałek na YT pomimo że w tytule ma 5.1 czy Atmos to nie zawsze jest tak nagrany, tylko stereo.

Amplituner zawsze będzie pokazywać to co na wejściu dostaje jaki sygnał. Jeśli na wyświetlaczu jest LPCM to taki on właśnie sygnał dostaje, czyli nie w Amp AV tylko w źródle sygnału trzeba zmienić na bietstreem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam na LPCM w konsoli- za cholerę nie uświadczysz na ampli symbolu DD czy DTS, no ale to chyba logiczne jak wyczytałem. Jak mam Bitstream DD lub DTS- znaczek się pojawia, ale tylko w grach. W fimach go nie uświadczysz, ani żadnego z tych trybów. YT odpalony na konsoli (test DD) też gra jak opisałem powyżej. Konsola podpięta do amplitunera po HDMI. Spróbuję jeszcze (L)PCM w konsolce ustawić, obędę się już bez tej kontrolki DD czy DTS w ampli. Tryb rozumiem w amplitunerze na na multichannel mam dać? 

Edytowano przez Pep
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tadekk55 napisał:

Ogarnij się człowieku YT nie ma dźwięku 5.1 także testować sobie możesz do końca świata i dłużej.

Jedyne poprawne ustawienie dla BD to Bitstream.

Może ty się ogarnij. Wpis nie dotyczył tylko i wyłącznie YT. Przy okazji- mówimy o PS4 a nie o BD playerze. Tutaj w grach nie ma ścieżki dźwiękowej, a tworzona jest ona w czasie rzeczywistym i chyba LPCM jest w tym wypadku lepszym wyjściem, bo nie musi być kodowana w PS4 i odkodowywana w AVR tylko leci w postaci uncompressed. 

 No, ale mogę się mylić... 

Edytowano przez Pep
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ustawieniu Bitstream w opcjach ps4:

Now that we’ve configured the audio output of the PS4, let’s look at the settings that pertain to the Blu-ray player software. First, we need to ensure that we are selecting the correct audio format, and then we need to inspect the Settings menu to confirm that the audio format is set to “Bitstream (Direct)”.

 

Select the Dolby audio format in the audio menu of the Blu-ray

While the Blu-ray is playing...

Press the "Options" button on the PS4 controller

Select "Settings"

"Audio Format" to “Bitstream (Direct)"

Edytowano przez tadekk55
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chłopie po raz 10 ty nie pytasz co jest lepsze czy lpcm czy bitsteam, ty pytasz dlaczego ci fronty grają na YT to ci odpowiedziałem dlaczego.

Tak samo pytasz dlaczego nie masz DD/DTS na płytach to Ci odpowiedziałem wyżej wymaga to włączenia Bitstream Direct.

W trybie lpcm / mutichannel nie uzyskasz żadnego znaczka dd/dts w tym trybie to konsola dekoduje dźwięk z płyt i wysyła go dalej do amplitunera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze prościej tryp LPCM (PCM) to umownie mówiąc sygnał liniowy stereo i tylko fronty będą grać w tym trybie. Jeśli zaś ustawisz w konsoli bietstreem (czyli bezstratny sygnał orginalna ścieżka) to to otrzymasz na wejściu Amp AV i on za pomocą kodeków będzie odtwarzać dany dwiek czy to w D.Atmos czy DTS, czy DD+ wszytko zależy jaka ścieżka jest zawarta w tym sygnale bietstreem. Jeśli ustawisz w konsoli LPCM to będziesz mieć stereo tylko lewy i prawy kanał bez bajerów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne stereo,tryb LPCM to strumień nieskompresowany czy to 1.0, 2.0, 5.1 do max 7.1.
Poczytaj.
No to teraz mam zagwostke albo coś mi się popier....haha zawsze myślałem że PCM to max 44kz 16bit stereo, LPCM specyficzny typ kodowania PCM. Może Tobie chodzi o S/PDIF
Zresztą zamiast tego LPCM powinien mieć bietstreem ustawione wtedy będzie bezstratny sygnał nadawany z konsoli i to otrzyma na wej Amp AV.
Tak mi się wydaje iż to tak zawsze działo, jeśli nie to sorry że wprowadzam w błąd.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LPCM istniało od momentu gdy powstały pierwsze amplitunery kina domowego. gdy nie było jeszcze DD DTS ścieżki nie było kompresowane a wiele z nich masz na płytach BD w postaci LPCM. Kiedyś amplituner nie posiadały dekoderów a obsługiwały właśnie mpcm  /lpcm / multichannel pcm.

Jeśli ustawi LPCM w konsoli wszystko będzie dekodowane przez konsolę czyli jeśli film który będzie w TRUEHD 5.1 zostanie zdekodowany w konsoli i wysłany do amplitunera w postaci lpcm 5.1, jeśli odtworzy muzykę stereo zostanie ona wysłana w formacie pcm 2.0, jesli odtworzy DTS-MA 7.1 zostanie on zdekodowany i wysłany do amplitunera w postaci lpcm 7.1 inaczej nazywany multichannel pcm.

 

Edytowano przez tadekk55
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LPCM istniało od momentu gdy powstały pierwsze amplitunery kina domowego. gdy nie było jeszcze DD DTS ścieżki nie było kompresowane a wiele z nich masz na płytach BD w postaci LPCM. Kiedyś amplituner nie posiadały dekoderów a obsługiwały właśnie mpcm  /lpcm / multichannel pcm.
Jeśli ustawi LPCM w konsoli wszystko będzie dekodowane przez konsolę czyli jeśli film który będzie w TRUEHD 5.1 zostanie zdekodowany w konsoli i wysłany do amplitunera w postaci lpcm 5.1, jeśli odtworzy muzykę stereo zostanie ona wysłana w formacie pcm 2.0, jesli odtworzy DTS-MA 7.1 zostanie on zdekodowany i wysłany do amplitunera w postaci lpcm 7.1 inaczej nazywany multichannel pcm.
 
Czyli jak ktoś ma KD 5.1 to co wtedy lepiej ustawić w konsoli ps4??? LPCM czy Bietstreem?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od amplitunera jeśli potrafi obsługiwać dekodery typu DTS DD a nie potrafi dekodować TRUEHD, DTS-MA to wtedy LPCM, jeśli potrafi Bitstream.

Dodatkowo odtwarzacz/konsola musi być podłączona do amplitunera przez hdmi, to konieczność bezpośrednio.

Edytowano przez tadekk55
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jak czytam teraz instrukcje i patrze na menu ps4 to jakiś debil to tworzył i programował Bitstream(Dolby) lub Bitstream(DTS) tylko jedno z tych można ustawić to ciekawe co się dzieje z dźwiękiem DTS gdy mamy ustawione Bitstream(Dolby) .. :D

W Xbox pięknie oddzielne opcje dźwięku są dla gier a osobne dla odtwarzania płyt wszystko pięknie lata jak i płyty UHD.

Ciekawe co ci partacze w sony zrobią w ps5 strach się bać.

Edytowano przez tadekk55
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obcych forach piszą że jeśli konsola PS4, to tylko LPCM. Dźwięk jakby cichszy i jakby pozbawiony dynamiki w stosunku do bitstream dd czy bitstream dts na moje ucho. Ustawiam LPCM, ok, niech tak będzie.  Do wyboru mam a amplitunerze: Dolby Surround, DTS Neural:X, THX Games, Game: rpg/action/rock/sports, All-channel stereo, Full mono, Theatre dimension, Direct i Multichannel. Tyle z placu boju. A co do Sony- to wymyślili w PS5 jakieś nowe cudo z dźwiękiem. Ponoć. 

P.S. I nadal nie wiem dlaczego przy ustawieniu bitstream dolby- na ampli świeci mi się znaczek dolby digital jeśli jest gra i jest dostępny ten tryb wśród innych, a jeśli jest film i wybieram oczywiście ścieżkę dolby digital 5.1 w menu płyty- na amplitunerze nie ma ani znaczka ani dostępnego trybu.  

Edytowano przez Pep
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcia z ustawień audio

Z ustawienia poniżej:

Press the "Options" button on the PS4 controller

Select "Settings"

"Audio Format" to “Bitstream (Direct)"

Z info OSD w onkyo ekranu w tv podczas odtwarzania filmu - guzik i info

 

Jaka to płyta?

Jak jest podłączona konsola do amplitunera?

To tyle na razie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Ciach...]

Jesteś wielki! Jeden problem już odpadł. Konsola spięta jest z ampli kablem HDMI i ustawiona na LPCM. O tym menu w trakcie odtwarzania płyty (Option i wybór Bitstream direct nie miałem pojęcia że istnieje). Na płycie wybieram teraz sobie ścieżkę DD czy DTS i taka kontrolka mnie się zapala w ampli. Mam już też w trybach odsłuchu możliwość wyboru m.in. DD lub DTS w zależności od tego jaką ścieżkę wybiorę w menu filmu. 

A co teraz z grami i tym LPCM? OCzywiście w grze sobie ścieżki nie mogę wybrać, bo te renderowane są w trakcie grania to raz,  a dwa że Option menu z możliwością direct bitsream nie istnieje. Na pudle jest DD czy DTS, a tych trybów już po LPCM nie uświadczę bo nie ma tam chyba fizycznej ścieżki. Co powinienem wybrać z trybów odsłuchu? Mam do wyboru te, które podałem w powyższym wpisie. Jeszcze raz dzięki za pomoc. 

Edytowano przez Pep
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mo

53 minuty temu, tadekk55 napisał:

Odp jest prosta to co lepiej gra.

Mogę jeszcze zrobić inaczej. Konsola w Bitstream DD  i taki dźwięk będę miał docelowo we wszystkich grach. Więcej w zasadzie do gier nie potrzeba mi. Sprawdzałem też, że nie rzutuje to na odtwarzanie płyt z filmami, pod warunkiem Option>bitrstram direct,  w menu, o którym wspominałeś, a ja nie wiedziałem że istnieje. Ustawione raz- załatwia sprawę. Mam jakieś płyty z filmami i ścieżkami DD i DTS. Którąkolwiek ścieżkę wybieram- tam mam w AVR. Dzięki Tadek za zrozumienie i nie rżnięcie zarozumiałego eksperta, tylko za konkretną i rzeczową pomoc. Jesteś wielki!!! 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...