Skocz do zawartości

Teufel ULTIMA 40 SURROUND 5.1


PNG1964

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

15 minut temu, MobyDick napisał:

Różnica moze wynikać niezbyt dobrego zrównoważenia kanałów i różnic w głośnikach użytych w kolumnach. Spróbuj zamienić kolumny frontowe i zobacz co się stanie po kalibracji.

Nie za bardzo zrozumiałem co napisałeś:) O co chodzi ze zrównoważeniem kanałów? Różnice w użytych kolumnach? Obydwa głośniki są te same jak o to chodzi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12cm różnicy, może być też źle przeprowadzona kalibracja. Mikrofon przedstawiasz od punktu siedzenia (około 80cm) w boki czy do przodu i tyłu. Odległości mogą być też różne bo kolumny stoją tak do miejsca odsłuchu. Możesz to sprawdzić biorąc miarę i zobaczysz ile jest od miejsca odsłuchu do kolumny. Jeśli kolumny są ustawione asymetrycznie i jedna ma więcej a druga mniej, ta ta co ma większą odległość powinna być głośniejsza aby wyrównał się poziom głośności w miejscu odsłuchu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sytuacja się powtórzy, to warto zamienić kolumny stronami. Co tu jest niezrozumiałego ? Kanały wzmacniacza mogą grać z nieco inna głośnością i głośniki w kolumnach również. Kalibracja ma zniwelować te różnice. Jednak jeśli na początku wychodzą inne odległości niż rzeczywiste, moze się okazać ze kalibracja zmieni nie tylko poziom głośności, ale i fazę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko dzięki, ale mam wrażenie jak siedzę strikte na środku, że ta lewa gra głośniej. Przy stereo, dźwięk powinien wydobywać się jakby w środku był jakiś głośnik i z niego leciało a ja mam przewagę na lewą stronę, więc jutro na spokojnie, zrobię jeszcze raz dokładnie kalibrację i zobaczę jak wyjdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko dzięki, ale mam wrażenie jak siedzę strikte na środku, że ta lewa gra głośniej. Przy stereo, dźwięk powinien wydobywać się jakby w środku był jakiś głośnik i z niego leciało a ja mam przewagę na lewą stronę, więc jutro na spokojnie, zrobię jeszcze raz dokładnie kalibrację i zobaczę jak wyjdzie.
Możesz sobie ustawić kolumny na dwa sposoby
1) prostopadle do ściany możesz je ustawić i wtedy kalibracja, to poszerzy scenę
2) ustawić tak kolumny aby ich przecięcie wypadały ZA Twoją głową, nie przed sosem nie obok tylko ZA. Scena zrobi się bardziej detaliczna i powinieneś mieć wtedy wrażenie jakby dźwięk prze tv był. Jeśli chodzi Tobie strikte o stereo to pamiętaj o zasadzie trójkąta równobocznego, wiadomo czasem nie mamy warunków. ....
Czy kolumny mają przestrzeń aby oddychać?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...