Skocz do zawartości

Teufel ULTIMA 40 SURROUND 5.1


PNG1964

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Panowie mam pytanie odnośnie tego całego audyssey. Po podłączeniu centralnego i sorroundów, wykonałem ponowną kalibrację. O dziwo całkowicie pokićkał odległości tylnych głośników co spowodowało że prawy grał dużo głośniej od lewego, oraz ogólnie je zrobił dużo głośniejsze w stosunku do frontów. Odległości wyrównałem ręcznie, ale dodatkowo zmniejszyłem decybele z -5.5 na -8.5 żeby grały podobnie jak fronty przy mchstereo. Pytanie, czy cała reszta, którą wykonała kalibracja zostaje bez zmian? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylne głośniki są równo po bokach kanapy na wysokości 180cm. Z racji pomieszczenia w przypadku frontów, kanapa ustawiona jest bardziej ku prawemu głośnikowi, ale po prostu przy kalibracji wybieram inne miejsce jako srodek i jest ok. Jedynie te tylne nie równo wyszły i zrobił je bardzo głośno, poradziłem sobie z tym tylko chodzi mi czy nie zepsuło się coś, czego ogólnie nie ruszałem. Bo chyba gdzieś się natknąłem że po  kalibracji, jak się zmieni jakiś parametr ręcznie to całość się kasuje. Z drugiej strony nie zauważyłem żeby gorzej grało, góra dół itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie jak macie przy filmach 5.1 np netflix co chodzi o glośność centralnego. Bo u mnie dialogi, przy filmach z lektorem lub dubbingiem są bardzo ciche. Trzeba dać bardzo głośno co znowu powoduje że jak coś się dzieje w filmie, to z frontów wydobywa się straszny hałas. Centralny z tej serii co fronty heco aurora. Na mch stereo muzyka gra bardzo podobnie z centralnego jak i frontów, brak zastrzeżeń.

Edytowano przez PNG1964
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo 5.1 nie służy do oglądania filmów z lektorem. Inna kwestia, że właśnie z lektorem efekt powinien być raczej odwrotny, gdzie lektor powoduje zagłuszenie całej ścieżki dźwiękowej. 

Rozumiem też, że z Netflix'a, czy innych źródeł nadajesz ścieżkę 5.1, czy przerabiasz ją z PCM dopiero na ampli na dźwięk wielokanałowy?

Ja w każdym razie u siebie nie zauważam problemów o których wspominasz. Rozumiem, że przeprowadziłeś poprawną kalibrację? Daj znać, jak kalibracja ustawiła poziomy głośności poszczególnych kanałów LCR

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem że lepiej bez lektora ale nie chce mi się czytać:) W netflixie mam wybrane 5.1 sygnał leci do ampli tam go ustawia po swojemu no i słychać jak słychać. Kalibracji ponownej nie robiłem, bo już mi się nie chce, może kiedyś z nudów machnę jeszcze raz. Zrobiłem korekty ręcznie jak pisałem wcześniej i jest ok. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Netflix ścieżki są różne i z tymi dialogami nie zawsze jest dobrze,w Onkyo jest taka opcja na pilocie, szybkiego menu,gdzie można sobie delikatnie podkręcić centralny,na czas filmu,a po wyłączeniu sprzętu wszystko wraca do ustawień zapisanych w kalibracji i nie raz z tego korzystam,przy gorszych ścieżkach w filmach.

Nie wiem jak wyglądają opcje korekty na twoim ampli,czy jest coś podobnego.

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jaka będzie różnica jak podczas kalibracji, tylne sorroundy ustawię jako duże lub małe, bo chyba zrobiłem błąd i ustawiłem je jako duże. W mch stereo grają bardzo głośno na równo z frontami. Z drugiej strony ciszej być ustawione nie mogą, bo na filmach by ich słychać nie było. Dodam że dalej nie mam suba bo to chyba ma znaczenie.

Edytowano przez PNG1964
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy.

Sa amplitunery które podczas kalibracji same to wykrywają więc co ustawisz wcześniej nie ma znaczenia. I trzeba to zmienić ręcznie.

A faktycznie sa takie , chyba, gdzie to sie ustawia przed.

Sprawdź. Generalnie powinieneś mieć ustawione jako małe. A jesli masz suba to fronty także odcięte.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 13.10.2020 o 08:27, Q21 napisał:

Cześć,
Najlepszym rozwiązaniem były odsłuch i jeśli masz taką możliwość to posłuchaj tego zestawu od Teufel. W podobnej kwocie masz sprawdzone zestawy takie jak Denon AVR-S750H + Quadral 6500LE + Fyne Audio F3.8 czy Taga Harmony tav606v3

 

Właśnie najlepiej jest odsłuchać i miałem taka okazje i uważam ze grają naprawdę dobrze  napędzony był Donon Avr 2400h wiec tez nie jest to niewiadoma jakiej klasy sprzęt a przy cichym odsłuch słychać całe pasmo bardzo wyraźnie nawet bas gdzie wiele kolumn ma z tym problem a jak już podkręcony regulator to za bardzo nie polecam tego sprzętu do małych pomieszczen poniżej 20m bo są porostu za mocne ja szukalem również w zestawie do kina wiec mam również sub ktory  fajnie przenosi niskie częstotliwości .Wykonanie tez bardzo dobre wszystko wypieszczone jak u Niemca i jak ostatnio naoglądałem się wiele zestawów które były z bardzo wysokiej polki  ale nie prezentowały się tak jak te tylko wiec w porównaniu to zestawów które są wymienione powyżej  gra to rewelacyjnie tylko ze cena jest o polowe niższa bo jak za 1500 mamy dwie kolumny a za 3500 5.1 a jak ktos ma działalność to może kupić bez VAT bo jest to Europa 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...