Skocz do zawartości

Soundbar czy mini kolumny?


Sounbar czy mini kolumny

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów.

Potrzebuję dobrać nowy sprzęt pod TV w salonie 20m2 z otwartą kuchnią 10m2.

Obecnie posiadam wiekowe kolumny Tonsil Sonata 200 wraz z amplitunerem Pioneer VSX-329. Zestaw ten w zupełności mi wystarczał.

Niestety kolumn muszę się pozbyć i szukam czegoś na zamianę (znacznie mniejszego, nie zajmującego tyle miejsca).

 

Zastanawiam się nad sounbarem np.

Jbl Bar 5.1 https://www.euro.com.pl/soundbar-speakerbar/jbl-bar-5-1-surround-soundbar.bhtml

Sony HT-ZF9 https://www.euro.com.pl/soundbar-speakerbar/sony-ht-zf9.bhtml

Bądź takimi głośnikami:

SONY BDV-E4100 https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/kino-domowe-sony-bdv-e4100 (same kolumny tego typu)

 

Podłączenie pod amplituner wyżej wspomniany bądź bezpośrednio pod TV (Samsung).

Głównie do oglądania filmów, telewizji rzadziej do konsoli i słuchania muzyki.

Czy soundbar bądź takie mini głośniki zdadzą egzamin? Czy dać sobie spokój i szukać kolumn podłogowych o jakiś mikro wymiarach? Jeśli tak to jakich?

Budżet max 3000zł. Nie mam pojęcia na co zwrócić uwagę i co kupić.

 

Dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dziękuję za propozycję niestety mam daleko bo Kraków. 

Znalazłem model o którym piszesz jednak chyba nie szukam czegoś takiego aż tak małego. Wysokość kolumn nie robi większej różnicy bardziej ich głębokość i szerokość. Obecne mają aż 27cm szer i 31cm gł co ledwo mieści się przy szafce rtv i ścianie z TV. Mieszkanie w bloku więc liczy się każdy cm :)

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

30 m² to spore pomieszczenie do nagłośnienia nawet jeżeli chodzi w większości o film. Soundbar lub mini kolumny nie dadzą rady! Proponuję trochę inne rozwiązanie skoro wspomniałeś o kolumnach podłogowych.

Smsl Q5 Pro 

https://a.aliexpress.com/_B1OqcH 

Melodika bl30 MK3 

Wysokość: 87cm

Szerokość: 20cm

Głębokość: 25cm

https://allegro.pl/oferta/melodika-bl30-mk3-black-cena-za-pare-2szt-8729284721 

Ewentualnie większe Melodika bl40 mk3

Do Q5 spokojnie podepniesz dekoder + konsole uważam że dźwięk z Smsl/Melodika będzie znacznie lepszej jakości jak do tej pory miałeś! 

30 minut temu, maciek72 napisał:

Mam od tygodnia Monitor Audio Radius 90 HD  w 8m2  , jest super .

Maćku mowa jest o 30m² te Radius są za słabe!

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem nie zawracać sobie głowy żadnymi soundbarami i głośnikami typu "zapałka"  nie wiem jak je określić tylko ponownie szukać kolumn węższych i mniejszych niż te które posiadam?

Jednocześnie nie chce rezygnować z posiadanego amplitunera. 

Te 30m2 to umowne bo 10 z hakiem to otwarta kuchnia po prawej stronie od tv która nie koniecznie musi być nagłośniana. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Sounbar czy mini kolumny napisał:

Dziękuję za propozycję niestety mam daleko bo Kraków. 

Znalazłem model o którym piszesz jednak chyba nie szukam czegoś takiego aż tak małego. Wysokość kolumn nie robi większej różnicy bardziej ich głębokość i szerokość. Obecne mają aż 27cm szer i 31cm gł co ledwo mieści się przy szafce rtv i ścianie z TV. Mieszkanie w bloku więc liczy się każdy cm :)

Jeśli kolumny które masz się mieszczą to chyba nie ma problemu. Dobrze by było tak rozplanować pomieszczenie aby kolumny miały właściwie miejsce takie aby mogły w nim grać. Po kolumnach takich jak z tego zestawu Sony nie oczekiwał bym dobrego brzmienia. A pomysł na miniaturowe satelity z subwooferem może być rozwiązaniem problemu, gdy chodzi o przestrzeń. W takich miejscach dobrze sprawdzają się zestawy takie jak Bose Acoustimass 5 series

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję MobyDick za wypowiedzi. Patrzyłem na bose jednak narazie nie znalazłem tego zestawu w swoim mieście. 

Jeżeli nie patrzeć na soundbary to będę szukał mniejszych niż mam kolumn tylko narazie mętlik w głowie po różnych propozycjach. 

 

Narazie wymiary Melodika BL30 porównałem z obecnymi są mniejsze, zgrabniejsze i znalazłem model 40 w Krakowie może będą 30 żeby zobaczyć je na żywo. 

 

Podpowiedzcie na co zwarać uwagę przy kolumnach? Jako kompletny laik nie mam pojęcia i jedyne co widzę to moc rms :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Dla odmiany, przedstawimy Ci zupełnie inne rozwiązanie:

AudioPro A36 https://www.tophifi.pl/multiroom/audio-pro/audio-pro-a36.html

-Nie tylko podłączysz telewizor po HDMI, będziesz miał streaming, BT, radio internetowy, ale też znokautujesz każdy soundabar.

Po za tym nie są duże, bo gdyż są strzeliste i wąskie. Warto posłuchać, bo jest to bardzo poważna propozycja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno tu coś polecić, bo kolumny wciśnięte pomiędzy meble nawet jeśli są dobre zazwyczaj nie mają dużych szans na to aby dobrze grały. Pioneer VSX-329 również stanowi tu spore ograniczenie. Na moc bym tak bardzo nie zwracał uwagi, bo zwykle ma ona niewiele wspólnego z rzeczywistością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Witaj,

Dla odmiany, przedstawimy Ci zupełnie inne rozwiązanie:

AudioPro A36 https://www.tophifi.pl/multiroom/audio-pro/audio-pro-a36.html

-Nie tylko podłączysz telewizor po HDMI, będziesz miał streaming, BT, radio internetowy, ale też znokautujesz każdy soundabar.

Po za tym nie są duże, bo gdyż są strzeliste i wąskie. Warto posłuchać, bo jest to bardzo poważna propozycja.

Czy do tego rozwiązania amplituner który posiadam nie staje się zbędny? 

 

23 minuty temu, MobyDick napisał:

Trudno tu coś polecić, bo kolumny wciśnięte pomiędzy meble nawet jeśli są dobre zazwyczaj nie mają dużych szans na to aby dobrze grały. Pioneer VSX-329 również stanowi tu spore ograniczenie. Na moc bym tak bardzo nie zwracał uwagi, bo zwykle ma ona niewiele wspólnego z rzeczywistością.

Osobiście nie jestem zbyt wymagający. Obecnie kolumny są właśnie upchnietę do szafki rtv i ściany. Węższe mogły by być troszkę odsunięte od tego. Mimo tego do posłuchania głośnej muzyki do 22 raz na pół roku i oglądania kablówki z Netflixem mi wystarcza.

 

Czy do kolumn jakie by nie były warto gdzieś obok upchnąć subwoofer dla lepszego efektu? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem tego typu konstrukcji 

https://allegro.pl/oferta/kolumny-stereo-tannoy-highline-arena-500-9282143228 

Masz dwie kolumny czyli stereo więc wzmacniacz! Chyba że jednak zdecydujesz się na KD. 

Możesz wrzucić jakieś zdjęcia było by trochę łatwiej.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli chciałbyś poprawić jakość dźwięku z TV oraz słuchać muzyki z innego źródła to polecam zwrócić uwagę na Topping MX3, który w swojej kategorii cenowej nie ma sobie równych. Bardzo dobrym połączeniem byłyby Heco Aurora 300, które zagrają muzykalnie z naturalną średnicą i szeroką prezentacją sceny dźwiękowej. Jeśli kiedykolwiek naszłaby Cię ochota na mocniejszy bas to zawsze możesz dokupić subwoofer, który bez najmniejszego problemu podłączysz do Toppinga. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ma1234 napisał:

A co z słuchaniem z muzyki z pendriva ? Czy można do tego Toppinga  podłączyć usb ?

Tutaj niestety będzie problem, ponieważ takiej opcji nie ma :(, można podłączyć komputer kablem USB ale pamięci zewnętrznej nie podłączysz. Możesz natomiast pendrive podłączyć do telefonu czy tabletu i przesyłać muzykę przez BT. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...