Skocz do zawartości

Soundbar czy mini kolumny?


Sounbar czy mini kolumny

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 86
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dnia 13.10.2020 o 15:04, MobyDick napisał:

Myślę że tak jeśli ma być system stereo. Do kina wielokanałowego może się nadać do systemu takiego jak np. zestaw Cantona który był wymieniany wcześniej.

O jakim zestawie Cantona mówisz? 

W załączniku wysyłam zdjęcie jak to mniej więcej wygląda.

Amplituner tak czy siak zostaje jak zły by nie był więc będzie KD. 

Wiem tyle co i wcześniej. Wiele propozycji i nie wiadomo co tak naprawdę wybrać ;)

Jak na zdjęciu widać - węższe kolumny pasowałyby lepiej. A systemu 5.1 i tak nie ma gdzie upchać :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Sounbar czy mini kolumny napisał:

Amplituner tak czy siak zostaje jak zły by nie był więc będzie KD. 

Jak na zdjęciu widać - węższe kolumny pasowałyby lepiej. A systemu 5.1 i tak nie ma gdzie upchać :)

Czyli zostaje amplituner a KD nie ma gdzie upchać 😉 Węższe kolumny pasowałyby lepiej? 

Czyli Stereo z amplitunerem tak? To nie zagra! 

Naprawdę pomyśl o wzmacniaczu. Smsl Q5 Pro zda tu egzamin Moby ma dużo racji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie stereo. Kino domowe np. 2.1 ;)

Amplituner zostanie przynajmniej przez najbliższy czas i to nie zależy ode mnie. Tam jest FM i małżonka zakazała ;)

A z tego co zdążyłem zrozumieć wzmacniacza nie ma co podłączać pod amplituner jeśli się w ogóle da.

 

Mam włączyć tv, drugim pilotem audio i mieć spokój. Bez zbędnego kombinowania.

A nie chce was przekonywać że nie będę słyszał różnicy czy to będzie  5 głośników z subwooferem czy 2 kolumny i wzmacniacz.

Obecny zestaw tj. Pioneer + Tonsil Sonata 200 w zupełności wystarcza tylko te kolumny są jak dla mnie "ogromne"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Sounbar czy mini kolumny napisał:

Obecny zestaw tj. Pioneer + Tonsil Sonata 200 w zupełności wystarcza tylko te kolumny są jak dla mnie "ogromne"

Chciałbym żebyś mógł posłuchać Q5 + Q350 po minucie grania Pioneer i Tonsil lecą do piwnicy! 

Radio można obsługiwać przez CHROMECAST AUDIO który kosztuje 100zł, stacji w necie jest cała masa! 

Tak rozkminiam że ciężko Tobie podjąć decyzję?

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Sounbar czy mini kolumny napisał:

nie chce was przekonywać że nie będę słyszał różnicy czy to będzie  5 głośników z subwooferem czy 2 kolumny i wzmacniacz.

Najlepiej jak byś się udał na jakiekolwiek odsłuchy nawet Market z elektroniką usłyszysz różnicę między Tonsil a innymi kolumnami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, RLC napisał:

Najlepiej jak byś się udał na jakiekolwiek odsłuchy nawet Market z elektroniką usłyszysz różnicę między Tonsil a innymi kolumnami.

Zgadłeś ;)

Jeżeli chodzi o stereo to najczęściej polecany przez was zestaw to Smsl Q5 i Kef Q350 + jakieś podstawki żeby nie stały na ziemi. Zapisałem i będę szukał by posłuchać na żywo.

Czy pod Smsl Q5 podłącze każdy sprzęt typu dekoder, konsola, hdmi do laptopa?

Natomiast jeśli miałbym zostać przy KD to przewija się Elac Starlec i Bose Acoustimass 5V jedak jakoś mnie kompletnie nie przekonują.

 

Oczywiście tak zrobię, zarejestrowałem się tutaj by czegoś się dowiedzieć a nie kupić pierwszych lepszych kolumn w mediamarktcie czy innym tego typu markecie.

 

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi, swoje propozycję i pomoc w tym gąszczu sprzętu ;)

Gdyby człowiek miałby mniejszy wybór, miałby mniej problemów :)

Edytowano przez Sounbar czy mini kolumny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Sounbar czy mini kolumny napisał:

Jeżeli chodzi o stereo to najczęściej polecany przez was zestaw to Smsl Q5 i Kef Q350 + jakieś podstawki żeby nie stały na ziemi. Zapisałem i będę szukał by posłuchać na żywo.

Akurat nie jest powiedziane że ten zestaw tobie podejdzie to jest tylko propozycja dlatego warto udać się na odsłuch a najlepiej wypożyczyć sprzęt do siebie i tam posłuchać. 

 

61lvEqlH2yL._AC_SX466_.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Sounbar czy mini kolumny napisał:
23 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Witaj,

Dla odmiany, przedstawimy Ci zupełnie inne rozwiązanie:

AudioPro A36 https://www.tophifi.pl/multiroom/audio-pro/audio-pro-a36.html

-Nie tylko podłączysz telewizor po HDMI, będziesz miał streaming, BT, radio internetowy, ale też znokautujesz każdy soundabar.

Po za tym nie są duże, bo gdyż są strzeliste i wąskie. Warto posłuchać, bo jest to bardzo poważna propozycja.

Czy do tego rozwiązania amplituner który posiadam nie staje się zbędny? 

 

W tej sytuacji pozbywasz się całkowicie amplitunera i bazujesz wyłącznie na samych głośnikach aktywnych, które zaproponowaliśmy piętro wyżej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie będzie.

A to jednak stereo czy kino 2.1? Kolega sam nie wie albo już ma taki galimatias w głowie.

:P

W stereo do tych 20 metrów trzeba już dobrać takie monitory które suba nie będą wymagać. Bo sam sub do stereo wyjdzie więcej niż ten zestaw.

ELAC B6.2 bym dodał.  Fajne basowe, cieplejsze kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MobyDick napisał:

A te Quadrale mogą być niezłe. Jednak STX Electrino 200 są węższe :) .

Tak jednak ich pochylenie zupełnie nie przypada mi do gustu. 

Quadrale nadadzą się do posiadanego amplitunera? A gdy będzie za mało może kiedyś zmienię to na wzmacniacz..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polski produkt patriotycznie wobec pandemii wesprzerz gospodarkę 😉 

https://www.euro.com.pl/kolumny-audio/pylon-audio-pearl-25-bialy-polysk.bhtml 

Większość opinii to ci co kupili je jako pierwsze kolumny i są zachwyceni 👍

Już wspominałem jedź na odsłuchy bo teraz to jest jak chodzenie w ciemności! 

Pozdrawiam

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...